"Povreda je Novaka sprečila da pokaže maksimum. Imao je problem protiv Alkarasa, nije trenirao dva dana, nije izlazio na teren, što nije dobar znak i nije uobičajeno pred velike mečeve. Čuli smo se pre meča i rekao mi je da noga nije dobro. Znao sam da nije u formi 100 odsto, mnogo teži je posao kada ima problem protiv tako velikog igrača kao što je Zverev", rekao je Troicki.
Đoković je morao da preda meč, a Troicki ističe da je to bila racionalna odluka.
"Tenis je pojedinačan sport i nema ko da vas zameni. On najbolje poznaje svoje telo i zna do koje granice može da gura. Nekad želja prevlada, nekad telo ne dozvoljava da nastavite meč. Treba biti pametan i ne pogoršavati povredu. Novak najbolje zna svoje telo i siguran sam da je doneo pravu odluku".
Govoreći o mogućim osvajačima titule, Troicki je izjavio da bi voleo da Zverev dođe do prvog grend slem trofeja, ali da je Siner favorit, a potom se osvrnuo i na neprijateljski odnos publike u Melburnu prema Đokoviću, uključujući zvižduke prilikom napuštanja terena.
"Nažalost, publika nije ispoštovala Novaka na najbolji način, ali na to smo navikli. Videli smo loše komentare pre meča i tokom proteklih partija. Ništa me više ne čudi. Sećamo se kako su ga tretirali pre tri godine tokom kovida. Novak je navikao da se nosi sa time", objasnio je Troicki.
Na pitanje koliko dugo će Đoković igrati, Troicki je rekao da sve zavisi od njegovog stanja i želje.
"Sve dok je konkurentan i dok veruje da može, siguran sam da će igrati. Za par meseci puni 38 godina i sve je teže, ali dok oseća glad i želju za pobedama, siguran sam da će biti na terenu", poručio je on.
Troicki je komentarisao i saradnju Đokovića sa Endijem Marijem.
"Tek je početak. Nažalost, povreda je prekinula njihov pobednički niz. Endi može da pomogne u ključnim trenucima i mečevima jer je i sam to prolazio. Nema trenersko iskustvo, ali ima igračko, a Novaku i treba neko ko je sve to prošao i razume kako se oseća u takvim situacijama".
Pričao je i o Miomiru Kecmanoviću, čiji je trener od početka sezone.
"Ja sam zadovoljan, sezona je dobro počela, u Adelejdu je stigao do polufinala. Imao je peh sa povredom trbušnjaka, možda ga je to sprečilo da Runeu pruži jači otpor u Melburnu. Čeka nas Dejvis kup i novi duel sa Runeom. Putujemo u Kopenhagen u ponedeljak, ali bez Novaka", rekao je Troicki.
Takođe, izdvojio je i Olgu Danilović.
"Olga je sjajno igrala u Melburnu, nadam se da će tako i nastaviti", zaključio je on.
Generalni sekretar Rukometnog saveza Srbije Ivan Milivojević kaže da je Međunarodna rukometna federacija (IHF) priznala grešku sudija na meču između naše selekcije i Farskih Ostrva.
Odlazak Željka Obradovića iz Partizana i dalje odjekuje evropskom košarkom, a među onima koji su se oglasili povodom istorijskog raskida saradnje našao se i Pero Antić, trostruki prvak Evrope i čovek koji je 2017. pod Obradovićevom komandom osvojio Evroligu.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Nekadašnji broj jedan, osmostruki grend slem šampion Džimi Konors u svom podkastu "Advantage Connors" govorio je o najboljem srpskom teniseru Novaku Đokoviću i nedavno završenom Australijan openu.
Utakmica Partizana i Bajerna u Evroligi ostaće upamćena kao jedan od najneobičnijih mečeva koji su se ikada odigrali u beogradskom hramu košarke – a možda i mnogo šire.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Ekstremni luksuz izgleda da prkosi svim svetskim krizama - Bugatti je već rasprodao sve planirane primerke Tourbillon modela vrednog čak 3,8 miliona evra.
Dvotaktni motori pružaju znatno veću specifičnu snagu od četvorotaktnih, a uz to su lakši i mnogo jednostavniji. Zbog svega ovoga, General Motors planira da ih vrati u život.
Evropska komisija je kaznila X u vlasništvu Ilona Maska sa 120 miliona evra, što je prva novčana sankcija izrečena po novom zakoniku o moderaciji sadržaja u EU.
Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".
Komentari 11
Pogledaj komentare Pošalji komentar