Real Madrid – Atletiko 1:0 (4:1 posle penala)

Fudbaleri Real Madrida osvojili su španski Superkup, pobedivši gradskog rivala Atletiko u saudijskom gradu Džeda.

Dobrodošli!
Pratićemo utakmicu finala španskog Superkupa između Reala i Atletika iz Madrida.
Posle 120 minuta, Real – Atletiko 0:0
119' Kurtoa odličan
Ovoga puta zaustavio je pokušaj Anhela Koree.
118' Atletiko umalo do gola
Centaršut Tripijea je vrlo lako mogao da završi iza leđa Kurtoe.
116' Još žutih kartona
Stvorila se gužva, a žute kartone dobili su i Karvahal i Kazemiro sa jedne, odnosno Savić i Korea sa druge strane.
116' Crveni karton!
Zaradio ga je fudbaler Reala Valverde, pošto je kao poslednji igrač faulom zaustavio Moratu.
111' Karvahal dobio žuti karton
110' Velike prilike za Real
Prvo je Luka Modrić šutirao, a potom i Rodrigo.

Oba puta kao pobednik izlazi Jan Oblak.
106' Počeo drugi produžetak
Kraj I produžetka
I dalje bez golova u Džedi.
103' Zidanova treća izmena
Tonija Krosa menja Vinisijus Žunior.

Zidan pojačava napad pred poslednjih 15-ak minuta.
101' Simeoneova poslednja promena
Santijago Arias menja Žoaa Feliksa.
Modrićev neoprezan start

Photo by Francois Nel/Getty Images
98' Simeoneova treća promena
Hose Himenes je završio meč. Umesto njega na terenu je Stefan Savić.

Urugvajac je veoma ljut što je zamenjen.
94' Atletiko uzvratio
Dobar centaršut Koree nije u gol pretvorio Hose Himenes.
92' Mendi probao
Levi bek Reala je pokušao da sa dvadesetak metara savlada Oblaka, ali za to mu je potreban mnogo bolji udarac od ovog koji je uputio.
91' Počeo I produžetak
Kraj regularnog dela
Nakon 90 minuta, Real – Atletiko 0:0.
90+3' Modrić "požuteo"
Oštar start Modrića nad Tripijeom arbitar Sančes je sankcionisao žutim kartonom za Hrvata.
90+2' Prvi žuti za Real
Zaradio ga je Mendi zbog udaranja laktom Morate.
90+2' Kakva šansa za Real!
Dani Karvahal je iz teške pozicije centrirao, a Mariano sa visine penala šutira po zemlji pravo u Oblaka.
90+ Igraće se još 3 minuta
89' Simeone menja
Umesto Renana Lodija na terenu je Markos Ljorente.
88' Real preti u završnici
Kros je izveo slobodni udarac, Varan skočio, ali Oblak uspešno boksuje.

Koji trenutak kasnije, glavom je pokušao i Mariano.
83' Jović zamenjen
Umesto Jovića na terenu je Mariano.

Čini se da je srpski napadač bio najbolji pojedinac u redovima Reala u drugom poluvremenu.

Imao je dve dobre prilike i jedno uspešno dodavanje za Valverdea, koji je uprskao najbolju šansu na meču.
80' Najbolja šansa za Atletiko!
Tripije je sjajno prebacio Ramosa, uposlio Moratu, ali udarac španskog napadača uspešno zaustavio Kurtoa.

Od svega samo korner.
80' Zatišje pred buru?
Nešto mirniji period igre u finalu Superkupa.

Uglavnom se igra na sredini, a nijedan od ekipa ne uspeva da napravi konkretniju šansu.
74' Novi žuti karton
Zaradio ga je fudbaler Atletika Tomas Parti, zbog nepropisnog zaustavljanja Rodriga.

Photo by Francois Nel/Getty Image
69' Konačno Atletiko
Praktično prvi pokušaj Atletika u drugom delu.

Međutim, baš kao i maločas Valverde, Renan Lodi je šutirao visoko preko gola.
68' Najveća šansa za Real!
Ogromna prilika za Real.

