1. kolo: Marterer – Krajinović 0-3 (4:6, 1:6, 6:7)

Filip Krajinović obezbedio je drugo kolo Rolan Garosa, pošto je na startu takmičenja eliminisao Nemca Maksmilijana Marterera.

Dobrodošli!
Meč počinje u 11h i igra se na terenu broj 5.
KRAJ
Krajinović je eliminisao Marterera sa 3-0 u setovima za dva časa i 14 minuta igre.

Naredni rival mu je Džon Izner.
6:6 – Krajinović imao 4 meč lopte
Moraće taj-brejk da odluči pobednika III seta.
5:5 – Finiš III seta
Mirno je na terenu broj 5.

Od trećeg gema nije bilo prilika za brejk i sve smo bliži taj-brejku.
3:3 – Nema brejka
Za sada igrači čuvaju svoj servis u trećem setu.
1:2 – Umalo problem
Filip se suočio sa prvim brejk šansama za rivala, ali je uspeo da ih spase i ponovo povede u trećem setu.
1:1 – FIlip propustio dve brejk šanse
Mogao je naš igrač da i treći set započne brejkom, međutim, Marterer je "preživeo", spasivši dve prilike za brejk.
1:6 – Filip lako do drugog seta
Krajinović je propustio prvu set loptu na servis rivala, ali ne i drugu i posle 31 minuta igre osvojio je drugi period u kojem je napravio tri brejka, 1:6.
1:4 – Krajinović gazi
Filip je načinio novi brejk. Kao i u prvom gemu, iskoristio je odmah prvu šansu koja mu se ukazala i nastavio da gazi ka osvajanju drugog seta.
0:1 – Repriza, brejk Filipa
Krajinović je drugi set, baš kao i prvi, startovao brejkom.
4:6 – Set za Krajinovića
Iskoristio je FIilip drugu set loptu i posle 41 minuta igre poveo 1-0 u setovima.
3:5 – Filip blizu prvog seta
Krajinović je siguran, a protivniku nije dopustio niti jednu brejk šansu.
1:3 – Filip dobar
Siguran start našeg igrača, koji čuva prednost brejka strečenog u prvom gemu.
0:1 – Brejk Krajinovića odmah