03.05.2025.
14:01
Makron pohvalio ovu video-igru VIDEO
Vest o kritičkom i komercijalnom uspehu francuske igre Clair Obscur: Expedition 33 stigla je i do političkog vrha Francuske.
Francuski predsednik Emanuel Makron je na Instagramu čestitao ekipi studija Sandfall Interactive uz reči pohvale.
"Milion prodatih primeraka, jedna od najbolje ocenjenih igara u istoriji: i da, iz Francuske je! Čestitke Sandfall Interactiveu i svim kreatorima Expeditiona 33. Vi ste sjajan primer francuske hrabrosti i kreativnosti", stoji u objavi.
Naravno, nema baš direktnog dokaza da je to napisao lično Makron, ali čestitka je ipak objavljena na njegovom zvaničnom Instagram profilu, što je samo po sebi retkost jer se političari gotovo nikada ne osvrću na uspehe iz sveta igara.
U vezanim vestima, izdavač ove igre izjavio je da im je partnerstvo sa Xboxom u velikoj meri pomoglo u postizanju ovog uspeha, te da paralelno lansiranje igre na Game Pass pretplatu nije štetilo prodaji. Xbox je takođe bio vodeća platforma za Clair Obscur – tamo je igru zaigralo 45% igrača.
Iako je Clair Obscur lansiran samo dva dana nakon Elder Scrolls: Oblivion Remastereda, statistike pokazuju da je 55% igrača koji su igrali Clair Obscur na Xboxu zaigralo i Oblivion Remastered.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar