Nova vest
b92
Tenis 6

7.7.2025.

23:07

Niko kao Grigor Dimitrov

Bugarski teniser Grigor Dimitrov je predajom meča osmine finala na Vimbldonu produžio crni niz.

Autor:B92.sport

B92.sport
Niko kao Grigor Dimitrov
Orange Pictures, Orange Pics BV / Alamy / Profimedia

Grigor Dimitrov doživeo je novi šok na najvišem nivou tenisa – njegov meč osmine finala Vimbldona protiv Janika Sinera okončan je predajom, i to u trenutku kada je Bugarin imao ogromnu prednost i bio na pragu senzacije.

Vodio je sa 2:0 u setovima protiv svetskog broja jedan i pokazivao najbolji tenis u poslednjih nekoliko sezona, ali je na 2:2 u trećem setu doživeo tešku povredu zbog koje je morao da se povuče sa terena. Bio je to bolan kraj jednog izuzetnog nastupa, ali i nastavak neverovatno crnog niza.

Neverovatno, ali istinito – predaja protiv Janika Sinera u osmini finala Vimbldona bila je za Grigora Dimitrova peta uzastopna na grend slemovima.

Dimitrov je prethodno predao i na ovogodišnjim Rolan Garosu i Australijan openu – u Parizu protiv Itana Kvina u prvom kolu, a u Melburnu protiv Frančeska Pasara, takođe u uvodnom meču.

Niz odustajanja seže još u prošlu godinu. Na US openu Dimitrov je u četvrtfinalu predao meč Frensisu Tijafoou polovinom četvrtog seta, dok je na prošlogodišnjem Vimbldonu odustao već tokom prvog seta protiv Danila Medvedeva.

Podeli:

Komentari 6

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu