Kraj: Liverpul – Barselona 4:0 (1:0)

Fudbaleri Liverpula pregazili su Barselonu 4:0 (1:0) na Enfildu i plasirali se u finale Lige šampiona!

Origi 7, 79, Vajnaldum 54, 56
  Liverpool Barcelona
  4 : 0
Kraj – Liverpul je u finalu Lige šampiona!
"Redsi" čekaju revanš u Amsterdamu gde će Ajaks u sredu (21h) braniti 1:0 iz Londona protiv Totenhema.
90+ Drama!
Opasan napad Liverpula, ali je Vajnaldum loše birao ispred gola Barse. S druge strane, odbrana domaćeg tima odoleva pritisku Suaresa i Artura.
Još 5 minuta nade za Barsu i strepnje za Liverpul
88' Jalov pritisak Barselone
Katalonci kruže oko kaznenog prostora Liverpula, očajnički traže gol koji bi im doneo finale LŠ.
Odbrana Barse je ispala naivna!
79' Liverpul vodi 4:0!
Englezi su nadmudrili Katalonce! Liverpul ima rezultat za finale LŠ!

Zaspala je odbrana Barselone dok su se domaćini spremali da izvedu korner, to je iskoristio Aleksander-Arnold i brzo gurnuo lotptu pred gol, a to je iskoristio Divok Origi i drugim golom doneo Liverpulu gol za prednost u ukupnom rezultatu!

Nizak udarac za Liverpulovog najvećeg rivala
73' Barsa diktira ritam
Inicijativa Katalonaca, kruže oko kaznenog prostora Liverpula, ali nema novih pretnji po gol Alisona.
68' Alison čuva Liverpul
Dobra šansa za Barsu, savršen pas Rakitića na desnu stranu kaznenog, Mesi ramenom spušta loptu i gađa bliži ugao, ali brani Alison.
67' Slobodnjak za Mesija
Strepeli su "redsi", ali slabo je šutirao Mesi sa oko 25-30 metara, pogodio je živi zid i izborio samo korner.
63' Reaguje Valverde, povlači se
Valverde odmah menja, izlazi napadač Kutinjo, ulazi defanzivac Semedo.
Džoker sa klupe bacio Barsu u nokdaun!
Kakvu je izmenu samo napravio Klop!
Prošle su samo 122 sekunde između dva Vajnaldumova gola. Ovo su mu drugi i treći pogoci u LŠ, sva tri je postigao u polufinalima takmičenja. Prvenac je dao protiv Rome prošle sezone, takođe vrlo bitan za plasman u finale.
56' Liverpul vodi 3:0!
Enfild je eksplodirao! Dva gola Vajnalduma u tri minuta i Liverpul je nadoknadio deficit iz Barselone!

Sjajan centaršut Šaćirija sa leve strane, impresivan skok Vajnalduma na petercu i savršen udarac glavom u leve rašlje!

54' Liverpul vodi 2:0!
Aleksandar-Arnold je centrirao sa desne strane, lopta pogađa jednog igrača Barse i menja smer u sredinu kaznenog prostora gde na nju natrčava Žoržinjo Vajnaldum koji je zakucava u mrežu ispod Ter Štegena!

51' Golmani na visokom nivou!
Spektakularan šut Van Dajka posle kornera, petom okrenut leđima golu, ali pravo u Ter Štegena. S druge strane tuče Suares posle još jednog sjajnog pasa Mesija u prazan prostor, ali brani i Beker.
50' Loša završnica Manea
Sjajna lopta za Manea preko odbrane Barselone, ali je loše iskontrolisao fudbal pa Roberto uspeva da ga izbaci u korner.
Liverpul kreće na sve ili ništa!
Na to ukazuje izmena koju je napravio Klop, umesto beka Robertsona ušao je vezista Vajnaldum. Milner se povlači na poziciju levog beka.
"Iks faktor"
SofaScore statistika I poluvremena

Poluvreme – 1:0
Liverpul je u igri, smanjio je jedan gol zaostatka u prvih 45 minuta. Nema sumnje da nas očekuje zanimljivo drugo poluvreme jer domaćin mora da krene na sve ili ništa.
45+4' Alison sprečio 1:1
Sjajna šansa za Albu posle fantastičnog proigravanja Mesija, izašao je bek Barse sam na golmana Liverpula, ali Alison sjajno interveniše.
43' Vidal uklizavanjem možda sprečio 2:0
Novi šut Robertsona, lopta pogađa Vidala u ruku dok je uklizavao i odlazi za malo pored stative. Šaćiri je loše izveo korner.
Sporan sudijski kriterijum?
U prvih 35 minuta fudbalerima Liverpula je svirano pet faulova, a igračima Barselone samo jedan. Navijači na Enfildu su sarkastično pozdravili sudiju Čakira kada ga je dosudio.

