Aktuelno 6

11.03.2026.

12:26

Kremlj: "Internet ostaje ograničen sve dok kijevski režim napada"

Ograničenja interneta u Rusiji ostaće na snazi onoliko dugo koliko je potrebno da bi se osigurala bezbednost ruskih građana, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.

Izvor: Tanjug

Kremlj: "Internet ostaje ograničen sve dok kijevski režim napada"
Alexander KAZAKOV / AFP / Profimedia

Podeli:

"Ako pitate koliko će ove mere trajati, onda je to onoliko dugo koliko su neophodne dodatne mere kako bi se osigurala bezbednost naših građana. Mislim da građani ne mogu da sumnjaju da je obezbeđivanje bezbednosti najvažnije", rekao je Peskov na konferenciji za novinare, komentarišući ograničenja interneta u zemlji, prenose RIA novosti.

Peskov je rekao da su ograničenja interneta uvedena "kao odgovor na sve sofisticiranije metode napada Kijeva".

"Kako kijevski režim koristi sve sofisticiranije metode napada, potrebne su tehnološki naprednije kontramere kako bi se osigurala bezbednost građana", kazao je Peskov.

On je dodao da bi metode za minimiziranje poslovnih gubitaka zbog prekida interneta trebalo da razmotre nadležne agencije.

"Problemi koji se trenutno beleže kod preduzeća i koji se javljaju svakako moraju postati tema razgovora u našim nadležnim agencijama, kako bi pokušali da se nađu načini za minimiziranje ovih gubitaka", kazao je Peskov.

Podeli:

6 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Rusi se povlače; Posle 18 meseci pao dogovor

Sirija je danas saopštila da je postigla dogovor sa Rusijom o statusu dve ruske baze u toj zemlji koje su nekada korišćene za pružanje vojne podrške svrgnutom sirijskom lideru Bašaru al Asadu tokom sirijskog građanskog rata.

23:44

9.8.2026.

2 d

Podeli: