Sreda, 25.05.2022.

19:10

Preokret Švarcmana protiv Munara

Dijego Švarcman, 16. teniser sveta, izborio je plasman u treće kolo u Parizu, ali posle velikih muka.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Argentinac se našao u teškoj poziciji, gubio je od Đaumea Munara iz Španije sa 2:0 u setovima, ali je na kraju ipak nekako pobedio, 2:6, 6:7 (3), 6:2, 6:2, 6:2.

Dijegu je za pobedu bilo dovoljno tri sata i 48 minuta igre.

Munar, 87. na svetu, odlično je počeo meč, dobio prvi set uz dva brejka sa 6:2, a onda je Švarcman u drugom imao 6:5 i set loptu na servis Munara koju nije iskoristio.

Španac je dobio taj-brejk sa 7:3 i tako stekao veliku prednost.

Međutim, srčani teniser iz Buenos Ajresa je tada zaigrao onako kako ume, sa po dva brejka u trećem i četvertom setu, dva puta je došao do 6:2 i izjednačenja u meču.

U setu odluke, zadržao je momentum, poveo sa 4:0, da bi Munar nakratko uspeo da pripreti i smanji na 4:2.

Usledio je novi brejk Švarcmana i potom servis za pobedu.

On će u trećem kolu igrati protiv pobednika meča između Grigora Dimitrova i Borne Ćorića.

Plasman u narednu rundu ostvario je i Amerikanac Brendon Nakašima, on je u tri seta bio bolji od Talona Grikspora iz Holandije, 7:6 (6), 6:4, 6:2.

Iskusni Italijan Fabio Fonjini je zbog povrede morao da preda meč u trećem setu Botiku van de Zandšulpu, pri rezultatu 6:4, 7:6 (2), 3:2 u korist Holanđanina.