Subota, 06.01.2024.

08:20

Jović šutirao samo trojke, Micićevih 6p u porazu Oklahome VIDEO

Srpski košarkaši Nikola Jović i Vasilije Micić dobili su šansu protekle večeri u NBA ligi.

Izvor: MT

Autor: MT

Tanjug/AP Photo/Rick Scuteri

Jović je odigrao 24 minuta u porazu Majamija kod Finiksa rezultatom 113:97.

Sasvim pristojnu minutažu imao je Nikola, koji je meč započeo kao starter, a utakmicu je završio sa tri poena (1/3 iz igre, sve za tri poena), četiri skoka i jednom asistencijom.

Hitu nije pomogao ni Adebajo sa dabl-dablom u vidu 28 poena i 11 skokova, Lav je dodao 20, uz sedam skokova.

Na drugoj strani su se istakli Alen sa 31 poenom, Bil je ubacio 25, ali uz to je imao i devet asistencija i osam skokova, dok je Buker susret okončao sa 20 poena, 10 asistencija i pet skokova.

Jusuf Nurkić je imao učinak od šest poena, devet skokova i dve asistencije.

Majami je bio u igri sve do treće četvrtine, kada je Finiks napravio seriju i otišao na nedostižnu dvocifrenu razliku.

Hit je osmi na Istoku sa skorom 20-15, dok su Sansi osmi na Zapadu sa učinkom 19-16.

Vasa Micić je dobio 12 minuta na terenu u porazu Oklahome na gostovanju Bruklinu – 124:115.

Postigao je šest poena (3/4 iz igre, 0/1 za tri), te imao još tri asistencije, te po jednu blokadu i ukradenu loptu.

Netsi su zahvaljujući prvoj četvrtini mogli u nastavku da igraju opuštenije, stekli su prednost koju su sačuvali uprkos činjenici da je Tander dobio oba kvartala u drugom poluvremenu.

Kod pobedničkog tima najbolji su, sa po 23 poena, bili Klekston i Dinvidi, Tomas je dodao 19, a Bridžis 17 poena.

U redovima Tandera istakao se Gildžes-Aleksander sa 34 poena i devet asistencija, Vilijams je ubacio 20, Holmgren 17, a Gidi 13 poena.

Oklahomi je ovo drugi poraz zaredom, druga je na Zapadu sa skorom 23-11, dok je Bruklin prekinuo niz od pet poraza i sada je deveti na Istoku sa učinkom 16-20.