Korija završio posao, čeka se Novak

Argentinac Federiko Korija prvi je četvrtfinalista Beograd opena.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

On je posle 74 minuta igre pobedio 91. tenisera sveta, Urugvajca Pabla Kuevasa, 6:3, 6:2.

Tako je posle pobede nad Markom Topom u nedelju, Argentinac ostvario i drugi trijumf na beogradskoj šljaci i četvrtfinalu čeka pobednika meča između Novaka Đokovića i Matsa Morainga.

Korija je u početnom setu napravio dva brejka, u trećem i petom gemu kada je poveo sa 4:1, da bi Kuevas uspeo odmah da uzvrati ribrejkom za 4:2.

Ipak, finiš seta opet je protekao u boljoj igri Argentinca, koji je još jednom, u devetom gemu, oduzeo servis protivniku za početni set (6:3).

U drugom setu, ponovo je dodao gas u finišu, na 3:2 je uz dva brejka dobio tri gema u nizu i stigao do plasmana među osam najboljih.