Buran dan za srpske tenisere na Rolan Garosu!

Filip Krajinović i Laslo Đere su uspeli da se plasiraju u dalji tok takmičenja na Rolan Garosu, tok je ovogodišnje učešće završio Miomir Kecmanović.

4:6, 6:7 (4), 4:6
  POP   ĐER
  0 : 3
Konačno! Pobeda Krajinovića!
Prelepo je izgradio Krajinović prvi poen u 14. gemu petog seta, a u sledećem je iskoristio momenat nepažnje protivnika i plasirao lopticu u donji desni ugao terena za 30:0.

Nepažnjom je uzvratio u sledeća dva poena, pa je Španac vratio gem na 30:30.

Posle 4 sata i 11 minuta igre Krajinović je stigao do nove meč lopte, ali je ponovo promašio i zakucao lopticu u mrežu.

Ipak je uspeo da povrati ritam i stigne do još jedne šanse da okonča duel, međutim udarac iz forhenda je ponovo otišao u aut.

Ponovo je srpski teniser stigao do prednosti, koju je iskoristio i posle 4 sata i 15 minuta igre se plasirao u treće kolo Rolan Garosa!
Brejk Krajinovića!
U 13. gemu petog seta Krajinović je stigao do dve brejk šanse, prvu je mogao da iskoristi posle smeča, ali je pogodio stranu na kojoj se nalazio protivnik.

Do 7:6 Krajinović je stigao fantastičnim forhend udarcem!
Neverovatno!
Tri brejk šanse je Španac stekao pri servisu Krajinovića, spasao je prvu, činilo se da nije uspeo drugu, ali je korekcija sudije ukazala na to da je lopta posle udarca srpskog tenisera zakačila liniju.

Spektakularni sledeći poen je pripao Krajinoviću, pošto je Španac izbacio loptu u aut, posle iscrpljuće razmene udaraca.

Ipak, Španac je dobio gem - 6:6.
Brejk Krajinovića, ponovo servira za pobedu!
Uspeo je srpski teniser da pronađe dodatnu snagu posle katastrofalnog gema i poveo sa 6:5!
Krajinović ponovo propustio šansu za pobedu!
Španac je osvojio prvi poen u devetom gemu, ali je Krajinović potom poslao prelep drop-šot.

Srpski teniser je zatim poklonio dva poena protivniku i dozvolio mu dve brejk šanse.

Prvu je spasao Krajinović hrabrom igrom na mreži i poenom iz smeča, je Španac ipak uspeo da osvoji gem - 5:5.
Zatišje pred buru
Karbaljes Baena je bez izgubljenog poena osvojio gem - 5:4.
Krajinović na gem od pobede!
Osmi gem petog seta Krajinović je otvorio sa dva osvojena poena, ali je potom promašio drop-šot.

Stigao je zatim do gem lopte, međutim Španac je zaigrao agresivnije i produžio gem.

Ipak, sve je bilo gotovo posle sjajnog bekhend udarca - 5:3.
Teniseri su osvojili po gem na svoj servis - 4:3
Krajinović potvrdio brejk, Španac uzeo još jedan gem - 3:2
Srpski teniser je konačno dobio dodatnu energiju, uspeo je da osvoji gem na servis protivnika i povede sa 2:1 u petom setu.
14 poena u dva gema - 1:1
Dva veoma duga gema su odigrali Krajinović i Karbaljes Baena na startu petog seta, ali su obojica uspeli da odbrane svoje servise - 1:1.
Novi brejk - meč ide u peti set!
Dve set lopte protivnika je uspeo da spasi Krajinović pri svom servisu, stigao je do 40:40, ali je potom ispalio forhend u aut, posle čega je Španac uspeo da odvede meč u peti set!
Španac rutinski do petog gema u trećem setu
Bez izgubljenog poena Karbaljes Baena je stigao na svega gem od osvajanja četvrtog seta.
Krajinović "sa nulom" dobio gem - 4:3
Dva gema prednosti za Španca - 4:2!
Brejk Španca!
Pri servisu Krajinovića Španac je stigao do 40:0, srpski teniser je uspeo da spasi dve, ali ne i treću, pa je protivnik poveo sa 3:2.
Dug gem, Karbaljes Baena nije dozvolio brejk - 2:2
Instant reakcija Španca!
Nije Krajinović uspeo da potvrdi brejk, protivnik mu je dozvolio da osvoji svega jedan poen pri svom servisu i smanjio je na 2:1.
Karbaljes Baena je zapretio Krajinoviću već u prvom gemu, ali je srpski teniser uspeo da odbrani svoj servis i povede sa 1:0 u četvrtom setu.

U sledećem je stigao do dve brejk-šanse, Španac ih je odbranio, ali je potom napravio duplu servis grešku i poklonio protivniku novu priliku, koju je Krajinović iskoristio - 2:0.
Krajinović izgubio treći set!
Španac je taj-brejk dobio sa 7:1 i produžio meč.
Katastrofa Krajinovića u taj-brejku!
Srpski teniser kao da je ostao u 12. gemu trećeg seta, u kom nije iskoristio meč loptu.

Na mali odmor se otišlo sa 5:1 za Španca!
(Filip) 4:6, 4:6, 6:6 - Španac uzvratio brejkom!
Krajinović je dozvolio protivniku da uzme prvi poen, potom je osvojio dva, da bi zatim Španac izjednačio na 30:30.

Direktnim poenom iz servisa Krajinović je došao do meč lopte, ali je potom protivnik osvojio tri poena i napravio brejk.
(Filip) 4:6, 4:6, 5:6 - Brejk Krajinovića!
Krajinović je u dva navrata imao prednost u gemu na servis protivnika, ali je Španac uspeo da se vrati i povede.

Na 40:30 Krajinović je poslao prelep drop-šot i došao do izjednačenja, a potom sjajnim bekhendom i do brejk šanse, koju je i iskoristio!
(Filip) 4:6, 4:6, 5:5 - Krajinović rutinski osvojio gem
(Filip) 4:6, 4:6, 5:4 - Krajinović propustio šansu za brejk
(Filip) 4:6, 4:6, 4:4 - Krajinović uzeo gem
(Laslo) 4:6, 6:7 (4), 4:6 – KRAJ! Đere ide dalje!
(Filip) 4:6, 4:6, 4:3 – Krajinović propustio brejk lopte
Šteta, Karbaljes Baena je poveo sa 4:3. Pritisak je sada na Filipu.
(Laslo) 4:6, 6:7 (4), 4:5 – Đere ponovo spasavao brejk šansu
Srpski teniser nalazi se na gem od pobede. U devetom se suočio sa brejkom loptom i uspeo je da je spasi odličnom igrom u polju.
(Filip) 4:6, 4:6, 3:3 – Španac vraća brejk
Popustio je Krajinović u ovom gemu i Španac zasluženo dolazi do brejka. Odigrao je odličan gem Karbaljes-Baena, pogađao je iz svih uglova i ponovo je u igri.
(Filip) 4:6, 4:6, 2:3 – Baena se drži u trećem setu
Ima prednost brejka Krajinović, međutim Španac se ne predaje. Igra dobro na svom servisu, ali da bi ostao i u meču, moraće da pritisne Filipa na njegovom servisu. Nadamo se da neće.

Photo by Clive Brunskill/Getty Images
(Laslo) 4:6, 6:7 (4), 3:4 – Đere siguran u trećem setu
Velika borba vodi se u trećem set. Aleksej Popirin igra odlično, baš kao i Đere, pa je tako egal. Imao je Australijanac 0:30, ali je Đere uspeo da se izvuče i dobije gem.
(Filip) 4:6, 4:6, 1:2 – brejk Krajinovića u trećem setu
Fenomenalan gem srpskog tenisera. Na brejk lopti je odigrao sjajan poen. Sve je bilo savršeno, od loba do bekhenda i na kraju je osvojio poen i napravio brejk!

Krajinović je veoma blizu pobede.
(Laslo) 4:6, 6:7 (4), 2:2 – Đere propustio dve brejk lopte
Imao je Laslo 30:40, a potom i prednost u "đusu", međutim Popirin je dobro servirao i uspeo da ih spasi. Za sada bez brejka u trećem setu.
(Filip) 4:6, 4:6 – Krajinović vodi sa 2:0!
U važnim trenucima Krajinović je uspeo da odigra najbolji tenis. Posle sat vremena i 30 minuta igre srpski teniser vodi sa 2-0 i nalazi na set od pobede!
(Laslo) 4:6, 6:7 (4), 1:2 – egal u trećem setu
Laslo Đere igra dobro u trećem setu, baš kao i u drugom setu. Na drugoj strani Popirin ne popušta i sigurno se neće lako predati.
(Filip) 4:6, 4:5 – brejk Krajinovića!
U najvažnijem trenutku Krajinović pravi brejk! Srpski teniser sada će servirati za vođstvo od 2-0 u setovima.

Odlična igra Filipa i zasluženo se nalazi u ovoj poziciji.
(Filip) 4:6, 4:3 – Krajinović propustio brejk loptu
Dobar gem za srpskog tenisera, imao je brejk loptu, ali je Karbaljes Baena uspeo da je spasi i dobije gem. Velika borba vodi se u ovom setu.
(Laslo) 4:6, 6:7 – Đere spasao dve set lopte, pa poveo sa 2:0!
Uspeo je Laslo da se izvuče, sledi taj-brejk!

(Filip) 4:6, 2:2 – egal u drugom setu
Krajinović četvrti gem prvog seta dobija s nulom. Gledamo dobar tenis i nadamo se da će tako i biti u nastavku.
Ovde možete pronaći izveštaj s meča Kecmanovića
(Laslo) 4:6, 4:4 – Đere čuva svoj servis
Posle teškog šestog gema usledila su dva laka u kojima ni Popirin, a ni Đere nisu imali problema. Sve ide ka taj-brejku, međutim ima još dosta da se igra u drugom setu.
(Filip) 4:6, 1:0 – Krajinović propustio dve brejk lopte
Dugačak gem na startu drugog seta. Filip je pretio, igrao dobar tenis, ali je Baena u nekim trenucima imao sreće, ali i znanja da se izvuče i dobije gem.
(Laslo) 4:6, 3:3 – Đere spasao brejk loptu i izjednačio
Izdržao je Laslo i sačuvao servis gem. Dugo je trajao, Popirin je pritiskao, imao čak i brejk loptu, ali je Đere zadržao mirnoću i došao do gema.
(Miomir) 6:2, 6:4, 6:3 – kraj za Kecmanovića u Parizu
Generalno slab meč za mladog srpskog tenisera. Nije uspeo da bude konstantan, Gofan je odigrao dobar meč i zasluženo ide u treće kolo.

(Filip) 4:6 – Krajinović vodi sa 1:0!
Odlično je finiširao srpski teniser prvi set. Gubio je sa 4:3 i imao je brejk zaostatka, ali od tog trenutka osvaja tri zaredom i dolazi do vođstva.
(Laslo) 4:6, 2:2 – egal u drugom setu
Dobra igra Popirina i Đerea u drugom setu. Za sada nismo videli niti jedan brejk. Sličan početak kao i prvog seta.
(Miomir) 6:2, 6:4, 4:3 – Kecmanović pred porazom, novi brejk Gofana
Stigla je kazna mladog Kecmanovića. U prethodnom gemu nije uspeo da iskoristi brejk šansu i Gofan to odmah kažnjava oduzimanjem servisa.

Gofan je veoma blizu pobede.
(Filip) 4:5 – brejk Krajinovića!
Srpski teniser servira za vođstvo! Odličan gem za Filipa, lepo je gađao i na kraju oduzima servis Špancu.
(Miomir) 3:3 – Kecmanović propustio brejk loptu
Odličan gem za mladog srpskog tenisera, imao je brejk priliku, ali nije uspeo da je iskoristi. Gofan je odigrao savršen poen, spasao je i potom dobio gem.
(Filip) 4:3 – ekspresan ribrejk Krajinovića
Bravo za Filipa! U veoma teškom i napetom gemu je ispustio servis, ali je potom uzvratio još jače. Odmah oduzima servis Špancu i vraća se u prvi set.
Odličan prvi set za Đerea

B92/ Zoran Kecman
(Filip) 4:2 – Krajinović pretpreo brejk
Oko deset minuta je trajao ovaj gem i na kraju je Krajinović ispustio servis. Više puta je spasavao brejk lopte, ali onu poslednju nije uspeo.

Španac pravi brejk i dolazi do prednosti u prvom setu.
(Laslo) 4:6 – prvi set za Đerea!
Odličan početak za srpskog tenisera. Laslo je napravio potreban brejk u šestom gemu, potom ga je potvrdio i držao do kraja seta.
(Miomir) 6:2, 6:4, 1:2 – Kecmanović dobar u trećem setu
Za razliku od prethodna dva seta, Kecmanović u trećem igra znatno bolje i ne dopušta Belgijancu da mu oduzme servis.

Udarci mu dobro funkcionišu, što je ohrabrujuće za nastavak meča.
Cicipas ide dalje, čeka Krajinovića ili Baenu
(Laslo) 3:4 – brejk Đerea u prvom setu!
Odličan gem srpskog tenisera. Prve dve brejk lopte nije uspeo da iskoristi, ali zato jeste treću. Sada ima prednost u prvom setu i priliku da potvrdi brejk.
(Miomir) 6:2, 6:4 – Kecmanović gubi sa 2-0
Videćemo da li će Miomir uspeti da pruži jači otpor Davidu u trećem setu. Za sada ne deluje dobro.
(Filip) 1:1 – siguran start Krajinovića
Srpski teniser nije dopustio brejk protivniku u svom prvom servis gemu. Štaviše nije izgubio niti jedan poen.
(Laslo) 2:2 – egal u prvom setu
Na meču Đerea i Popirina posle četiri gema nema brejkova. Srpski teniser ušao je dobro u meč i ne dopušta protivniku da ga nadigra.
Uživo iz Pariza
Naš Zoran Kecman nalazi se u Parizu i donosi vam svežu fotografiju.

