Nova vest
b92
Tenis 0

26.6.2025.

14:35

Šok u Istbornu – povredila se šampionka Vimbldona!

Češka teniserka Barbora Krejčikova povukla se sa turnira u Istbornu zbog problema sa desnom butinom i neizvesno je da li će igrati na predstojećem Vimbldonu, gde brani titulu.

Izvor: Beta

Šok u Istbornu – povredila se šampionka Vimbldona!
EPA-EFE/NEIL HALL

Krejčikova se bez borbe povukla iz četvrtfinalnog meča protiv Francuskinje Varvare Gračeve.

Čehinja je u sredu osetila bol tokom meča drugog kola, a problem se pogoršao preko noći i obaviće preglede skenerom. 

Takmičenje na trećem grend slem turniru u sezoni Vimbldonu počinje u ponedeljak u Londonu, a Krejčikova bi odbranu trofeja trebalo da počne u utorak.

"Veoma mi je žao što sam danas morala da se povučem iz četvrtfinalnog meča u Istbornu jer osećam bolove u desnoj butini. Vimbldon je za nekoliko dana i mislim da je bolje da se odmorim, da vidimo šta se dešava i da to rešimo", navela je Krejčikova u saopštenju.

Krejčikova je prošle godine u finalu Vimbldona pobedila Italijanku Džasmin Paolini 6:2, 2:6, 6:4.

Podeli:

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu