Nigerija – Island 2:0 (0:0)

Fudbaleri Nigerije savladali su Island 2:0 u drugom kolu Svetskog prvenstva i zakomplikovali borbu za plasman u osminu finala iz Grupe D.

Musa 49, 75
  NGA   ISL
  2 : 0
Argentina ima nokaut fazu u svojim rukama
Posle dva kola Hrvatska je u osmini finala sa šest bodova, Nigerija ima 3, a Argentina i Island po 1. U poslednjem igraju Argentina – Nigerije i Hrvatska – Island.
Kraj!
Velika pobeda Nigerije od 2:0! Ahmed Musa razbio je Island.
Nadoknada vremena
Met Conger produžio je meč za šest minuta.
Neutešni Islanđanin

88' Loša završnica Fibogasona
Sjajna prilika za smanjenje rezultata, Fibogason je šutirao sa 6-7 metara, ali traljavo, pa brani Uzoho.
Gde je Gilfi poslao loptu
82' Gilfi promašio penal!
Najbolji igrač Islanda razočarao je armiju navijača. Gilfi Sigurdson je očajno izveo jedanaesterac, poslao je loptu preko gola na tribine Volgograd Arene!

80' Opet VAR ispravio sudiju – penal za Island
Duel Ebuehija i Finbogasona u kaznenom prostoru Nigerije, Islanđanin pada, ali sudija ne svira penal. Ipak, posle pregleda snimka pokazuje na belu tačku.
75' GOOOOOOL!
Nigerija je duplirala vođstvo! Ahmed Musa drugi put trese mrežu Islanda!

Dobio je loptu iz odbrane na levoj strani terena, proleteo je pored Arnasona i stigao do Haldorsona koga obilazi, a onda ubacuje loptu u gol.

74' Prečka!
Mnogo sreće za Island, sjajan šut Muse, prevario je Haldarsona, ali je pogodio samo prečku.
72' Nigerijci znatno opasniji
Nova prilika za "Superorlove", Leon Balogun brzo reaguje posle kornera i šutira glavom, ali preko gola.
66' Mozes zapretio
Traže Nigerijci gol kojim će "zatvoriti" utakmicu, odličan šut Mozesa, ali je prošla za malo pored stative.
Adut
57' Islanđani u krizi
Odlična šansa za Nigeriju za 2:0, Ndidi dobija loptu u kaznenom i šutira pod prečku, ali Haldorson spasava gol Islanda.
47' Prvi šut Nigerije
Prvi šut Nigerije na meču, odličan pokušaj Eteboa, ali impresivna intervencija Haldorsona.
Nadoknada vremena će potrajati
Nekoliko minuta pauze u igri zbog povrede glave Ragnara Sigurdsona. Stradao je tokom slavlja Muse koji ga je negotice zakačio. Ostao je u igri sa čalmom na glavi.
49' GOOOOOL!
Neočekivano vođstvo Nigerije!

Mozes je poslao centaršut u kazeni prostor sa desne strane, a Ahmed Musa posle fantastičnog prijema snažnim šutem sa 7-8 metara zakucao loptu u mrežu.

46' Izmena na poluvremenu
Počelo je drugo poluvreme, na pauzi su Nigerijci napravili jednu izmenu, umesto Idovua ušao je Ebuehi.
45+1' Možda, ipak...
Ipak, ne. Imali su Islanđani još jedan obećavajući prekid, korner s leve strane izveo je Sigurdson, ali ni ova akcija nije donela rezultat, ali njegov saigrač šutira daleko od gola.
Poluvreme – 0:0
Kraj prvog poluvremena, bleda igra Nigerijaca i Islanđana u Volgogradu. Skandinavci su nešto i pokušavali – 6:0 šutevi.

45' Još jedno – ništa
Poslednja prilika da vidimo pogodak u prvih 45 minuta, dobar centaršut Sigurdsona iz slobodnog udarca iskosa sa leve strane, ali Finbogason uspeva samo da okrzne loptu koja odlazi pored gola.
41' Idealan pas – nikome
Opasan prodor Bjarnasona po levoj strani kaznenog, odigrao je odličnu povratnu u sredinu, ali nije bilo nijednog igrača Islanda.
Najvatreniji navijač Nigerije
33' Novi pokušaj Islanda
Šut ka golu posle dosta vremena, posle nekoliko situacija sa Sigurdsonom, konačno se neki drugi Islanđanin okušao, ali Bjarnason nije uspeo da pogodi gol.
30' Ko kontroliše igru?
Nigerija ima veći posed lopte (58-42), ali Islanđani su znatno konkretniji u završnici, iako nema izglednih šansi (1-3 šutevi).

26' Konačno pokušali i Afrikanci
Prva konkretnija akcija Nigerije, Musa je ubacio loptu u kazneni prostor, ali odbrana Islanda dobro reaguje.
21' Opet posao za Uzohoa
Treći put na meču posla je imao golman Nigerije, morao je da reaguje na centaršut iz kornera koji je išao skoro direktno u gol.
13' Monotonija
Lagan ritam u Volgogradu, ekipe ne žele ništa da rizikuju, čekaju kiks rivala.
Samopouzdanje na vrhuncu od starta meča

6' Opet preti Gilfi
Konkretniji Skandinavci na startu meča, opet je šut sa distance okušao Sigurdson, ovaj put iz igre je plasirao loptu sa ivice kaznenog prostora, ali izuzetno siguran Uzoho na golu rivala.
3' Island zapretio iz slobodnjaka
Prva prilika za Island, Sigurdson je sjajno šutirao iz slobodnog udarca sa oko 25 metara, ali brani golman Nigerije.
Počeo je meč na Volgograd Areni

Formacije
Complete the caption:

Ko deli pravdu?
Sudijsku ekipu na terenu Volgograd Arene predvodi Novozelanđanin Met Conger.

Islanđani u novoj formaciji
Islanđani su promenili ne samo igrače nego i formaciju u odnosu na prethodno kolo i remi sa Argentinom, u startnih 11 su Dobvarson i Gislason umesto Halfredsona i Gudmundsona, a novi sistem igre je 4-4-2.

Promene u nigerijskom sastavu
Nigerija u novi meč ulazi sa trojicom novih igrača u startnoj postavi u odnosu na poraz od Hrvatske, u timu su Musa, Ihenačo i Omeru umesto Igala, Ivobija i Šehua.

Sastavi
Nigerija: Uzoho – Balogun, Trust-Ekong, Omeru – Idovu, Ndidi, Mikel, Etobo, Mozes – Ihenačo, Musa

Island: Haldorson – Magnuson, Sigurdson, Arnason, Sevarson – Bjarnason, Sigurdson, Gunarson, Gislason – Finbogason, Bodvarson

16.700 vojnika raspoređeno: Počelo je...

Filipinske i američke trupe počele su danas vojne vežbe "Balikatan" u Filipinima, koje će trajati do 10. maja, a uključivaće i pomorske vežbe u Južnom kineskom moru, na čije teritorije polažu pravo i Kina i Filipini.