Srbija – Francuska 3:2

U "paklu" pariske dvorane "Bersi" odbojkaši Srbije su savladali Francusku sa 3:2 (23:25, 25:23, 25:21, 17:25, 15:7) u setovima u polufinalu Evropskog prvenstva.

Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti polufinale Evropskog prvenstva u odbojci između reprezentacija Srbije i Francuske u pariskoj hali "Bersi"
KRAJ
Osam meč lopti!
Prvu Srbija nije iskoristila, 14:7 je trenutno, zahvaljujući Engapeu
23:25, 25:23, 25:21, 17:25, 13:6 – Tajm aut traži Loran Tili
Francuska je "na konopcima" bokserskim rečnikom rečeno, Srbiji nedostaju dva poena za prolazak u veliko finale!
23:25, 25:23, 25:21, 17:25, 12:6 – Još malo!
Srećko Lisinac je sledeći na servisu. 12. poen za Srbiju postiže Atanasijević
23:25, 25:23, 25:21, 17:25, 10:5 – Greška Engapea
Srbija dolazi do prednosti od 10:5, posle servis greške Engapea
23:25, 25:23, 25:21, 17:25, 9:4 – Sjajni Engape
Fantastična igra najboljeg poentera Evropskog šampionata
23:25, 25:23, 25:21, 17:25, 9:3 – Nema opuštanja
Srbija vodi sa 9:3 u petom setu, Tili pravi još nekoliko promena kako bi smanjio prednost što više može
23:25, 25:23, 25:21, 17:25, 8:2 – Menjaju se strane
Srbija ima velikih +6 u ovim momentima, samo je 7 poena potrebno Srbiji kako bi došla do velikog finala
23:25, 25:23, 25:21, 17:25, 7:2 – "Atomska" odbojka!
Fantastična odbojkaška predstava, baš onako kako i dolikuje Evropskom polufinalu! Jovović diže fantastično za smečeve i Srbija stiže do prednosti 7:2
23:25, 25:23, 25:21, 17:25, 5:1 – Boje postiže prve poene
"Upisali" su se Francuzi u ovom setu. 5:1 vodi Srbija još samo 10 poena nedostaje "Orlovima" da bi otišli u finale
23:25, 25:23, 25:21, 17:25, 4:0 – Sjajni blok Marka Podraščanina
Publika u Bersiju ne prestaje da bodri svoje ljubimce. Doduše ima tu i srpskih navijača. Srbija je stekla već četiri poena prednosti
23:25, 25:23, 25:21, 17:25, 3:0 – Atanasijević
Posle odličnog seta Petrića, Atanasijević je sjajno odreagovao i postigao drugi poen Srbije, Engape je u narednom poenu sačekan u trojnom bloku i Srbija vodi sa 3:0, Loran Kili traži tajm aut!
23:25, 25:23, 25:21, 17:25, 1:0 – Sjajan početak Srbije
Blok Uroša Kovačevića donosi prve poene Srbiji u petom, odlučujućem setu.

Sedam set lopti za Francusku
23:25, 25:23, 25:21, 15:23 – Francuska na korak od osvajanja četvrtog seta
Sve je izvesnije da nas čeka nova drama i peti set. Engape igra fantastično i nije nimalo lako ukrotiti njegove napade.
23:25, 25:23, 25:21, 13:22 – Atanasijević pogađa antenu
Ovaj set je najverovatnije izgubljen i veoma je važno da Srbija ne izgubi energiju
23:25, 25:23, 25:21, 12:20 – Održavaju Francuzi +8
Bez većih problema su domaćini uspeli da drže Srbiju na "bezbednom odstojanju", 20:12 vode u ovim momentima
23:25, 25:23, 25:21, 10:18 – Atraktivna igra Francuza
Svesni su da imaju veliku prednost i to maksimalno koriste. "Muče" srpske primače servisom i Linel donosi sve veću prednost svom timu

23:25, 25:23, 25:21, 9:16 – Francuzi sjajno serviraju
Odlično teče igra domaćeg tima, pogotovo posle snažnog prvog servisa koji za sada u četvrtom setu donosi prevagu
23:25, 25:23, 25:21, 9:14 – Francuzi kontrolišu meč
Posustali su na momenat reprezentativci Srbije i to su Francuzi znalački iskoristili. Laru i Engape su igrači vrhunskog kvaliteta koji takve šanse ne propuštaju
23:25, 25:23, 25:21, 5:7 – Ponovo +2 za Francusku
Prošlo je dosta vremena od prošle velike prednosti Francuza. Sada su uspeli da iskoriste energiju sa tribina i da dođu do malo veće prednosti.
23:25, 25:23, 25:21, 3:4 – Snažan smeč Bojea
Uigrao se Boje, vidi se da ne želi da se preda iako je bio u potpunosti neutralisan u drugom setu. Sada Francuzi stiču minimalnu prednost 3:4
23:25, 25:23, 25:21, 1:0 – Srbija vodi na startu 4. seta
Marko Ivović je iskoristio "poklon" Francuza i eto prvog poena koji Srbija osvaja u četvrtom setu
Srbija osvaja treći set!
Sjajnom igrom su izabranici Slobodana Bobe Kovača uspeli da dođu do preokreta sredinom ovog dela igre, da bi na kraju uspeli da trijumfuju rezultatom 25:21
Set lopta!
23:25, 25:23, 23:21 – Srbija na korak od osvajanja drugog seta
Posle smeča Atanasijevića lopta je dirala blok Francuza i lopta odlazi u aut, pa je Srbija došla do 23:21

23:25, 25:23, 21:20– Taktičko nadmudrivanje
Pokušavaju Tili i Kovač sve što mogu kako bi njihova ekipa došla do poena. Prvo smo gledali seriju Srbije, pa onda seriju Francuske i sada je 21:20 za "Orlove"
23:25, 25:23, 20:17 – Sjajno!
Srbija uspeva da veže tri poena i da stekne nešto osetniju prednost u drugom delu trećeg seta
23:25, 25:23, 15:15 – Novo izjednačenje
Kada ne greše sudije, tada greše igrači. Posle nekoliko vezanih grešaka na obe strane imamo nerešen rezultat.
23:25, 25:23, 14:13 – Srbija u prednosti!
Kakva rezultatska klackalica u ovim momentima. Napeto je u Bersiju, ulog je veoma veliki i oseti se to na terenu. Igra u polju je sjajna na obe strane, ali trenutno je Srbija nešto bolji tim.
23:25, 25:23, 12:13 – Ponovo vodi Francuska
Uspeli su domaći da naprave dva vezana poena posle odlične igre u polju, 12:13 vode Francuzi
23:25, 25:23, 12:11 – Srbija vodi!
23:25, 25:23, 11:11 – Povratak Srbije
Sjajan je Kovačeivić bio na servisu, evo izjednačenja!
23:25, 25:23, 7:11 – Velika borba!
Oko 15.000 ljudi u Bersiju daju vetar u leđa reprezentativcima Francuske, oni uspevaju da nekako slome izabranike Slobodana Kovača i stižu do prednosti 11:7 iako je Srbija stigla na samo poen zaostatka
23:25, 25:23, 6:8 – Pecanje!
Upecao se jedan od francuskih igrača i poen dodeljen Srbiji.
23:25, 25:23, 4:8 – Sjajan servis Engapea
Odlično ga služi servis čitave večeri, a sada je uspeo da pogodi sam čošak polja Srbije za prednost Francuza 8:4
23:25, 25:23, 4:5 – Vraća se Srbija
Serijom 3:0 Srbija hvata ritam u trećem setu
23:25, 25:23, 2:5 – Jovović za Atanasijevića i eto poena
Jako lepa akcija srpske reprezentacije, posle koje je Atanasijević poentirao
23:25, 25:23, 1:3 – Srbija se "upisala"
Posle tri vezana poena Francuske, usledio je dobar napad Nemanje Petrića i on donosi Srbiji prve poene u trećem setu i odlazi na servis
23:25, 25:23, 0:2 – Mlaka reakcija Srbije, Francuzi dobro startuju drugi set
23:25, 25:23, 0:1 – Francuskoj prvi poeni

Kraj drugog seta
Pogrešio je Žulijen Linel, kada je trebao da servira nagazio je liniju i poen pripao Srbiji, pa su "Orlovi" došli do izjednačenja. Sledi drama u Bersiju. 23:25, 25:23
23:25, 24:21 – Francuska odbranila 2 set lopte
Ponovo je domaći tim povezao nekoliko dobrih napada, konektovao snažne smečeve i spuštaju prednost na tri poena. Kovač je pozvao tajm aut, kako bi smirio svoje izabranike kojima je potreban samo jedan poen za osvajanje drugog seta
23:25, 24:18 – Šest set lopti za Srbiju!
Teško je izboriti se za napad preko srednjaka Francuske, ali večeras to funkcioniše jako lepo, 24:18
23:25, 23:18 – Drugi as Srećka Lisinca!
23:25, 21:18 – Francuzi se bude
Leru i drugovi ponovo prete, spustili su razliku na 3 poena i publika to oseća
23:25, 21:16 – Važni poen Srbije
Ponovo "Orlovi" imaju plus 5, a na servisu je Uroš Kovačević
23:25, 20:15 – Snalažljivi Lisinac
Nadmudrio je blokera Srećko Lisinac i kada je lopta otišla u aut Srbija je upisala 20. poen u drugom setu
23:25, 19:14 – Engape: ključ Francuske
Tri jako dobre akcije Francuske koje Engape koristi za postizanje poena i smanjuje razliku na 5 poena. Publika u Bersiju se ne stišava
23:25, 19:11 – Velika prednost Srbije
Francuska je u problemu tokom čitavog drugog seta. Mislili su da su uspeli da zadrže Atanasijevića i tada su se ostali priključili, a onda Loran Tili nije imao odgovor kako da stopira sjajne napade Srrbije koja ima osam poena prednosti u ovim momentima