35' Opet pada Mane, opet odmahuje Čakir
Nova "sporna" situacija u kaznenom prostoru Barselone, ponovo je pao Mane, ali sudija iz Turske je opet uveren da nije fauliran.
33' Henderson šepa
Povredio se Džordan Henderson, Klop je spremio Žoržinja Vajnalduma da ga zameni, ali kapiten Liverpula steže zube i vraća se na teren.

Photo by Clive Brunskill/Getty Images
Robertson dominira u odbrani Liverpula
Da li je Liverpul oštećen za penal u 10. minutu?
Mane penalty claim not checked by VAR. from r/soccer
23' Brani Ter Štegen!
Opet inicijativu ima Liverpul, dva puta je opasno zapretio golu Barse, u drugoj situaciji je snažno šutirao Robertson sa ivice kaznenog, ali brani Ter Štegen.
18' Beker na mukama!
Žestok pritisak Barselone, kanonada Mesija, ali Beker čuva gol Liverpula.
16' Mesi je bio neozbiljan
Neverovatnu priliku za izjednačenje propustio je Mesi. Alba mu je servirao stopostotnu šansu, imao je otvoren prostor za šut na gol sa desetak metara, ali je preterao sa driblinzima i Matip mu je oduzeo loptu. Dosta sreće za Liverpul.
14' Probudio se Mesi i odmah opasnost
Prva konkretna akcija Barse, Suares i Alba su kombinovali na levoj strani, povratnu loptu je dobio Mesi koji šutira pod prečku, ali Alison Beker je oprezan.
10' Mane pada, Čakir odmahuje
Pao je Sadio Mane u kaznenom prostoru Barse posle duela sa Robertom, ali je sudija Džunejt Čakir samo pokazao da se podigne i nastavi da igra.
Prvi gol Divoka Origija u LŠ u karijeri!
4' Pritisak "redsa"
Očekivano fudbaleri Liverpula diktiraju tempo na startu meča, pritiskaju odbranu Barse, koja za sada odoleva.
7' Liverpul vodi 1:0!
Divok Origi je iskoristio odbitak posle šuta Hendersona i odbrane Ter Štegena i doneo prednost Liverpulu protiv Barselone.

Alba je loše reagovao posle dubinske lopte sa polovine Liverpula, spustio je glavom loptu na nogu Maneu, ovaj je predao Hendersonu koji uz dosta sreće ulazi u kazneni prostor i šutira u donji levi ugao, Ter Štegen brani, ali se lopta odbija pravo do Origija koji je smešta u nebranjenu mrežu.

1' Furiozan start Liverpula
Sjajna akcija Liverpula u prvom minutu, nakon prodora Robertsona po levoj strani, Šaćiri je dobio loptu u kaznenom, tražio je saigrača na drugoj stativi, ali Alba izbacio loptu u korner.
Počeo je meč na Enfildu
Kad on bude imao loptu, niko neće ići u toalet
Podrška
Jedan će nadmašiti drugog
Liverpul i Barselona su u svojoj istoriji po osam puta igrali finale LŠ, po pet puta osvojili titulu prvaka Evrope i po tri puta bili vicešampioni. Ove sezone jedan klub će nadmašiti drugog.
Tandem iz snova ili noćne more – u zavisnosti od ugla gledanja

Photo by Shaun Botterill/Getty Images
Tvrđava
Liverpul je neporažen na poslednjih 19 utakmica na Enfildu, a izgubio je samo jednu od prethodnih 18 u evropskim polufinalima, od Liedsa 1971. u Kupu sajamskih gradova.
Vatren doček za "Redse" ispred Enfilda

Barsa nije rado viđen gost na Enfildu
Barsa je jedini gost koji je slavio više puta na Enfildu u LŠ, u dva navrata, bilo je 3:1 u novembru 2001. i 1:0 u martu 2007.
Ekipa stigla
Barsa još nije primila gol na gostovanjima u nokaut fazi
Zašto Liverpul nije izgubio nadu?
Barsa je prošle sezone savladala Romu 4:1 kod kuće, a onda izgubila 3:0 u Rimu i ispala u četvrtfinalu LŠ.