Sreda, 22.05.2019.

21:06

Milojević izgubio od Francuza posle velike borbe

Srpski teniser Nikola Milojević izgubio je u drugom kolu kvalifikacija za Rolan Garos od Francuza Matijasa Burža u tri seta, 6:2, 4:6 i 5:7.

Izvor: SV

Autor: SV

Francuz je do trijumfa došao posle dva sata i 10 minuta igre.

Milojević je odlično igrao u prvom setu, napravio je brejk u šestom gemu, a potom i u osmom, čime je uvodni period meča rešio u svoju korist.

U nastavku je dozvolio protivniku da “sa nulom“ uzme gem na njegov servis, spasao je jednu, ali ne i drugu set loptu u desetom gemu.

Odlučujući set je bio izjednačen do 11. gema, kada je Burž uspeo da napravi brejk, a u sledećem, koji je trajao čak 11 poena, iskoristio je četvrtu meč loptu.

Burž će u poslednjem kolu kvalifikacija za Rolan Garos igrati protiv Amerikanca Tenisa Sandgrena.