23:25, 17:10 – Srpski napadači razigrani
Petrić, Kovačević i Atanasijević uz podršku Podraščanina dolazi do velike prednosti od čak 7 poena, 17:10 vodi Srbija!
23:25, 14:10 – Deveti poen Engapea
Ponovo je sjajni poenter pronašao način da smanji prednost Srbije
23:25, 14:9 – Sjajni Atanasijević!
Ostao je Atanasijević ponovo protiv jednog blokera i uspeo to lako da reši, košarkaškim rečnikom rečeno "izolacija"
23:25, 12:8 – Fantastičan blok Marka Podraščanina!
Loran Tili mora da traži tajm aut. Marko Podraščanin je ponovo pronašao način da ukroti korektore Francuske i 12:8 vodi Srbija
23:25, 9:6 – Srbija ide na +3
Srećko Lisinac je pronašao rupu u odbrani Francuske i poentirao, 9. poen Srbije u drugom setu

23:25, 7:5 – Sjajna odbojka!
Odličan meč dostojan polufinala Evropskog prvenstva pružaju reprezentativci Srbije i Francuske.
23:25, 5:3 – Le Gof prolazi
Budi se domaći tim. Na idealan tim srpskog tima, Francuzi dolaze do izražaja preko visokih srednjaka
23:25, 4:0 – Atanasijević! Srbija silovito kreće
Proradio je servis srpskog tima, a na to su se nadovezale i greške Francuza, silovito je krenula Srbija.
23:25, 2:0 – Jovović i Podraščanin!
Sjajan dvojni blok Srbije uspeo je da ukroti francuske korektore i da donese drugi poen za Srbiju
23:25, 1:0 – Prvo vođstvo Srbije
23:25 – Kraj prvog seta
Francuska je osvojila prvi set. Uspeli su da preko Bojea dovoljno namuče srpske reprezentativce kako bi poveli sa 1-0
23:24 – Srbija spasila prvu set loptu
22:24 – Dve set lopte za Francusku
Peti poen Bojea donosi veliku prednost domaćinu
21:22 – Francuzi traže tajm aut
20:22 – Majstorski potez Jovovića
Pročitao je Majstorović Bojea i uspeo da ga nadmudri i da osvoji 20. poen za Srbiju, 20:22
18:21 – Pecanje Engapea
Novi poen za Srbiju posle greške Francuza, razlika je i dalje 3 u korist Francuske
16:19 – Kovačević prestupio, poen za Francusku
Francuzi održavaju tri poena prednosti. Za sada su oni napravili 4 servis greške, a Srbija 3
14:17 – Ponovo Boje
Boje je pokazao zbog čega je najbolji poenter ovog Evropskog šampionata i doneo Francuzima +3, 14:17
11:14 Sjajni Petrić!
Posle odlične odbrane Atanasijevića usledio je jako dobar napad Srbije i poentirao je Petrić, 11:14
9:13 – Srbija poentira posle dužeg vremena
Na servisu je Atanasijević, a Srbija treba po rečima svog selektora da napada iz sve snage čak i po cenu greške
8:13 – Slobodan Kovač traži tajm aut
8:10 – Snažno je Boje udario po bloku
Osvajaju Francuzi i svoj 10. poen preko Bojea koji je snažno udraio po prstima blokera i 8:10 vode domaći
5:8 – Prva servis greška Srbije
Nekako se "klacka" rezultat na startu ovog prvog seta. Vidi se da je pritisak veliki, a posle nove greške Francuza rezultat je 6:8
4:7 – Linel blokira Atanasijevića
Ponovo je +3 za Francuze
3:5 – Engape prekida seriju Srbije
Jedan od najboljih skorera planete donosi nove poene za Francusku
3:4 – Dobra igra Srbije!
Uroš Kovačević je nadmudrio trojni blok. Bio je to blok aut i treći poen Srbije u ovom polufinalu
2:4 – Atanasijević!
Imao je Atanasijević samo jedan blok ispred sebe i uspeo tu situaciju lako da reši, 2:4
0:3 – Francuzi nošeni publikom dolaze do 3 vezanja poena
Domaći tim igra sjajno, pogotovo u fazi odbrane, a preko Engapea stižu do 3:0 posle kontre
0:1 – Francuzi stižu do prvog poena