Proteklih dana na Novakov račun stiglo je mnogo pohvala i to ne od bilo koga, već od njegovih najvećih rivala i saboraca – Alkarasa, Sinera, Sabalenke...
Život tenisera je satkan od intenzivnih emotivnih doživljaja koji značajno i različito utiču na nastupe tenisera - pa je srpske medije interesovalo da li Novak ima načine da filtrira njihov uticaj.
"Pa ima, te stvari se onako interesantno, spontano pojavljuju i dešavaju, a kad ti dođu, razbistri ti se u umu i znaš šta tačno treba da uradiš - na primer - sa određenim udarcem. To mi se obično dešava kad se tuširam ili kad se opuštam, kad nisam pod stresom; tad nešto dođe spontano. Naravno, u većini situacija dolazi na trening terenu, kada razgovaraš sa timom, kada radiš na određenim stvarima ili na samom meču, kada moraš kao danas da rešavaš situacije koje su vrlo nezgodne, gde nisi na svom vrhuncu", kaže Novak i ilustruje to primerima iz današnjeg meča:
"Eto, danas sam imao loš početak, bilo je jako vetrovito i on je tip igrača koji je možda najnezgodniji protivnik u ovakvim uslovima gde nisko odskače lopta, vetar konstantno menja pravac. Stoji blizu linije, nisko je postavljen, igra ravno i malo greši; konstantno te tera da udariš udarac više. U tom smislu mi je bilo vrlo neprijatno na terenu, prvih set i po sam se jako čupao i borio. Od 3:3 u drugom setu sam počeo da podižem nivo igre i to je na momente bilo odlično, ali sam onda tako gubio te brejkove i jedva stizao do drugog i trećeg seta. I onda 1:4 i opet i brejk lopta za 1:5 za njega. Sjajno je igrao, imao je jednostvano danas takav dan da mu je u određenim trenucima sve polazilo za rukom, šta god da je pokušao taktički, sproveo je maestralno".
U istom dahu, Novak se osvrnuo i na svoju 101. pobedu na Vimbldonu, zabeleženu u jednom meču gde baš nije bio na svom vrhuncu, protiv Aleksa De Minora u osmini finala.
"Ja se nisam mnogo pitao na terenu u prvom i prvom delu četvrtog seta. Ali uspeo sam da u ovakvom danu, u ovako izazovnim uslovima, sa igračem koji je igrao izvrsno, pronađem način da pobedim. To je ono što je najvažnije i što se računa na kraju – pobeda. Ne pamti se kako si igrao, ovako ili onako, za nekog drugog, za mene se pamti. Radujem se izlasku na trening teren sutra, da ispravimo neke stvari jer moram definitivno bolje da počnem. U redu je, i bolje je da imam jedan ovakav meč, da mi dođe ranije nego kasnije. Sve je u redu, telo za sada drži dobro i nadamo se najboljem", podvukao je sedmostruki šampion Vimbldona.
Partizan je prošlost za Tajrika Džonsa, Amerikanac je debitovao za Olimpijakos, odigrao odličnu utakmicu, a nakon toga je sabrao utiske o prethodnih desetak dana. Turbulentnih desetak dana.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Rene Stabs, bivša najbolja dubl teniserka sveta, danas analitičarka, smatra da će Novak Đoković karijeru završiti početkom sledeće sezone u Australiji.
U dvorištu olimpijskog šampiona ne pomaže ni kada dođete sa evropskim i svetskim oreolom, jer ako je Srbija rešena da pobedi najbolje - to će se i desiti.
Postoje igrači koji prođu kroz Beograd, "ostave" statistiku i odu. A postoje i oni koji, iako govore drugim jezikom i dolaze sa drugog kraja kontinenta, na parketu ostave i deo svoje duše. Jedan od njih je Davis Bertans.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Deset godina je prošlo od trenutka kada je Beograd slavio evropsko zlato, a Dejan Savić sa klupe vodio jednu od najvećih generacija u istoriji svetskog vaterpola.
Izuzetno atraktivan dizajn nove Toyote C-HR nije jedino što je izdvaja od konkurencije. Tu je i pogon na sva četiri točka, plag-in hibridna opcija, ali i brojna napredna tehnička rešenja.
Decenijama su nemački automobili bili simbol inženjerskog savršenstva i ekonomske moći te zemlje. Prodaja sada opada zbog loših rezultata u Kini, najvećem tržištu. Može li Indija da popuni prazninu?
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar