Olga "potonula" – Danilovićeva ispala sa Vimbldona!
Najbolja srpska teniserka Olga Danilović je završila učešće na ovogodišnjem Vimbldonu jer je u drugom kolu izgubila od Amerikanke Medison Kiz sa 6:4, 6:2.
Iako je uoči meča postojalo realno očekivanje da bi mogla da priredi iznenađenje – posebno jer je Kiz u prethodnom kolu imala velikih problema protiv Rumunke Ruse – Danilovićeva nije uspela da nametne ritam i iskoristi važne momente u igri.
Prva šansa da poremeti protivnicu ukazala se sredinom prvog seta, kada je imala brejk loptu. Umesto da preuzme inicijativu, dozvolila je rivalki da se izvuče i odmah potom izgubi gem na svoj servis.
Kiz je to iskoristila, napravila razliku i brzo se približila osvajanju prvog seta. Iako je Olga nakratko unela neizvesnost vraćanjem brejka, nije uspela da održi nivo igre – izgubila je servis u ključnom trenutku i time prepustila set protivnici.
Sofascore
Drugi deo meča počeo je loše za srpsku teniserku – odmah je ostala bez gema na svoj servis.
U nastavku je imala priliku da se vrati, ali nije iskoristila prilike. Na 3:1 nije materijalizovala brejk loptu, pa je posle spasila čak pet na svoj servis.
Ipak, Kiz je u završnici seta igrala sigurno, te Srpkinja nije uspela da poremeti ritam grend slem šampionke i završila je učešće u Londonu.
Na licu mesta je naš Luka Nikolić, a sva dešavanja iz Londona pratili smo zajedno putem LIVE bloga B92.sport.
Završeno
11:47
Semafor
Vimbldon, 2. kolo
SET I
SET II
Danilović
4
2
Kiz
6
6
15:32
To bi bilo sve sa ovog meča!
Ostanite uz B92.sport, čeka vas mnogo materijala direktno iz Londona!
Generalni sekretar Rukometnog saveza Srbije Ivan Milivojević kaže da je Međunarodna rukometna federacija (IHF) priznala grešku sudija na meču između naše selekcije i Farskih Ostrva.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Srpska teniserka Olga Danilović napredovala je za pet pozicija i na danas objavljenoj WTA listi zauzima 32. mesto, što je njen najbolji plasman u karijeri.
Utakmica Partizana i Bajerna u Evroligi ostaće upamćena kao jedan od najneobičnijih mečeva koji su se ikada odigrali u beogradskom hramu košarke – a možda i mnogo šire.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Toyota je konačno otkrila svoj novi V8 superautomobil, koji bi trebalo da se pojavi u prodaji za oko dve godine kao moćan rival modelima Mercedes-AMG GT i Aston Martin Vantage.
Start-stop sistem u automobilima postao je standard u poslednjoj deceniji, naročito kod vozila sa manjom potrošnjom goriva i strožim ekološkim normama. Koliko je zapravo koristan?
Ekstremni luksuz izgleda da prkosi svim svetskim krizama - Bugatti je već rasprodao sve planirane primerke Tourbillon modela vrednog čak 3,8 miliona evra.
Čini se da je iPhone 17 Pro neprimetno izgubio jednu dugogodišnju Apple funkciju kamere - korisnici su otkrili da Night Mode Portrait više nije dostupan na ovogodišnjim Pro modelima.
Komentari 103
Pogledaj komentare Pošalji komentar