02.05.2025.
17:34
Glumac pušten na uslovnu: "Nisam ništa radio bez pristanka"
Komičar Rasel Brend (49) pušten je na uslovnu slobodu nakon što je prošlog meseca optužen za pet kaznenih dela.
Na kratkom ročištu održanom u petak pred sudom u Vestminsteru Brendu je omogućeno da ostane na slobodi do idućeg saslušanja, koje je zakazano za 30. maj u londonskom Visokom kaznenom sudu, poznatom kao "Old Bailey".
Brend se u sudnici pojavio obučen u crnu košulju i pantalone, a lice mu je delimično zaklanjao zlatni okvir sunčanih naočara. Kimnuo je kako bi pokazao da razume izrečene uslove te je zahvalio sutkinji prije nego što je, nakon ukupno 12 minuta, napustio sud.
Optužen za prisilni oralni seks
Tokom ročišta pročitane su sve optužbe protiv zvezde, ali Brend se nije izjasnio o krivici. Govorio je samo kako bi potvrdio svoje ime i datum rođenja. Na sudu je Brend optužen za silovanje, prisilni oralni seks, nepristojni napad te polni napad. Optužba za silovanje odnosi se na navodni događaj iz 1999., dok se prisilni oralni seks navodno dogodio 2004.
Komentari 8
Pogledaj komentare Pošalji komentar