Prema poslednjoj izjavi Novaka Đokovića koju je dao posle poraza od Dina Prižmića u Rimu – najbolji srpski teniser nije najoptimističniji kada je u pitanju predstojeći Rolan Garos.
Kada je pretrpeo poraz od Dina Prižmića u Rimu nije skrivao da se ne oseća onako kako bi želeo pred najveće izazove.
"Frustrirajuće je. U isto vreme, moja je odluka da i dalje nastupam u takvom stanju i uslovima. Vidim šta mi nedostaje, kasnim pola koraka. Definitivno nisam tamo gde želim da budem da bih se takmičio na najvišem nivou i bio sposoban da doguram daleko", iskren je bio Novak posle najgoreg nastupa u Rimu kada je u prvom meču izgubio od Hrvata posle više od dva sata rovovske borbe, sa 6:2, 2:6, 4:6.
Najbolji teniser svih vremena priznao je tada i da problemi sa fizičkom spremom i povredama postaju deo njegove svakodnevice, zbog čega pripreme za velike turnire više ne izgledaju kao nekada.
"Da budem iskren, ovo nije idealna priprema. Ne sećam se kada sam poslednji put u poslednjih par godina imao pripreme bez ikakvih fizičkih ili zdravstvenih problema pre turnira. Uvek se nešto desi. To je neka nova realnost sa kojom moram da se nosim."
I pored svega, Đoković je istakao da maksimalno radi kako bi bio spreman za izazove koji ga čekaju u Parizu, iako je priznao da je teško predvideti kako će telo reagovati tokom samog turnira.
"Treniram naporno. Treniram onoliko koliko mi telo dozvoli. A to kako će se sve završiti na terenu, to je zaista nepredvidivo", poručio je tada Đoković.
Reprezentacija Srbija završila je grupnu fazu Lige nacija i kvalifikacija za Prvenstvo sveta porazom od Danske – 4:1 (4:1) u Sportskom centru FSS u Staroj Pazovi.
Slovenački arbitar Slavko Vinčić biće glavni sudija na utakmici između Brazila i Maroka u prvom kolu grupe C na Svetskom prvenstvu, saopštila je Međunarodna fudbalska federacija (FIFA).
Vlasnik Panatinaikosa Dimitris Janakopulos kažnjen je šestomesečnom zabranom prisustva svim utakmicama u Grčkoj, kao i novčanom kaznom od 50.000 evra zbog incidenata tokom utakmice protiv Olimpijakosa.
Fudbalska reprezentacija Srbije pretrpela je težak poraz u prijateljskoj utakmici odigranoj u Toluki, a meč su obeležila dva autogola izabranika Veljka Paunovića.
Košarkaši Partizana su doživeli i drugi poraz od ekipe Dubaija u finalnoj seriji ABA lige – ovoga puta je domaćin iz UAE slavio sa 86:81 i poveo sa 2-0.
Slovenački arbitar Slavko Vinčić biće glavni sudija na utakmici između Brazila i Maroka u prvom kolu grupe C na Svetskom prvenstvu, saopštila je Međunarodna fudbalska federacija (FIFA).
Kako se bliži početak Svetskog prvenstva, najveća fudbalska "groznica" u ovdašnjem regionu zahvata Bosnu i Hercegovinu, koja se priprema za svoj drugi Mundijal u istoriji.
Partizan dočekuje Dubai u trećoj utakmici finala ABA lige sa imperativom pobede nakon zaostatka od 0:2 u seriji. Analiziramo ključne statistike, formu ekipa, najvažnije igrače i šanse crno-belih da produže borbu za titulu.
Vraćanje kilometraže u Srbiji dobija novi oblik. Dok su dizel automobili godinama bili prvi na udaru, najnoviji podaci potvrđuju da prevaranti sve češće ciljaju i hibride i električne modele.
Dodge vraća Charger na evropsko tržište, a nova generacija biće dostupna i kao strujaš i kao benzinac. Evropski kupci već mogu da naruče automobil, dok prve isporuke počinju u septembru.
Automobilska okupljanja trebalo bi da budu prilika za druženje i razmenu zajedničke strasti prema automobilima. Međutim, ponekad završe u sukobu sa zakonom, što je bio slučaj i ovde.
Kada laptop iznenada postane spor, većina korisnika odmah posumnja na procesor, RAM memoriju ili SSD disk. Međutim, uzrok problema često može biti nešto mnogo jednostavnije - baterija.
Telegram je predstavio potpuno novu aplikaciju za Apple Watch, čime se vraća na Apple platformu za pametne satove nekoliko godina nakon što je ukinuo prethodnu verziju.
Komentari 21
Pogledaj komentare Pošalji komentar