Zverev je samo jedan u nizu tenisera i teniserki koji govore o mentalnim poteškoćama, a o povećanom broju "burnout-a" pitali smo Novaka Đokovića na Vimbldonu.
Srpski as ističe da su društvene mreže i pritisak koji one donose možda dobar deo problema.
"Ono što mi prvo pada na pamet je da su društvene mreže te koje su izuzetno zastupljene i dosta diktiraju raspoloženja, tempo dana jednog sportiste, pogotovo mladih, ali i starijih naravno. Svi su na društvenim mrežama i onda tu čovek može da se izgubi, može previše da se vezuje za komentare, za to što neko napiše na tastaturi, tipka na telefonu i onda... Povredi to čoveka. To nije naivno. To je nešto o čemu treba ozbiljno da se razgovara i diskutuje", odgovorio nam je Đoković.
On je istakao važnost toga da se deca ne "sagorevaju" od malih nogu, ali i upozorio na opasnost loših ljudi u njihovim timovima.
"Ima tu različitih drugih faktora, činjenica da se, po meni, deca previše rano guraju u taj striktni profesionalizam, a da nisu razvili emocionalnu inteligenciju, koja je deo te psihološke pripreme za život. Kada se prepozna neki talenat, pa se gura profesionalno, samo -- igraj, igraj igraj -- i onda se nakače tu ljudi, raznorazni menadžeri, koji imaju interesa od uspeha i guraju igrača da igra što više da bi imali što veću zaradu. To je jedno začarano kolo i ako se teniser ili teniserka malo zagubi u tome, zna to da utiče na psihu jako i način na koji vodiš svoj život".
Istakao je najveći svih vremena i to što teniseri i teniserke moraju da se bave svojim sportom gotovo svih 12 meseci u godini, što izaziva dodatno umaranje.
"Tenis je od svih globalnih sportova sport koji ima najdužu sezonu. Za većinu njih koji igraju ceo raspored, to je od 1. januara do kraja novembra, i u drugim sportovima se povećava intenzitet takmičenja, a činjenica da je tenis individualni sport, tu nema zamene, nema ne osećam se dobro danas, aj da me zameniš u petom minutu, malo da odmorim... Ovde je svaki poen važan, svaki dan je važan, ako hoćeš da dostigneš najviše visine moraš ceo svoj život da transformišeš u službi tenisa i sporta. Pogubi se čovek, to je preveliki zalogaj za većinu", podvukao je Novak Đoković.
Trener Crvene zvezde Dejan Stanković mogao bi već ovog leta da napusti stadion "Rajko Mitić", pošto se njegovo ime nalazi među kandidatima za novog šefa stručnog štaba Panatinaikosa
Partizan je ovog proleća postao hit na evropskom rukometnom tržištu, a dolazak selektora Srbije Raula Gonzalesa na klupu jasno je pokazao da crno-beli planiraju da igraju Ligu šampiona od septembra.
Muška seniorska reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu u prvoj utakmici na prijateljskom turniru u Poljskoj, u okviru priprema za VIII Ligu nacija 2026.
Janik Siner osvojio je masters u Rimu, postao najmlađi teniser u istoriji koji je osvojio sve Masters 1000 turnire i prekinuo gotovo 50 godina čekanja Italije na domaćeg šampiona u prestonici.
Sautempton definitivno neće igrati finale plej-ofa Čempionšipa nakon što je odbijena njihova žalba povodom velike "Spajgejt" afere koja je potresla engleski fudbal.
Janik Siner dominira tenisom u 2026. godini, ali Džon Izner i Sem Kveri veruju da ni takav Italijan ne bi mogao protiv Novaka Đokovića iz njegove čuvene sezone 2011.
Viktor Vembanjama odigrao je istorijsku utakmicu protiv Oklahoma Siti Tandera, a njegova partija toliko je impresionirala Šekila O'Nila da mu je NBA legenda odmah smislila novi nadimak.
Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cedevita Olimpiju (95:86) u majstorici četvrtfinala ABA lige i tako se plasirali u polufinale, gde ih očekuje okršaj sa Partizanom.
Košarkaški klub Crvena zveda malo pred ponoć se oglasio povodom izjave trenera Cedevita Olimpije Zvezdana Mitrovića date nakon majstorice četvrtfinala plej-ofa ABA lige.
Rene Stabs, bivša najbolja dubl teniserka sveta, danas analitičarka, smatra da će Novak Đoković karijeru završiti početkom sledeće sezone u Australiji.
Muška seniorska reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu u prvoj utakmici na prijateljskom turniru u Poljskoj, u okviru priprema za VIII Ligu nacija 2026.
Janik Siner osvojio je masters u Rimu, postao najmlađi teniser u istoriji koji je osvojio sve Masters 1000 turnire i prekinuo gotovo 50 godina čekanja Italije na domaćeg šampiona u prestonici.
Stala je Vojvodina na korak do trofeja Kupa Srbije, ali posle osvojenog drugog mesta i izborenih kvalifikacija za Ligu Evrope, može reći da je sezona bila uspešna kada se svedu računi.
Večiti derbi u polufinalu ABA lige doneo je sve ono što regionalna košarka godinama nosi sa sobom: veliku tenziju, promene ritma i na kraju dramatičnu završnicu u kojoj je Partizan uspeo da sačuva prednost i savlada Crvenu zvezdu (100:94) za vođstvo od 1-0.
U prethodna dva finala uspešniji je bio beogradski klub, uključujući i prošlogodišnjih 3:0 u Zaječaru, pa je jasno da tim iz Novog Sada ima i dodatni motiv da konačno uzvrati udarac.
Šta kažete na uređaj pomoću kog možete da napravite espreso gde god se nalazili, bez ikakvih kablova i drugih peripetija? Upravo to omogućava Honorov prenosni aparat za kafu, koji smo imali na testu.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar