ABA, 22. kolo: Crvena zvezda – Studentski centar 94:84

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Studentski centar 94:84, u meču 22. kola ABA lige.

24:19, 28:24, 17:13, 25:28
  CZV   SCE
  94 : 84
Kraj utakmice
Pobeda Crvene zvezde 94:84.

Zanimljiva utakmica.
40' Ponovo Kalinić
Zakucavanje iz punog trka uz faul za 94:82.

38' Kalinić
Koš uz faul za 89:79. Ima 21 poen za 17 minuta na terenu i promašio samo jedan šut.
37' Sada Nil opet
Šuterski obračun i trojka za 84:79.
37' Lazić vraća trojku
Pogodak na isteku napada za 84:76.
37' Gosti se drže
Kalinić dvojkom prekida seriju SC, pa Edvards ne uspeva da pogodi treću trojku zaredom.

Mitrović je iznudio faul Edvardsa pod košem i pogađa oba, a onda nova trojka SC za 81:76.

Neverovatno šta je pogodio Nil sa osam metara.
35' Prvi tajm-aut Radonjića
Istopila se prednost Crvene zvezde.

Posle dve trojke Edvardsa, gosti se vraćaju na 77:73.

34' Sjajno zakucavanje
Kamenjaš zakucava preko Mitrovića i to je njegov treći 2+1.

Poentira za 74:67.
32' Ne predaju se gosti
Gosti vezuju četiri poena, ali Lazić prekida bilo kakvu seriju, trojkom za 72:60.

Pavlićević pogađa dva bacanja za -10.

Kraj treće četvrtine
Crvena zvezda vodi protiv Studentskog centra – 69:56.

Pavlićević pogađa trojku uz zvuk sirene i to od tablu. Druga takva danas na meču.
28' Zvezda na +15
Crveno-beli vode 65:50 i drže sve pod kontrolom.

Dosta bolja igra u odbrani u ovoj četvrtini. Samo osam sedam poena gostujuće ekipe za osam minuta.
26' Nastavlja se sa trojkama
Posle trojke Megija sa osam metara, odgovara Dobrić novom trojkom za 63:50.
Prva trojka Luke Mitrovića ove sezone
24' Zvezda na +13
Smanjili su gosti ponovo na jednocifreni zaostatak, ali je Zvezda opet uspostavila kontrolu.

Asistencija Kalinića za Dobrića i poeni Kalinića u kontri za 60:47. Tajm-aut Žakelj.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT
22' Zvezda šutira veliki broj trojki
Dobrić trojkom otvara 3/4 i to je 10. trojka Zvezde.

Zvezda nastavlja da šutira trojke, po jednu su promašili Vajt i Dobrić, a prve poene za goste u 3/4 postiže Slavković za 55:45.
21' Počelo je drugo poluvreme
Nastavlja se meč u dvorani "Aleksandar Nikolić".

Najefikasniji
Kalinić sa 14 poena kod Zvezde. Mitrović i Dobrić sa po sedam.

Kod Studentskog centra Kamenjaš 14, Megi 10 poena.
Kraj prvog poluvremena
Crvena zvezda vodi protiv Studentskog centra – 52:43.

Studentski centar je napravio seriju od 8:0 u završnici i smanjio zaostatak.

19' Zvezda na +17
Održava Zvezda svoju dvocifrenu prednost i nema nikakvih problema protiv gostujuće ekipe.

Kalinić pogađa i četvrtu trojku za 50:33.
17' Dobrić namestio ruku
Pogađa trojku za 39:27.

Zatim i Kalinić pogađa treću trojku iz trećeg pokušaja za 42:27.

Raspoloženi Dobrić je napao obruč i iznudio dva slobodna bacanja. Pogađa jedno za +16.

15' Zvezda se "odlepila"
Ivanović je pogodio trojku za +6, a onda je Radonjić vratio Kalinića i Stefana Markovića, kako bi zategao odbranu i napravio osetniju razliku.

Dobrić je posle dobre odbrane pogodio trojku za +9, pa u kontri pogađa Simonović za 36:25.
13' Davidovac odličan
Davidovac nastavlja da igra u odličnoj formi i pogađa za dva poena, a gosti odmah uzvraćaju na drugoj strani.

Davidovac igra centra na današnjoj utakmici. Zvezda sa svih strana skuplja ofanzivne skokove i dugo traju napadi.

Još jednom je Davidovac odradio svoj karakteristični potez i poentirao flouterom, a gosti brzo idu na drugu stranu i pogađaju za 28:23.

Kraj prve četvrtine
Crvena zvezda vodi posle prvih 10 minuta – 24:19.

Mitrović pogađa trojku uz zvuk sirene.
9' Megi ne čeka ništa
Košarkaš gostujuće ekipe šutira kad god dobije loptu.

Sada je iznudio tri slobodna bacanja posle faula Marka Simonovića, koji je bio neoprezan.

Pogodio je dva za 19:17.
8' Zvezda ne može da se "odlepi"
Zvezda dominira na skoku, samo u jednom napadu imali su četiri ofanzivna skoka.

Volters pogađa dva slobodna bacanja za 17:14.
6' Serija Zvezde
Posle poena Mitrovića sa niskog posta, Volters izvlači dva slobodna bacanja i pogađa jedno za 13:12.

Vajt zakucava u kontri za +3 i Žakelj traži tajm-aut.
5' Gosti takođe raspoloženi
Posle polaganja Nila, na drugoj strani je Stefan Marković promašio trojku, napravio faul, pa izašao iz igre. Na parket je ušao Volters.

Megi sa osam metara pogađa trojku za 7:9, a odmah odgovara Nikola Kalinić, pošto je ponovo ostao usamljen na šutu za tri poena.

Megi je zatim pogodio i drugu trojku, ima osam poena u ranoj fazi utakmice i gosti vode 10:12.
3' Kalinić raspoložen
Posle trojke Kalinića, Kamenjaš je pogodio za dva, a Dobrić je na drugoj strani promašio za tri poena.

Posle celog minuta bez koša, Kuzmić je poentirao za dva poena, na asistenciju Stefana Markovića, koji se vratio posle skoro dve nedelje pauze.

Odgovorio je Slavković poenima za 5:4, nakon čega je fauliran Kalinić na šutu. Pogodio je oba slobodna bacanja.
1' Počela je utakmica
Trojkom je otvara Crvena zvezda.

Kalinić pogađa za tri poena.
Nikola Pavlićević, igrač SC
Oèekuje nas veoma teška utakmica protiv izuzetno jakog protivnika. Ovo je utakmica koju možemo odigrati rastereæeno jer su oni aposlutni favoriti. Naravno, to ne znaèi da neæemo dati naš maksimum I pokušati da iznenadimo favorita. I u prvom meèu protiv Zvezde smo imali dobrih momenata ali nedovoljno da napravimo bolji rezultat. Sada rastereæni, bez imperativa i bilo kakve presije možemo odigrati dobar meè.
Andrej Žakelj, trener SC
Èeka nas težak meè protiv kvalitetne, agresivne, brze ekipe koja konkuriše za Top 8 u Evroligi. To dovoljno govori o kakvoj se ekipi radi. Kada smo mi u pitanju možemo odigrati utakmicu opušteno, veoma motivisani jer igramo protiv evroligaške ekipe. Želimo da pružimo maksimum koji možemo u ovom trenutku i nadam se da æemo energetski odgovoriti protivnicima. Radujemo se utakmici koja nas oèekuje.
Ognjen Kuzmić, igrač Crvene zvezde
Oèekuje nas meè protiv tima koji je pokazao dosta u prethodnom delu sezone. Tim koji je sastavljen od iskusnih, ali i nekolicine mladih i vrlo talentovanih igraèa. Imali smo nakon prethodnog perioda koji je bio izuzetno naporan, par dana da se osvežimo i pripremimo za ovu utakmicu u kojoj želimo da odigramo dobro i osvojimo bodove kojim bi ostali u samom vrhu tabele.
Dejan Radonjić, trener Crvene zvezde
Ekipa Studentskog Centra je debitant u regionalnoj ligi, ali pokazali su se u jako dobrom svetlu, igraju dobro i imaju sjajan rezultat za sada. U pitanju je ekipa koja ima potencijala i želimo dobrom igrom da osvojimo nove bodove.