Urugvaj – Rusija 3:0 (2:0)

Fudbaleri Urugvaja pobedili su Rusiju 3:0 u trećem kolu Grupe A Svetskog prvenstva u Rusiji i osvojili prvo mesto u ovoj grupi.

90+4 KRAJ. Urugvajci su pobednici grupe
Zaslužena pobeda Urugvaja i prvo mesto u grupi pa sada čekaju ko će izaći kao bolji iz grupe gde se za prvo mesto bore Španija i Portugal. Španci igraju sa Marokom, a Portugal sa Iranom od 20 časova.

90+1 GOOOOOOOL! Kavani, 3:0!
Odmah posle kornera najviši u skoku je Godin, Akinfejev i njemu brani, odbija loptu do Kavanija, a napadač "Svetaca" ne greši i stavlja tačku na ovu utakmicu za 3:0.
90' Fantastična odbrana Akinfejeva!
Opet je šutirao Rodriges i gađao rašlje gola, ali Akinfejev brani paradom i šalje loptu u korner.

84' Kaseresu malo falilo
Skočio je Kaseres glavom da udari loptu posle kornera. Bio je sam kao duh, ali nije je zahvatio i ona je otišla u gol aut.
82' Udarac Rodrigesa, problemi za Kudrijašova
Šutirao je Rodriges iz daljine, Akinfejev je uspeo samo da je odbije, ali ne i uhvati. Istovremeno se u kaznenom prostoru sudario Kudrijašov sa Suaresom i ostao da leži na zemlji. Ako se ne oporavi, Rusi ostaju sa devetoricom jer su sve tri izmene izvršene.

80' Kakva greška Kutepova!
Menja stranu dugim dodavanjem po sredini terena, preseca to Kavani i vuče kontru, upošljava Suaresa levo, ovaj vraća do Kavanija ali napadač PSŽ ne uspeva da je stigne i da treći gol.
79' "Nezgodni" Kaseres
Kaseres šalje oštru loptu, a Edinsonu Kavaniju je malo falilo da je dohvati glavom ispred gola Rusije. Rodriges ne uspeva na drugoj strani terena da je sačuva u igri.
74' Dzjubaaaa!
Zobnin je presekao loptu na sredini terena, uposlio Dzjubu, a ovaj zalomio ulevo i šutirao vrlo loše iz vrlo dobre situacije, pa je lopta otišla visoko i pored gola.
Pad Kavanija
Kavani pada i hoće da iznudi jedanaesterac. Bezuspešno.

71' Čerčesov hoće penal
Dzjuba dobija udarac u kaznenom prostoru Urugvaja, pada, a selektor Rusije Čerčesov je mislio da je bio faul. Nije isto mislio i senegalski sudija pa je igra nastavljena.
69' Kavani se namešta i promašuje
Šutirao je napadač Urugvaja pored gola. Povukao je loptu desno u pokušaju da izbegne dva igrača Rusije u bloku i sa oko desetak metara desnom unutrašnjom gađao desni ugao gola Rusije. Solidna šansa.
Verovatno glavni razlog pobede, ako Urugvaj trijumfuje
Dijego Laksalt. Posle njegovog udarca je Urugvaj poveo 2:0 i iznudio je crveni karton za Smoljnikova.

64' Kakva šansa za Kavanija!
Suares izvrsnim dodavanjem probija četiri igrača Rusije, lopta je išla Kavaniju u kazneni prostor. Umesto da proba šut iz prve, Kavani je probao da se zagradi, lopta mu je pobegla, a onda je pao da bi iznudio penal. Opasna situacija pred golom Rusije.
Moram stalno da vas vučem sa sobom
Dzjuba u duelu sa Sebastijanom Koatesom.

61' Dzjuba se nervira
Zobnin šalje centaršut preko svih, vrlo neprecizno idu lopta Rusa ka unutrašnjosti kaznenog prostora i Dzjuba zbog toga nezadovoljan.
60' Sve nade u Smolova
Smolov ulazi u igru umesto Mirančuka i to je poslednja nada u veznom redu Rusije koji ne pokazuje znake života u drugom delu igre.
Kad si prvi posle 20 godina, ali u nečem neslavnom
Udarac Kavanija

54' Pobeže...
Dobra kombinacija Kuzjaeva i Fernandesa, drugi je sebi dao predug for i lopta mu je pobegla u gol aut.
52' Retka prilika za Ruse
I očajno izveden centaršut koji je otišao preko čitavog kaznenog prostora Urugvaja i svih igrača u njemu.
Liče, ali nisu oni
Dvojnici Vladimira Putina i Kim Džong Una.

