5. kolo: Crvena zvezda – CSKA Moskva 86:84

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su CSKA u petom kolu Evrolige rezultatom 86:84.

Dobro došli!
Utakmica počinje u 20.45.
Kraj!
Pobeda Zvezde posle maestralnog preokreta!
Poslednji minut vol. 2
Lojd na 54 sekunde do kraja za 86:84.

Rit "lepi" Džejmsa na 39 sekundi do kraja!

Istekao je napad Zvezde, do kraja 8 sekundi.

Džejms ne pogađa uz zvuk sirene. Kraj!
44' Izjednačenje
Lazić dobija peti faul, Džejms pogađa samo jedno bacanja (84:82). Ne pogađa Hol sa poludistance, a sudije časte Klajburna faulom Davidovca, pa dolazimo do izjednačenja - 84:84.
43' Biće gusto...
Šengelija pravi faul nogom nad Lojdom, koji pogađa oba bacanja (84:79). Poeni Džejmsa, pa promašaj Lazića (84:81).
42' Teri završio meč
Dva bacanja Heketa, surov prodor Lojda, dobar prodor Džejmsa i peti faul Terija (82:79).
"Ludnica"!
Još jedna savršena alej-up Ročestija i Terija, a onda i lopta za Zvezdu posle greške Fohmana pri izvođenju lopte!

Pogađa trojku dalekometnu trojku i to je 80:75!
41' Teri skače i previše
Poeni CSKA posle samo nekoliko sekundi, ali onda fenomenalan alej-up Ročestija za Terija (75:75). Teri praktično krade loptu Davidovcu na skoku i gubi je, ali Moskovljani to ne kažnjavaju.
Ko može da zaustavi ovog čoveka?
Lojd promašio pobedu!
Nije bio dobar poslednji napad Zvezda pa je Lojd šutirao iz maltene nemoguće pozicije i nije pogodio. Idemo u produžetak!
40' Poslednji minut
Heket ostaje sam i pogađa trojku, 71:73. 44 sekunde do kraja.

Lojd je iznudio faul i pogodio bacanja, 73:73 na 36 sekundi do kraja.

Nije pogodio Džejms, Zvezda ima napad za pobedu.
39' Davidovac za 30 sekundi napravio preokret!
Kurbanovu izlazi lopta iz koša, a svemogući Davidovac se pojavljuje niotkuda i između četvorice uhvatio ofanzivni skok, pa postigao peti poen u nizu za 71:70!
38' Drama!
Zvezda ne igra najbolju odbranu, ispada Ročesti, pa se razigrao i Džejms koji odvodi svoju ekipu na 64:70. Kuridža ofanzivnom skokom donosi Ritu nove poene, Klajburn gazi aut-liniju, pa Davidovac cepa mrežicu za tri poena za 69:70!
Momenat iz prvog poluvremena
36' Kuridža "školovao" Klajburna, Volden završio meč
Dva poena Kuridže, ali onda nova trojka Heketa koji je, iz nekog razloga, ostao sam (58:64). Volden zatim pogađa oba "penala", ali odmah potom pravi peti faul. Lazić pravi četvrti pa poklanja dva bacanja Šengeliji, koji pogađa jedno (60:65).

Kuridža školuje Klajburna za 62:65, a besni Itudis traži odmor.
Neverovatan podatak
U poslednjih devet i po minuta (!) CSKA je postigao devet poena. Od tih devet jedan je postigao Klajburn, a osam je ubacio Heket.
34' Heket dominira
Danijel Heket je "one man machine" u četvrtoj četvrtini. Pet poena u dva napada, pa Obradović traži tajm-aut – 56:61

STARSPORT photo Belgrade Serbia
Izjednačenje!
Hladnokrvni Rit! 56:56 posle trojke na sedam minuta do kraja!
Sudije gledaju snimak, dodeljene dve tehničke
Hilijard je loptom pogodio Terija. Sudije su prvo obojici dodelile po tehničku, pa su pogledale snimak i odlučile da promene odluke nema.
32' Čudna situacija u Zvezdinom napadu
Hol pogađa mnogo bitnu trojku uz malu pomoć obruča (51:54). Heket uzima nekaraterističan šut i pogađa za dva, a Simonović "cigla" šut za tri, pa odlazi na klupu (51:56).

Lazić pogađa posle prodora, ali pravi faul u napadu. Poeni će, ipak, biti upisani! 53:56.
31' Moskovljani prekinuli crnu seriju uz pomoć sudija
Heket pravi nameran faul kako bi prekinuo kontru, ali sudije ostaju "neme" pa Italijan posle skoro šest minuta bez poena postiže prve za svoju ekipu. Lojd beleži 18. poen, ali pravi četvrti faul, pa nastavlja da pogađa Heket (48:54).

Kraj III četvrtine – CSKA bez poena pet i po minuta!
Još jedna dobra odbrana, ali još jedna greška u napadu, ovog puta posle diskutabilnog faula Lojda.

CSKA nije postigao nijedan poen od 5.24 do kraja četvrtine – pa nije ni do poslednjeg zvuka sirene!

U poslednjem napadu četvrtine crveno-beli nisu poentirali, pa je 46:51.
28' Ne dâ se Zvezda!
Odbrana je ključ! Zvezdina serija se nastavlja, pa i poeni dolaze posle dobre odbrane! Velika borbenost Kuridže donosi loptu Teriju koji poentira za samo 46:51, ali Ročesti posle nove dobre timske odbrane ne koristi zicer.

Serija je 9:0!

26' Mini-serija Zvezde
Dva bacanja Terija, par dobrih odbrana, pa nova trojka Voldena, koji ima deset poena, za 42:51. Tajm-aut Itudis.
25' Zvezda propušta prilike
Konačno, posle četiri minuta, Zvezda postiže poene u drugom poluvremenu, preko Lojda. Šengelija ne pogađa iz otvorene pozicije, Davidovac ne sme da šutne iako je potpuno sam, ali zato Lazić sme. Ali ne uspeva da pogodi.

Kontra Moskovljana i faul pri šutu posle još jedne propuštene prilike crveno-belih – 39:51.

STARSPORT photo Belgrade Serbia KEYWORDS:
23' CSKA se munjevito "odlepio"
Na 0,4 sekunde do kraja napada Lojd pravi faul nad Heketom, i to na šutu za tri poena (35:46). Zvezdin bek iz loše pozicije pogađa prvi obruč, Šengelija pogađa trojku, pa Obradović traži tajm-aut.

Serija 6:0 tima iz Moskve, 35:49.
22' Neefikasan početak
Osveženje u drugom poluvremenu su ofanzivni skokovi Zvezde, ali izgrađenih pozicija nema, pa se nagomilavaju promašaji. Bez poena na obe strane u prva dva minuta drugog poluvremena, pa ostaje 35:43.
Počelo je drugo poluvreme
Kraj II četvrtine
Volden se ponovo prošetao do obruča, pa je ljuti Itudis tražio tajm-aut (33:38), ali ništa ne pomaže Zvezdi da zagradi loptu ispod svog obruča.

Pogodio je Rit uz dosta sreće, ali Zvezda generalnjo nije dobro završila poluvreme, pa na pauzu idemo sa rezultatom – 35:43.
18' Zvezdina "promaja" na defanzivnom skoku, ali i dominacija Lojda!
Nije dugo trajala Zvezdina nada da može do izjednačenja. Brza trojka Heketa, promašaj Kuridže, ali Moskovljani dominiraju u ofanzivnom skoku (28:36).