(Miomir) 6:2, 4:3 – Kecmanović konačno dobija gem na svoj servis
Ni u ovom gemu nije moglo bez brejk lopte, samo je mladi srpski teniser uspeo da je spasi i smanji. Ipak, Gofan i dalje ima prednost u drugom periodu igre.
(Laslo) 1:1 – Đere spasao brejk loptu na startu meča
Krenuo je meč i drugi srpski predstavnik današnjeg programa u Parizu. Malo je bio nesiguran, ali je Đere uspeo da spasi brejk loptu i dođe do gema.
(Miomir) 6:2, 3:2 – pet gemova, pet brejkova u drugom setu
Ponovo je srpski teniser pretpreo brejk... Mnogo oscilira Kecmanović i teško će sa ovakvom igrom napraviti rezultat.
Baena i Krajinović za nekoliko minuta na terenu
Žang i Kanepi su završile meč, što znači da je sada vreme za Srbina i Španca.

6:2, 2:2 – novi ribrejk Kecmanovića!
Bez izgubljenog poena srpski teniser oduzima servis Belgijancu. "Rolerkoster" drugog seta se nastavlja...
Kreće meč Đerea i Popirina

Photo by Alex Pantling/Getty Imagesc
6:2, 2:1 – novi brejk za Gofana
Nažalost Kecmanović je pretrpeo novi brejk. Borio se u ovom gemu, dva puta je spasavao brejk lopte, ali je ponovo posustao prilikom treće.

Videćemo da li će ponovo uspeti da napravi ribrejk.
6:2, 1:1 – ribrejk Kecmanovića!
Miomir je iskoristi poklone Gofana i ekspresno vratio brejk. Nije igrao ništa bolje Kecmanović u ovom gemu, ali mu je Gofan poklonio nekoliko poena, koje je mladi srpski teniser oberučki prihvatio.
Đere za nekoliko minuta na terenu
Meč su završile Dženifer Brejdi i Polona Hercog, što znači da sada sledi duel Alekseja Popirina i Lasla Đerea.
6:2, 1:0 – Kecmanović pretrpeo brejk na startu drugog seta
Četiri greške Kecmanovića i brejk Gofana. Srpski teniser i dalje ne uspeva da pronađe svoju igru.
6:2 – Miomir izgubio prvi set
Nije imao šansu Kecmanović u prvom setu... Gofan igra odličan tenis i Miomir nije dobio niti jednu priliku da napravi brejk.
5:2 – novi brejk Gofana, Kecmanović bez šanse
Bori se mladi srpski teniser, međutim Gofan igra odličan tenis. Uspeo je da spasi jednu brejk loptu, ali drugi nije i Belgijanac mu je ponovo oduzeo servis.

Photo by Michael Reaves/Getty Images
3:2 – Kecmanović spasao dve brejk lopte
Bio je veoma blizu novog brejka Gofan, ali je Kecmanović uspeo da se izvuče iz teške situacije. Spasao je dve uzastopne brejke lopte i ostao rezultatski u prvom setu.
3:1 – Belgijanac siguran
Gofan igra veoma dobro i koncetrisano. Servis ga služi, kao i forhend i za sada Miomir nije imao nikakvu šansu na njegov servis.
2:1 – prvi gem za srpskog tenisera
Odlična igra u polju Kecmanovića. Mladi teniser nije izgubio niti jedan poen u ovom gemu i dolazi do prvog u meču.

Forhend mu funkcioniše sjajno i očekuje se da napravi pritisak na servis Belgijanca.
2:0 – dobar gem Kecmanovića, Gofan potvrdio brejk
Solidan gem za srpskog tenisera, uspeo je da se sa 40:0 vrati na 40:30, međutim Belgijanac je odigrao dobar poen i nadigrao ga.
1:0 – odmah brejk Gofana
Srpski teniser uspeo je da spasi dve brejk lopte, ali ne i treću. Loše je krenuo Kecmanović, malo je nervozan i pokušava brzo da reši poene.
Đere i Krajinović će sačekati na mečeve
Đere je bio veoma blizu da uskoro izađe na teren, međutim Brejdi je izjednačila u setovima protiv Hercog. Tamo se sada igra treći set, što znači da Đere neće još za minimum pola sata.

Na drugoj strani Krajinović čeka da se Žang i Kanepi završe treći set, koji je tek počeo.