Tabares zadovoljan

47' Kavani ne može kroz zid
Slobodan udarac za Urugvaj u zoni šuta, Kavani je namestio loptu i pucao sa 27 metara, ali je pogodio živi zid.
46' Počelo je drugo poluvreme
Ne brini, dobićemo Portugal/Španiju i bez tebe
Saigrači teše Smoljnikova dok je izlazio sa terena zbog crvenog kartona.

45+2' POLUVREME. Rusi sa igračem manje i 0:2 čekaju nastavak
Teško će biti igračima Rusije da izvuku makar bod koji bi ih stavio na prvo mesto u grupi jer je Urugvaj u prvom poluvremenu bio konkretniji i kada je domaćin prvenstva imao svih 11 igrača na terenu.
43' Pao tempo
Urugvajci zadovoljni, svesni da će Rusi teško do gola pa su malo usporili igru. Rusi napred nemaju Čeriševa i to se vidi u njihovom napadu. Mirančuk pokušava da povuče, ali ne može sam napred.
Neće igrati u osmini finala

Ovako se osećaju Rusi posle crvenog Smoljnikovu i sa 0:2
Odlična prilika za Betankura
I još bolja odbrana Akinfejeva.

36' Crveni za Smoljnikova!
Smoljnikov je startovao sa leđa na Dijegu Laksaltu a sudija mu je pokazao drugi žuti karton i Rusija od 36. minuta ima igrača manje. Mario Fernandes je odmah ušao na teren, a iz igre je morao Čerišev.
35' Urugvajci bolji
Konkretnije napada Urugvaj. Laksalt je poslao dugu loptu za Suaresa, ovaj je primio glavom, ali nije uspeo da je spusti na nogu i šutira. Rusi su u velikom padu, a to Urusi pokušavaju da iskoriste.
A mnogo sreće i za Urugvaj posle šuta Laksalta

Mnogo sreće za Laksalta..
Gol od noge Čeriševa.

28' Urugvaj umalo do 3:0!
Velika prilika za Betankura koji izbija ispred golmana Rusije, šutira ispod njega, ali Akinfejev nogom kači loptu koja se odbija do Kavanija. Kapiten Rusije ispred njega izbacuje loptu iz peterca i sada su Rusi imali sreće.
23' GOOOOOOOOOL! Kakav maler Rusa, Urugvaj 2:0!
Loptu je na 25 metara od gola prihvatio Laksalt, šutirao je odmah, a udarac nije delovao opasno. Međutim, lopta se odbila od noge Denisa Čeriševa i otišla u sam ugao gola Akinfejeva koji nije mogao da je stigne i Urugvajci uz mnogo sreće vode 2:0.

17' Čerčesov nervozan, Rusi bi do gola
Selektor Rusije Stanislav Čerčesov nije zadovoljan kako se odvija stanje na terenu. Njegova ekipa je, izuzev pokušaja Čeriševa, uspela da pripreti samo posle prekida.
Bravo za Musleru
Suaresu se vratilo za promašaje u prvom kolu

Gol Suaresa
Golman je mogao samo da pogledom isprati loptu.

12' Rusi mogli do izjednačenja!
Dzjuba dobija dugu loptu ispred šesnaesterca Urugvaja, spušta je glavom za Denisa Čeriševa koji sa 16 metara iz prve puca na gol. Muslera gotovo da nije stigao ni da reaguje, ali ga je lopta pogodila i odbranio je jako dobru šansu za izjednačenje.
10' GOOOOOOOOL! Urugvaj vodi!
Gazinski je startom zaustavio Betankura ispred kaznenog prostora, sudija svira faul, a loptu na oko 17 metara od gola namešta Suares.

Šutirao je nisko, po zemlji, Akinfejev je bio pokriven i nije mogao dovoljno brzo da odreaguje, a lopta je probušila malu mrežu njegovog gola za 1:0.
8' Kontra Rusa
Čerišev i Dzjuba kreću u kontru pošto su osvojili loptu na svojoj polovini, ali Čerišev nije mogao da prođe na levom krilu i propala je akcija.
6' Bez uzbuđenja
Udarac Vesina sa starta meča je jedini uzbudljivi trenutak na početku utakmice. Ima prekida i traju dugo.

3' Kavani, prestani!
Kavani se raspravlja sa sudijom Malangom Dedijuom iz Senegala koji ga opominje da će mu dati žuti karton već na startu meča.
1' Urugvajci odmah žustro
Matijas Vesino je oprobao svoj šut sa distance, ali je promašio, lopta je otišla pored gola, a Urusi odmah pokazuju da će probati da postignu rani gol.