Sjajno je Jović prošao centrirao, ali je Valverde iz neposredne blizine očajno šutirao.
64' Ramos nastavlja duel
61' Ramos se žali na povredu
Kapiten Reala je nakon duela sa Moratom ostao da leži i biće mu ukazana lekarska pomoć.
60' Menja i Zidan
Umesto Iska ulazi Rodrigo.

58' Modrić preti
Mendi je lepo izneo loptu na protivničku polovinu, dodao Luki Modriću, čiji je udarac sa oko 25 metara završio pored gola.
57' Prva promena
Prvi menja Diego Simeone.

Umesto Ektora Erere na terenu je Vitolo.
51' Opet Jović...
Srpski napadač je prošao pored Felipea i Tripijea, šutirao iskosa, ali je lopta prošla tik pored leve stative Oblakovog gola.
48' Jović sâm na četvoricu
Lepo je srpski napadač krenuo u kontru, "držao" na leđima četvroricu rivala, ali nije uspeo da šutira.

Samo korner za Real, posle kojeg je Kros umalo postigao još jedan gol na neverovatan način.
46' Počelo drugo poluvreme
Sa centra kreću fudbaleri Atletika.

Nema promena u sastavima.
Luka Jović bez prave lopte
Srpski napadač baš kao i u nekim ranijim utakmicama ne dobija mnogo lopti.

Za 45 minuta meča u Džedi, imao je 10 kontakata sa loptom, od čega je polovina završila u nogama rivala.

Od tri duela sa protivničkim štoperima, dobio je dva, a uspeo je da iznudi i jedini žuti karton u prvom delu, koji je zaradio Felipe.
Poluvreme – Bez golova u Džedi
45+ Igraće se još jedan minut
43' Kazemiro...
Pokušao je Brazilac posle kornera koji je izveo Kros, ali je njegov udarac glavom završio iznad prečke.

Možda i najbolja šansa "belih".

42' Uzbuđenje na drugoj strani
Zanimljiv pokušaj Saula, a zatim i izblokiran udarac Žoaa Feliksa.

Ipak, odbrana Real Madrida "raščišćava" situaciju pred svojim golom.
39' Lep prodor Mendija
Francuski bek je nadmudrio Tripijea, ušao u šesnaesterac, šutirao u bliži ugao Oblakovog gola, ali na kraju ništa...
32' Bez stopostotnih prilika
Ponovo je Real nakon kornera pokušao da dođe do vođstva.

Ipak, nije bilo realno da omaleni Isko zatrese mrežu glavom...
27' Jović iznudio prvi žuti karton
Felipe je oštro startovao nad Jovićem, pa je arbitar morao da mu pokaže žuti karton.

26' Luka Jović bez prave lopte
Srpski napadač nije imao mnogo kontakata sa loptom za ovih 26 minuta.

Na startu meča je jednom uspešno "odložio" loptu i to je bilo sve od njega za sada...
20' Morata pored gola
Probao je Morata iz daljine. Šutirao je jako, ali neprecizno. Lopta je otišla pored gola Kurtoe.

Nedugo zatim, Saul Niges je uspeo da iznudi korner za "jorgandžije".
15' Feliks probao, Morata simulirao
Veliku grešku Serhija Ramosa nije iskoristio Žoao Feliks, koji je ostao sam, ali je njegov udarac sa ivice šesnaesterca završio pored stative.

Odmah zatim Morata je pao nakon starta Kurtoe. Čini se da nije bilo penala i da je Morata simulirao.
14' Sudija oprostio Isku
Neoprezan je bio Isko u ovoj situaciji.

Visoko je podigao nogu, šutnuo Tripijea, ali arbitar je odlučio da progleda kroz prste omalenom Špancu.

9' Lukin pokušaj
Nakon kornera Tonija Krosa, sa distance je pokušao Luka Modrić, ali pravo u Oblaka.
5' Uzvratio Real
Prvi pokušaj fudbalera u belim dresovima. Tačnije, udarac ka Oblakovom golu uputio je Kazemiro.

Slovenac je sigurno reagovao i uhvatio "živu" loptu.
3' Atletiko prvi pokušao
Fudbaleri u crveno-belim dresovima su pokušali preko Morate, ali je njegov centaršut bio nedovoljno ispraćen, pa je odbrana Reala uspešno reagovala.
1' Utakmica je počela