Norvežanin Kasper Rud poslednji je rezervisao mesto u polufinalu ovogodišnjeg Rolan Garosa.

Izvor: SS

Autor: SS

EPA-EFE/YOAN VALAT

On je u meču koji je završen duboko iza ponoći, posle četiri seta. savladao Danca Holgera Runea rezultatom 3:1.

Ovo je bilo prvo skandinavsko četvrtfinale u istoriji pariskog Grend slema.

Rud je u prvom setu napravio dva brejka i lako je došao do vođstva.

U narednom setu prvi brejk pravi Norvežanin u petom gemu, ali istom merom u sledećem gemu uzvraća Rune.

Danac je do odlučujućeg brejka došao u 10. gemu, bez izgubljenog poena.

Teniseri su u trećem setu napravili po jedan brejk, i set je otišao u taj-brejk.

Rud je u taj-brejku napravio seriju od pet vezanih poena i sa 7:2 je završio 13. gem.

Ključni trenutak u četvrtom setu dogodio se u osmom gemu, kada je Rud realizovao četvrtu brejk loptu.

U svom prvom polufinalu nekog Grend slema će za protivnika imati Marina Čilića, koji je ranije tokom dana u pet setova bio bolji od Andreja Rubljova.

U drugom polufinalu će se sastati Aleksander Zverev i Rafael Nadal.