Nova vest
Logo
Tenis 0

6.11.2024.

22:24

Dijego Forlan debituje u tenisu – igra sa bratom finaliste Rolan Garosa

Proslavljeni urugvajski fudbaler Dijego Forlan (45) debitovaće u tenisu, i to u dublu u svom rodnom gradu Montevideu.

Izvor:B92.Sport

Autor:B92.sport

B92.sport
Dijego Forlan debituje u tenisu – igra sa bratom finaliste Rolan Garosa
EPA-EFE/Raul Martinez

Bivši šampion Engleske (2003), kao i MVP Mundijala i pobednik Lige Evrope, dva puta najbolji golgeter La Lige, i svakako jedan od omiljenih fudbalera mnogih, kaže pred debi u sportu koji je dosad samo rekreativno igrao, da je miran i da "nema šta da dokazuje".

"Uživao sam u tenisu kao dečak i mislim da je privilegija igrati na jednom profesionalnom turniru", kaže nekadašnji golgeter Viljareala, Atletiko Madrida i Mančester junajteda.

Turnir o kojem je reč je čelendžer koji se održava od 11-17. novembra u prestonici Urugvaja, a Forlan će igrati dubl sa Argentincem Federikom Korijom, mlađim bratom mnogo poznatijeg Giljerma, finaliste Rolan Garosa 2004. godine.

Forlan dodaje da se oseća spremnim, ali je i svestan činjenice da će biti autsajder među profesionalcima u ovom sportu.

"Ovo je za mene dar, tako da nemam šta da dokazujem... Pokušaću da se pripremim na najbolji mogući način, ali je jasno da nisam na istom nivou kao profesionalni igrači".

Od većine na turniru je i duplo stariji.

"Svi koji ovde dolaze da igraju žele da pobede. Nikada nisam ni sanjao da ću jednog dana igrati tenis na profesionalnom nivou. To je sport koji volim i koji treniram rekreativno, ali nisam master kao u fudbalu", poručio je Forlan i dodao da očekuje dobru zabavu i dobar meč.

Forlan inače nije profesionalni fudbaler koji će igrati tenis na profi turniru. Davno pre njega, još 2007. godine, to je učinio Paolo Maldini koji je tada u paru sa svojim učiteljem tenisa Stefanom Landoninom izgubio na čelendžeru u Milanu (6-1, 6-1), na turniru na kojem je dobio specijalnu pozivnicu za učešće.
 

Podeli:

loader

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

"Ne napadajte nas zbog gluposti"

Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".

B92

12:18

12 h

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu