Subota, 20.06.2020.

13:40

Kraj II dana u Zadru: Novak čeka protivnika, Srbin konkuriše

Posle prvog dana Adrija tura koji se igra u Zadru dobili smo osam sjajnih mečeva i jednog poznatog finalistu.

Izvor: MĐ/LN

Autor: MĐ/LN

Novak Đoković je prvi finalista turnira, pošto je sa po 2-0 pobedio Peđu Krstina i Bornu Ćorića.

Što se drugog finaliste tiče tu još nema ishoda, a šanse tokom drugog dana imaju i Rubljov, Zverev i naš Danilo Petrović.

U prvom meču dana Grigor Dimitrov je pošteno podbacio, pa ga je pobedio domaći igrač Borna Ćorić sa 2-0 u setovima.

Opširnije: Ćorić "počistio" Dimitrova na startu Adrija tura u Zadru

Na narednom meču smo videli najveće iznenađenje od pobede Krajinovića nad Đokovićem u Beogradu.

Danilo Petrović je odigrao fenomenalan meč, a da dođe do pobede mu je pomogao i njegov protivnik Aleksander Zverev, koji je publiku zabavljao svojim poznatim duplim greškama.

Opširnije: Veliko iznenađenje – Petrović posle dva taj-brejka savladao Zvereva VIDEO

U prvom meču u Zadru Novak Đoković je imao dosta problema u prvom setu. Peđa Krstin je imao prvi set u rukama, ali je prokockao set prilike i dopustio Novaku da se vrati.

Najbolji teniser planete je to iskoristio, došao do preokreta a zatim i do pobede.

Opširnije: Krstin nije iskoristio svoje šanse – Đoković upisao prvu pobedu u Zadru

Poslednji deo dnevnog programa bio je rezervisan za Andreja Rubljova i Marina Čilića.

Rus je odigrao dobar prvi set, ali se Čilić probudio i izjednačio. Ipak, Hrvat je ostao bez snage u trećem setu pa je pretrpeo prvi poraz.

Opširnije: Rubljov savladao Čilića posle velike borbe

Oktirveno je da je Dimitrov dobio virus tokom dana i on je zbog toga morao da odustane od turnira, pa je umesto njega "uleteo" domaći teniser Nino Serdarušić.

Serdarušić je spasao svih osam brejk lopti u svom meču protiv Krstina, koji nije morao da spasi nijednu, ali je pretrpeo poraz koji je došao kao jedini na Adrija turu u kojem nije viđen nijedan brejk.

Petrović je zatim ponovo izašao na teren, a protivnik mu je bio zahuktali Rubljov.

Danilo je imao veliki broj brejk lopti na startu, ali je Rus uspeo sve da ih spase i onda da kazni rivala. U drugom setu je imao dosta lakši posao, iako se Srbin pokazao kao više nego dostojan igrač.

Opširnije: Petrovića koštale propuštene šanse za novi "skalp"

Pretposlednji meč dana odigrali su u vidu polufinalnog Borna Ćorić i Đoković.

Ćorić je pokazao određen nivo nespremnosti zbog duge pauze, ali je imao svoje šanse, pogotovo u drugom setu kada je bio na dva poena od osvajanja istog. Ipak, Đoković se izvukao, a onda "razbio" protivnika u taj-brejku.

Opširnije: Đoković u finalu u Zadru

Zverev je igrao za opstanak protiv Čilića u poslednjem meču i nekako je uspeo da ga zabeleži, posle tri odigrana seta – 4:3, 0:4, 4:3.

Čilić je došao nadomak pobede, kojom bi poslao Rubljova u finale, ali nije uspeo da izdrži u samoj završnici. Imao je dva puta brejk u trećem, odlučujućem setu, ali je "oba" prokockao.

Ušlo se u taj-brejk i epilog je bio sličan kao i u prvom setu – Zverev je rutinski došao do pobede, tako da će se drugi finalista odlučiti u nedelju.