To je bila njegova mala "osveta" Špancu, pošto je pre mesec i po dana u finalu Rolan Garosa Siner vodio sa 2:0 u setovima i imao tri meč lopte, a onda je usledio veliki preokret i titula je otišla Alkarasu.
"Zahvalio bih se Karlosu. Uvek je teško igrati protiv tebe. Ali, mi uvek imamo čudesno dobar odnos. Ovaj uspeh ne bi bio moguć bez najboljeg tima. Srećan sam što držim ovaj trofej. Ti, Karlose, već imaš dva. Moji roditelji su ovde, tu mi je i brat, čitav tim. Čudesno je i posebno", rekao je Siner na terenu posle titule.
Izvor: b92
Potom je napomenuo koliko mu je emotivno teško bilo posle tog poraza na Rolan Garosu.
"Pre svega emotivno mi je bilo teško, jer sam imao težak meč u Parizu. Ali danas je bilo drugačije, ovo je tako važan turnir, ostaje na tebi da radiš na sebi i da nastaviš sa radom. To je jedan od razloga što sada stojim ovde. Veoma sam zahvalan što sam, pre svega, zdrav i što igram pred svim ovim ljudima".
Kako je sačuvao živce ovog puta na meč lopti?
"Poslednji gem je bio veoma dobar na servisu, ali je bilo teških trenutaka ovde. Uspeo sam da završim pre petog seta. Nekada igranje u pet setova može biti teško, ali sam zadržao nerve i time sam veoma zadovoljan".
Kako si uspeo da izvadiš onaj pampur od šampanjca?
"To je Vimbldon i tako je igrati ovde. Veoma je skup turnir".
"Hvala na tome, ali moja karijera je tek počela i sigurno ću dolaziti još ovde. Čudesno je igrati ovde. Nikada nisam bio u ovoj poziciji, kada sam bio mali bio je san svih snova da osvojim Vimbldon i u ovom trenutku živim svoje snove".
"Za kraj, želeo bih da zahvalim svom timu. Imali smo toliko emocija i ljubavi, u pokušaju da idemo dalje, da napredujemo. Hvala vam što ste mi pomogli da budem ovde. Na kraju se zahvaljujem i sakupljačima lopti, svi ste naučili naše profesionalne živote, kao i svima koji su navijali ove godine za nas", zaključio je Janik Siner.
Generalni sekretar Rukometnog saveza Srbije Ivan Milivojević kaže da je Međunarodna rukometna federacija (IHF) priznala grešku sudija na meču između naše selekcije i Farskih Ostrva.
Odlazak Željka Obradovića iz Partizana i dalje odjekuje evropskom košarkom, a među onima koji su se oglasili povodom istorijskog raskida saradnje našao se i Pero Antić, trostruki prvak Evrope i čovek koji je 2017. pod Obradovićevom komandom osvojio Evroligu.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Utakmica Partizana i Bajerna u Evroligi ostaće upamćena kao jedan od najneobičnijih mečeva koji su se ikada odigrali u beogradskom hramu košarke – a možda i mnogo šire.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Ekstremni luksuz izgleda da prkosi svim svetskim krizama - Bugatti je već rasprodao sve planirane primerke Tourbillon modela vrednog čak 3,8 miliona evra.
Dvotaktni motori pružaju znatno veću specifičnu snagu od četvorotaktnih, a uz to su lakši i mnogo jednostavniji. Zbog svega ovoga, General Motors planira da ih vrati u život.
Evropska komisija je kaznila X u vlasništvu Ilona Maska sa 120 miliona evra, što je prva novčana sankcija izrečena po novom zakoniku o moderaciji sadržaja u EU.
Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar