Rune je do petog trofeja u karijeri stigao posle pobede nad Karlosom Alkarasom u finalu – 7:6 (6), 6:2.
Alkarasa, osvajača iz 2022. i 2023. godine, mučila je i povreda mišića desne noge, zbog koje nije mogao da bude na nivou naročito u drugom setu.
Prvi period je bio dramatičan, Rune je najpre nadoknadi brejk minusa, potom je propustio dve set lopte, pre nego što je materijalizovao ukupno petu, u taj-brejku.
Alkaras je medicinski tajm-aut tražio sredinom drugog seta, pretrpeo je ubrzo jedan brejk, pa drugi i povratka više nije bilo.
Delovalo je posle uvodnog dela meča da će Alkaras uspeti da se dočepa het-trika u Kataloniji, ali je na njegov brejk, Rune imao odgovor.
Karlitos je u 10. gemu morao da spasava dve brejk šanse, šampionski je to uradio, pre nego što je obezbedio taj-brejk.
Uspeo je i u odlučujućem gemu da dva puta odloži slavlje rivala, pre nego što je Rune, konačno, iskoristio petu set loptu.
Propustio je Alkaras u drugom gemu nastavka dve brejk šanse da naudi Dancu, pre nego što su problemi sa povredom postali očigledni.
Rune mu je oduzeo servis u petom, potom i u sedmom gemu. Mnogi bi predali dosta ranije, ali je Alkaras izdržao do kraja, praktično statirajući u finišu susreta.
Mladi talenti Partizana ponovo su privukli pažnju evropske fudbalske javnosti. Analitička kompanija CIES ističe da su Ognjen Ugrešić i Nikola Simić trenutno najvrednija imovina crno-belih i da predstavljaju pravo "blago" u Humskoj ulici.
Trener Crvene zvezde Saša Obradović je u poslednjem intervjuu za B92.sport koji je dao pre nego što je seo na klupu crveno-belih ispričao anegdotu sa gostovanja "kneževa" beogradskom Partizanu, kada ga je najveća srpska dvorana dočekala – aplauzima.
Košarkaši Partizana od 20 sati i 30 minuta u Beogradskoj areni dočekuju Crvenu zvezdu u prvom večitom derbiju ove sezone koji se igra u 15. kolu Evrolige. Ovo je sve što treba da znate o crno-belima pred ovaj susret.
Istraživači Zimperium zLabs-a otkrili su novi Android malver nazvan DroidLock, koji se ponaša poput ransomware-a, omogućavajući napadačima da potpuno preuzmu kontrolu nad zaraženim uređajem.
Apple je izgubio generalno gledano, ali je ipak ostvario jednu malu pobedu u pravnoj borbi sa kompanijom Epic Games, što bi moglo imati dalekosežne posledice za sve programere aplikacija.
Komentari 39
Pogledaj komentare Pošalji komentar