Trenutno treći igrač sveta je slavio rezultatom 6:2, 6:2, 7:6 (4), u reprizi prošlogodišnjeg meča za trofej u Londonu.
Alkaras je tako zadržao maksimalan učinak u Grend slem finalima (4-0). Podsetimo, osvojio je još US open 2022. i Rolan Garos 2024. godine.
Nakon prvog gema, koji je bio maratonski, činilo se da bismo opet mogli da prisustvujemo epskom spektaklu, kao i prošle sezone.
Đoković je u uvodnom gemu spasao četiri brejk lopte, ali ne i petu, kojom je Alkaras stekao prednost, koju nije ispuštao.
Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth, File
Dupli brejk bio je režiran u petom gemu. Recept je opet bio isti – Španac je sačekao da Novaku stane servis, mada su mu pomogle i neiznuđene greške srpskog tenisera.
Prvu šansu Novak je imao u šestom gemu, nije je iskoristio, usledio je dobar forhend Alkarasa, da bi gem bio okončan asom.
Rutinski je Alkaras priveo kraju prvi set, da bi na startu drugog opet stigao do brejka – Novakov volej završio u mreži.
Apsolutno ništa nije išlo Đokoviću, od udaraca sa osnovne linije do voleja, koji su protiv Lorenca Muzetija funkcionisali baš dobro.
Nagovestio je Novak gemom bez izgubljenog poena da bi možda mogao da naudi Alkarasu u narednom, nije učinio, da bi potom pretrpeo još jedan brejk.
Da stvar bude gora, odservirao je duplu grešku na brejk lopti. Alkaras je poklon prihvatio i posle samo 75 minuta igre ubrzo stigao do vođstva od 2-0 u setovima.
Tanjug/AP Photo/Alberto Pezzali
Treći period Đoković je konačno otvorio sigurnim gemom, da bi u narednom uspeo da pripreti, obezbedivši igru na razliku. Ali, Karlosu je servis proradio u pravom trenutku.
Usledio je jedan dug gem, tokom kojeg se Đoković suočavao sa čak četiri brejk lopte. Nekako je preživeo i tako ostao u ovom meču.
Imao je srpski teniser veliku šansu u šestom gemu da oduzme servis Alkarasu i tako se u potpunosti vrati u meč, ali je Španac čistio linije iz svih oružja, tako da je i on uspeo da se izvuče.
Žalio je za tom propuštenom šansom u šestom gemu Novak, pošto je Alkaras u devetom iskoristio drugu od tri vezane brejk lopte.
Nije uspeo da privede susret kraju Karlos, imao je tri meč lopte, ali ruka se jednostavno "skratila". Sačekao je Đoković grešku rivala i na brejk lopti, te se tako vratio u igru.
Ušlo se ubrzo u taj-brejk, tokom kojeg je Alkaras držao sve u svojim rukama, te na kraju stigao i do druge vimbldonske titule.
Crvena zvezda je u 18. kolu Evrolige doživela ubedljiv poraz od Pariza, a meč je još jednom osvetlio problem koji muči tim u poslednje vreme — gotovo potpuni izostanak doprinosa od igrača koji je trebao da bude najveće pojačanje ove sezone.
Menadžer fudbalskog kluba Čelsi Enco Mareska izjavio je u Londonu da će igrači londonskog kluba Lijam Delap i Estevao biti spremni za predstojeći meč 18. kola Premijer lige protiv Aston Vile.
Sve je izglednije da će Dejan Stanković preuzeti tim Crvene zvezde u prolećnom delu sezone, tačno šest godina nakon što je istu ulogu nasledio od Vladana Milojevića.
Iako je teniski svet ušao u novu eru u kojoj Janik Siner i Karlos Alkaras dominiraju Grend slem scenom, jedno ime i dalje odbija da se povuče iz borbe – Novak Đoković.
Dosad je u B92.sport skeneru tradicija nalagala pojedinačno ocenjivanje učinka svakog košarkaša, ali nakon onoga što se dogodilo u Kaunasu – "papir" ostaje prazan.
Iako FBI tvrdi da je odluka doneta zbog uštede za poreske obveznike, izbor inostranog vozila umesto američkog brenda ponovo je otvorio pitanje "America First" politike u praksi.
Već nekoliko nedelja 5G mreža dostupna je korisnicima kod srpskih operatora. Isprobali smo kako radi u A1 Srbija i koje konkretne benefite donosi - rezultate pročitajte u nastavku teksta.
Novi eksperiment pokazuje da neki napredni AI modeli aktivno ignorišu ili sabotiraju naredbe za gašenje zbog opsesivne potrebe da završe zadatak. Stručnjaci upozoravaju da je ovo vrlo opasno.
Komentari 4
Pogledaj komentare Pošalji komentar