Samim tim, nije ni čudo što je jednoj osobi pozlilo tokom meča Alkarasa i Fonjinija, pa joj se ukazivala pomoć na tribinama.
"Kako ste momci, je l ste preživeli?", pitala nas je Olga Danilović po ulasku u pres sobu, koja je svoj meč igrala na Terenu 9 koji nema ni s od senke, a kamoli nekog hlada -- ni na terenu, ni na tribinama.
Preživeli smo mi, ali mi smo mogli da se sklonimo pod klimu, prošetamo, a ona je sve vreme igrala, ali je to nije omelo da dođe do prve pobede na Vimbldonu u karijeri.
Ovaj meč ispratila je pomalo komična atmosfera, jer su se najvatreniji navijači Olge i protivnice joj Šuai Dženg iz Kine skupili na tribinama jedni do drugih.
Bilo je vatreno pokraj terena, a Olgi to nije smetalo, za razliku od Kineskinje, kojoj je smetalo... Sve.
Prvo jer su naši menjali mesta, pa joj se iz nekog razloga to komešanje nije svidelo, što je dosta čudno jer "tribine" na Terenu 9 praktično ne postoje, jer pored tih manjih terena bukvalno stalno neko prolazi.
Zasmetalo joj je, zatim, i preglasno navijanje njenih navijača -- posebno ovog jednog, kojeg izgleda nije pričao par godina, pa je rešio da danas testira svoje glasne žice. Da li joj je zasmetalo što se neartikulisano dere ili što je bio izuzetno glasan posle Olgine greške, ne znam jer još nisam naučio kineski jezik, ali svakako da ga je Dženg ućutkala... na par poena, te je nastavio da se dere.
Na kraju ga je, ipak, nadjačalo sunce, koje mu je iscrpelo svu energiju, pa smo i Olga i mi kraj terena mogli da odahnemo i mirno ispratimo prolaz u drugo kolo.
A, kad smo već kod manjka manira, iste je pokazao jedan gospodin -- doduše, bio je samo nesmotren -- pred majkom Holgera Runea.
Aneke Rune ne možete promašiti na Vimbldonu, ako znate gde voli da puši, jer tu lokaciju ne menja. A ta lokacija se inače u balkanskim krugovima zove "Kole's corner", prema snimatelju SK-a i RTS-a koji je taj ćošak odmah pored Gejta 16 "prisvojio", a tu smo i mi koji smo nešto kasnije krenuli na slemove uvek išli kada bi nikotinska kriza dostizala krajnje granice.
E, pa, Aneke je zadimila "Kole's corner", a jedan čovek je prišao da joj se javi i pitao je kako je.
"Pa, i nisam baš dobro, Holger je upravo izgubio", odgovorila mu je Aneke.
Nastala je mrtva tišina, gospodin se izvinio i produžio dalje. Verovatno se gospođi Rune više neće javljati, pogotovo jer Rune ne samo da je izgubio u prvom kolu Vimbldona, već je to uradio protiv Đarija nakon što je vodio 2-0 u setovima.
Dešava se...
B92.sport
Treća stvar koja je obeležila ovaj dan za mene na ličnom nivou -- pored, naravno, ispadanja Cicipasa i Medvedeva koje sam manje-više samo ispratio -- bio je meč Alkarasa i Fonjinija na Centralnom terenu.
Poseban vajb imaju mečevi Alkarasa na CC, iako mu je samo 22 godine, ali i Fonjinija, gde god da 38-godišnji Italijan igra.
"Ovaj nivo mu je dovoljan da igra i sa 50", prokomentarisao je Španac usred meča to kako je njegov protivnik igrao, ali, istini za volju, mnogo mu je pomagao dvostruki šampion svojim greškama i letargijom.
Hoće li, neće li... Može li, ne može li... Pitali su se svi u kompleksu, a malo ko je ostao verujući nakon što je Alkaras poveo sa 2-1. I onda, bum -- 6:2 četvrti set za Fonjinija!
"Ništa, Fonja skida Alkarasa, Novak uzima 25. i to je to", komentariše kolega u tim trenucima, maštajući da će nam stari lisac svima učiniti uslugu...
Međutim, kako to obično biva, šampion je pokazao zašto to i jeste -- "ubio" je Fonjinija, kojem je ovo poslednji Vimbldon u karijeri, u petom setu i stavio stvari na svoje mesto.
Tekst ću završiti neverovatnim podatkom da je Alkaras sada na 14-1 u mečevima koji odu u peti set -- time je bolji i od Đokovića (10-5) i od Nadala (12-3) i od Federera (7-8).
Prema izveštajima iz Italije, engleski premijerligaš Čelsi mogao bi ovog leta pokušati da dovede štopera Milana, Strahinju Pavlovića, ali nisu jedini klub zainteresovan za srpskog reprezentativca.
Neverovatne scene viđene su u velikom praškom derbiju između Slavije i Sparte, koji je prekinut na samom kraju utakmice zbog upada huligana domaćeg tima na teren.
Poglavar Rimokatoličke crkve papa Lav XIV sastao se u Vatikanu sa fudbalerima Inter Milana povodom osvajanja titule prvaka Italije u sezoni 2025/2026 .
Srpski teniser Hamad Međedović ostvario je ove večeri veliku pobedu na Mastersu u Rimu, iako je protiv sebe imao "tinejdž" senzaciju Žoaa Fonseku, ali i ne baš pristojnu publiku.
Novak Đoković odigrao je najgori Masters u Rimu u karijeri, pošto je prvi put poražen u svom prvom meču na tom turniru. Bolji je bio Dino Prižmić u tri odigrana seta.
Fudbaleri Pari Sen Žermena plasirali su se u finale Lige šampiona, pošto su posle pobede nad Bajernom kod kuće (5:4), remizirali u revnašu u Minhenu (1:1). Rival u borbi za titulu će im biti ekipa Arsenala.
Nikoli Jokiću se opet zamera slaba igra u odbrani. Ovoga puta je kritike uputio Edi Džonson, koji smatra da Somborac iz tog razloga ne može da se smatra jednim od najboljih centara ikada.
Proslavljeni španski teniser u penziji, Felisijano Lopes, govorio je u superlativima o Novaku Đokoviću, koji mu je iznad apsolutnih svih ostalih, pa čak i trenutno najvećih rivala.
Neverovatne scene viđene su u velikom praškom derbiju između Slavije i Sparte, koji je prekinut na samom kraju utakmice zbog upada huligana domaćeg tima na teren.
Svetska federacija vodenih sportova objavila je formulu po kojoj će se vaterpolo reprezentacije kvalifikovati za Olimpijske igre u Los Anđelesu 2028. godine.
Vest da je Uroš Stevanović ovog 4. maja podneo ostavku na mestu selektora vaterpolo reprezentacije Srbije, nepunih pet meseci posle evropskog zlata, iznenadila je sportsku javnost.
Neobičan slučaj iz Nemačke privukao je veliku pažnju nakon što je savezni sud doneo odluku da Lamborghini Aventador može da se vodi kao službeni automobil.
Izgleda da nove Call of Duty igre više neće dolaziti na platforme prethodne generacije kao što su PS4 i Xbox One, što će primorati ljubitelje franšize na kupovinu skupih novijih konzola.
Nekoliko velikih svetskih izdavačkih kuća podnelo je tužbu protiv kompanije Meta, navodeći da je bez dozvole koristila njihove knjige i naučne radove za obuku AI jezičkih modela Llama.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar