Aktuelno 2

29.05.2025.

13:36

Nije prvi put: Evo gde su sve Hrvati zabranili Bajagu FOTO

Grad Sisak otkazao je koncert Bajage i Instruktora koji je trebalo da bude 4. juna povodom proslave Dana grada, ali to nije prvi put da je Bajaga zabranjen u Hrvatskoj, prenose hrvatski mediji.

Izvor: Index.hr

Nije prvi put: Evo gde su sve Hrvati zabranili Bajagu FOTO
Antonio Ahel/ATAImages

Podeli:

Velika bura se podigla zbog otkazivanja koncerta Bajage i Instruktura u Sisku, famovi srpskog pevača su podigli glas protiv zabrane na društvenim mrežama.

Koncert Bajage i Instruktora je bio zakazan 4. juna u Sisku, povodom proslave Dana grada. Ali, nastup je otkazan, a informaciju je potvrdio menadžer grupe Dragoslav Gane Pecikoza za portal Sisak.info.

Grad Sisak je u mejlu naveo da je koncert otkazan usled rizika, izvori su rekli da zapravo nema novca, a najviše je bilo onih koji su istakli da je otkazivanje usledilo nakon što je SDP izgubio vlast u Sisku u prvom krugu lokalnih izbora nakon 12 godina. Vlast je preuzeo član HDZ-a Domagoj Orlić, koji je prilikom primopredaje vlasti rekao da će se o Bajaginom koncertu ipak odlučivati. 

Međutim, kako je podsetio Index.hr, ovo nije prvi put da je Bajagin koncert zabranjen u Hrvatskoj.

Zabranjen je i njegov koncert u Karlovcima

Tako su Bajagin koncert, koji je trebalo da bude održan u Karlovcima tokom Dana piva u septembru 2018. godine, sprečila boračka udruženja. Organizatori su otkazali Bajagin koncert zbog pritisaka boračkih udruženja, a veliki deo hrvatske javnosti oštro se protivio zabrani.

Pokušali su da spreče koncert u Pločama

Branioci su pokušali da zaustave i Bajagin koncert u Pločama sledeće godine. U tadašnjoj opširnoj izjavi pisali su da je Bajaga 1993. godine podigao moral srpskim vojnicima u Kninu.

Danas se na društvenim mrežama našlo malo drugačije, ali takođe "političko" objašnjenje zašto bi Bajgu trebalo zabraniti u Sisku.

"Nova gradska vlast u Sisku otkazala je koncert Bajage za Dan grada. Povređeni Jugosloveni pozivaju građane na ulicu. Zaboravljaju jednu sitnicu - građani su izašli na ulicu pretprošle nedelje", bio je jedan od komentara na Iksu.
 

Podsetimo, SDP je u prvom krugu lokalnih izbora nakon 12 godina izgubio vlast u Sisku. HDZ-ovac Domagoj Orlić porazio je SDP-ovku Kristinu Ikić Baniček. Orlić prilikom primopredaje vlasti nije odgovorio hoće li koncert Bajage biti održan, već je istakao da će o tome tek da odluči.

Menadžer: Nema razloga da tužimo ili se žalimo

Dragoslav Gane Pecikoza rekao je za Sisak.info da je ugovor o koncertu potpisan odavno. "Svirali smo u Sisku već i prošlo je sve bez ikakvih problema. Objašnjenje je da je nova vlast zatekla praznu kasu i da nema novaca. Mislim, nema nam druge. Oni su tako rekli. Mi imamo ugovor od januara, ali nema razloga da tužimo ili se žalimo", naveo je Pecikoza.

"Po ugovoru je trebalo da nam isplate pun iznos, ali smo napisali da je sve u redu i da svako ko želi može da dođe da sluša Bajagu u Zagrebu na Jarunu. Zahvalili smo im se u nadi da ćemo jednog dana, kada sve bude u redu, doći da sviramo", dodao je on.

Iznenadno otkazivanje za Index.hr prokomentarisao je i istoričar Hrvoje Klasić. Rodom je iz Siska.

"Nakon vesti da su nove, HDZ-ove, vlasti otkazale ranije dogovoreni koncert u Sisku, moram priznati da se prvi put stidim što sam Siščanin", priznao je Klasić.

Podeli:

2 Komentari

Možda vas zanima

Svet

uživo Uzbuna: Proglašena opasnost FOTO/VIDEO

Rat u Ukrajini – 1.407. dan. Kremlj je upozorio da je ukrajinski napad na Putinovu rezidenciju teroristički akt uperen protiv Putina i Trampovih napora da doprinese rešenju sukoba. Kijev negira sve ruske optužbe i tvrdi da je reč o još jednoj izmišljotini.

18:25

31.12.2025.

1 h

Svet

Oglasio se Tramp: Šokantno, ogorčen sam

Ruski predsednik Vladimir Putin razgovarao je danas telefonom sa američkim predsednikom Donaldom Trampom i obavestio ga o, kako tvrdi Moskva, ukrajinskom napadu dronovima na njegovu rezidenciju u Novgorodskoj oblasti, nakon čega je Tramp reagovao "šokirano".

21:18

29.12.2025.

1 d

Podeli: