Beker posle 10 godina progovorio: "Đoković protiv Federera – tada sam vikao na Novaka!"
Legendarni nemački teniser i bivši trener Novaka Đokovića Boris Beker po prvi put je javno podelio detalje iz finala Vimbldona 2015. godine koji su, prema njegovim rečima, napravili prekretnicu u tom epskom duelu protiv Rodžera Federera.
Pod vođstvom Bekera, Novak Đokovićje u periodu od 2013. do 2016. godine doživeo jedan od najsjajnijih perioda svoje karijere, osvojivši niz velikih trofeja, uključujući tri grend slema samo 2015. godine.
Među njima, posebno mesto zauzima trijumf u finalu Vimbldona nad tadašnjim favoritom Rodžerom Federerom.
Švajcarac je u tom trenutku imao psihološku prednost, jer je prethodno slavio u više međusobnih mečeva, a publika na Centralnom terenu bila je mahom na njegovoj strani. Ipak, jedan momenat tokom pauze zbog kiše pokazao se kao odlučujući.
"Novak Đoković igra finale protiv Rodžera Federera na Vimbldonu. I nije pobedio već duže vreme. Imao sam ideju o tome kako bi trebalo da igra protiv Rodžera. Dobio je prvi set, ali je izgubio drugi... Imao je još nekoliko set lopti u taj-brejku. Onda je usledila pauza zbog kiše, i otišao je u svlačionicu koja je odmah pored prostora za medije", prisetio se Beker.
"Nisi mogao da uđeš tamo kao trener, ali ja sam član i znam kako da se snađem kod medija, provukao sam se pored sudija i obratio se Novaku na engleskom: ‘Radiš sve kako treba, saberi se, strategija je dobra. Mnogo si mlađi od Rodžera’", rekao je Beker.
Te reči su iznenadile i samog Đokovića.
"Zaista sam viknuo na njega i on me samo gledao, mislim da nije verovao da mogu tako jasno da govorim engleski. Ali, ako hoću - mogu."
Đoković je nakon te pauze ušao još odlučnije u meč, preokrenuo tok igre i na kraju slavio rezultatom 3:1 (7:6, 6:7, 6:4, 6:3), osvojivši svoju treću titulu na Vimbldonu.
"Izašao je i dobio meč. Postoje trenuci kada trener jednostavno mora da kaže igraču: drži se strategije, izdrži, ti si bolji igrač", poručio je Beker.
Pre tog finala bili su izjednačeni na grend slem turnirima (6:6), ali je Novak od tada preuzeo inicijativu i u naredna četiri međusobna duela na najvećim turnirima – uključujući finale US Opena, dva polufinala Australijan opena i još jedno finale Vimbldona – takođe bio bolji.
Konačni bilans njihovih duela na kraju Federerove karijere pokazuje jasnu prednost Novaka Đokovića – 27 pobeda naspram 23.
Kapiten Panatinaikosa Kostas Slukas propustiće utakmicu Evrolige u utorak protiv Žalgirisa iz Kaunasa zbog povrede kolena, ciljajući da se oporavi na vreme za derbi 2. januara protiv Olimpijakosa.
Boris Beker, legendarni šampion Vimbldona i nekadašnji trener Novaka Đokovića, otkrio je kako je pomogao Srbinu da preokrene odnos sa publikom i savlada najveće izazove na londonskoj travi.
Boris Beker, legendarni nemački teniser i najmlađi šampion u istoriji Vimbldona, nije krio oduševljenje partijama i mentalnom snagom Janika Sinera, novog vladara londonske trave.
Kapiten Panatinaikosa Kostas Slukas propustiće utakmicu Evrolige u utorak protiv Žalgirisa iz Kaunasa zbog povrede kolena, ciljajući da se oporavi na vreme za derbi 2. januara protiv Olimpijakosa.
Dosad je u B92.sport skeneru tradicija nalagala pojedinačno ocenjivanje učinka svakog košarkaša, ali nakon onoga što se dogodilo u Kaunasu – "papir" ostaje prazan.
Ubisoft je jedan od izdavača koji su tokom protekle decenije veliki deo svojih igara prilagodili hardveru aktuelne generacije konzola - nastavljaju u tom stilu.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar