Cicipas izvadio vizu za finale Astane

Stefanos Cicipas je prvi finalista turnira u Astani.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Grčki teniser je u polufinalu napraviio preokret protiv devetog tenisera sveta, Andreja Rubljova, 4:6, 6:4, 6:3.

Tako se plasirao u šesto finale ove sezone, slavio je na Majorki i u Monte Karlu, a gubio je u Roterdamu, Rimu i Sinsinatiju.

Atinjaninu je za trijumf bilo dovoljno 127 minuta.

U početnom setu, Rubljov je odmah na početku došao do brejka i to mu je bilo dovoljno da na kraju uzme set sa 6:4.

Potom, na scenu je stupio Cicipas, koji je zaigrao sigurnije, a greške kod Rubljova su bile sve primetnije.

Cicipas je u poslednjem, desetom gemu drugog seta došao do brejka za 6:4 i izjednačenje u meču.

U setu odluke, Stefanos je u osmom gemu ponovo slomio otpor protivnika za 5:3 i potom odservirao za pobedu iskoristivši drugu meč loptu.

"Igrao sam dobro, držao stvari pod konrolom. Bilo je mnogo varijacija udaraca, našao sam put do kraja, Ostao sam pri svojoj igri. Radio sam na nekim stvarima, na nekim udarcima, ali nije bilo lako. Imao sam set zaostatka. On je dobar protivnik, bila je to fizička borba, morao sam da se pomučim za svaki poen", rekao je Cicipas po završetku meča.

On će se boriti u nedelju za prvu titulu na turnirima Serije ATP 500 i ukupno desetu titulu u karijeri.