Na sreću po crveno-bele izuzetno je raspoložen Lojd koji ima već 14 poena! Ipak, posle novog ofanzivnog skoka, poene sa linije za slobodna bacanja upisuje Klajburn – 31:38.
Tokohawk?
16' CSKA se "odlepio", Zvezda uzvratila
Nema dobrog napada, ali ima dobre odbrane. Volden prekida negativnu seriju svoje ekipe odličnim solo-prodorom, ali nedugo zatim Klajburn ostaje praktično sam u dvorani (24:31).

Posle tajm-auta Obradovića Ročesti ne pogađa iz otvorene pozicije, ali mu uzvraća Šengelija sa dva promašena bacanja posle jakog faula Simonovića.

Lojd pogađa trojku i dobija faul – 28:31.

14' Nesportska Laziću, Zvezda se muči
Lazić dobija nesportsku zbog ne preterano nesportske situacije, što koristi Džejms za svoje prve poene.

Na sreću po crveno-bele Džejms ulazi u seriju promašaja, a poena na drugoj strani nema više od dva minuta (22:28).
Jedan jedini, Luiđi Lamonika
Nošena lopta Džordana Lojda. Greška koja se možda ne toliko retko pravi, ali se dosuđuje gotovo isključivo kada italijanski arbitar deli pravdu.
12' Obradović eksperimentisao, Klajburn se razigrao
Ročesti je malo sebičan, a Klajburn koristi to što Jagodić Kuridža trenutno igra centra (18:22).

Odlično Lojd proigrava Kuridžu za poene sa "penala", vraća se Kuzmić, ali ne zaustavlja se Klajburn, koji po pravilu igra dobro protiv Zvezde.

Lojd maestralno beži čuvaru i beleži nove poene na obruču - 22:24.
Kraj I četvrtine
Ne koristi Zvezda priliku da povede posle neodlučnosti Voldena, pa sledi kazna u vidu poena Fohmana i Šengelija.

Nešto slabiji napad crveno-belih u završnici prve deonice, ali posle poena Ročestija nakon ofanzivnog skoka uz zvuk sirene – 18:20.
8' Potpuni egal
Lojd ne pogađa trojku, to kažnjava Kurbanov, ali u ranom napadu Zvezdin Amerikanac popravlja stvar i dolazi do obruča, pa pogađa uz faul (13:14). Šengelija atraktivno zakucava posle zakasnele reakcije Terija, pa posle mnogo konfuzije i umalo uz izgubljenu loptu Volden biva primoran da šutne trojku - i pogađa je (16:16).
6' Nešto bolje odbrane, nešto više grešaka
Posle minuta bez poena prvi šut uzima Hol, pa pogađa trojku (8:9). Zvezda posle par dobrih odbrana prvim poenima Terija dolazi do preokreta - 11:10.
4' Odgovor CSKA
Moskovljani odgovaraju serijom od 7:0. Poeni Milutinova posle ofanzivnog skoka, pa poeni Hilijarda, Klajburna... (5:9).
2' Dobar početak Zvezde
Prve poene večeras postiže Hilijard, ali mu momentalno odgovara Lojd (2:2). Prvu trojku na meču postiže Jagodić Kuridža posle dobre timske odbrane (5:2).
Utakmica uskoro počinje
U Beogradu nema publike, ali zato u Kaunasu...
Šta kaže Obradović pred meč?
Sigurno da će imati odgovor na tu utakmicu. S obzirom na kvalitet koji poseduju na svim pozicijama, opravdano su jedan od favorita za osvajanje Evrolige ove sezone. Glavna pretnja nam stiže u bekovima, Džejmsu i Klajburnu, dok Milutinov i Šengelija kao izuzetna pojačanja prave balans sa izuzetno snažnom unutrašnjom i spoljnom linijom. Ni druge igrače ni slučajno ne treba potceniti. Odigrali smo solidnu utakmicu protiv Mornara, igramo sada ipak drugačiju Evroligašku utakmicu, 40 minuta fokusa nam je potrebno za iznenađenje", rekao je Saša Obradović pred meč.
Grafika: SofaScore

18:20, 17:23, 11:8, 27:22, 13:11