Osvojena je peta titula šampiona ABA lige!
1:33 do kraja
Ivanović pravi faul u napadu. Lopta za Zvezdu.
38' Zvezda na +7
Mitrović pogađa za 61:56, ali odmah uzvraća Noko za +7.
36' Zvezda održava prednost
Dela Vale pogađa trojku za 60:54, pa Dobrić ne uspeva da vrati.

Danilo Nikolić maši otvorenu trojku i večeras nema nijedan poen.

Noko je fauliran i išao je na bacanja. Pogodio je jedno.
35' Zvezda na +9
Posle koraka Noka, Zoran Nikolić pravi faul u napadu.

Noko ukucava za 60:51.
Budućnost ispunila bonus
Na 6:11 do kraja.
34' Simonović!
Lojd faulira Zorana Nikolića na ulazu, koji je išao na liniju penala. Pogađa oba.

Simonović pogađa trojku za 58:51!
33' Zvezda opet na +6
Posle izgubljene lopte Zvezde, Zoran Nikolić pravi faul u napadu nad Simonovićem. Na drugoj strani greši Kuzmić. Loptu gubi i Mitrović.

Prve poene u poslednjoj četvrtini postiže Lojd posle dva i po minuta igre.
Kraj treće četvrtine
Crvena zvezda vodi 53:49.

29' Serija Budućnosti
Mini-serija 4:0 i to je 51:49.
28' Zvezda opet na +6
Kuzmić zakucava za +6, pa novi faul i još bacanja za Kobsa – 47:43.

Uskoković i Dobrić poklanjaju loptu Dela Valeu, koji lako poentira za -2.

Lojd je fauliran na ulazu i imao je dva penala – 49:45.

Simonović krade loptu, pa Volden poentira u kontri za +6.
Vratio se Lojd u igru
Sve je u redu sa njim.
26' Noko tri faula
Posle dva bacanja Ivanovića, Dobrić pogađa posle ofanzivnog skoka.

Noko pravi treći faul i problem za Zvezdu.

24' Zvezda na +6
Kobs pogađa trojku i to je njegov 15. poen. Dvojkom uzvraća Hol za 43:37.
Ipak se povredio Lojd ozbiljnije
Izgleda da ima problem sa okom, seo je na klupu i stavljaju mu kapi i saniraju povredu.
23' Nikolić udario Lojda, nije ozbiljnija povreda
Noko pogađa posle ofanzivnog skoka za 41:34.

Posle ulaza je Lojd pao, ali srećom po Zvezdu nije mu ništa.
22' Lojd se "zapalio"!
Zoran Nikolić postiže prve poene u drugom poluvremenu. Kobs pogađa dva bacanja posle faula Lazića – 33:32.

Lojd pogađa drugi šut na meču za 35:32. Nikolić odmah odgovara zakucavanjem na lob pas Ivanovića.

Lojd se "zapalio" – pogađa trojku uz faul!
21' Počela je treća četvrtina
Ko će slaviti na kraju?
1

Najefikasniji
Kod Zvezde Noko ima 10 poena i sedam skokova, Dobrić 9 poena. Lojd gađa 1/7 i ima 2 poena.

Kod Budućnosti je Kobs najefikasniji sa 10 poena.
Kraj prvog poluvremena
Crvena zvezda posle prvog poluvremena vodi rezultatom 33:28.
33 sekunde do kraja prvog poluvremena
Radonjić se naljutio posle ofanzivnog skoka Popovića i tražio je tajm-aut.
18' Vodi Zvezda
Posle trojke Ivanovića, dva bacanja je imao Noko – 28:23.

Kobs na ulazu pogađa uz faul Simonovića – 28:26.

Dobrić za 30:26 pogađa posle ofanzivnog skoka,

16' Odlična rola Lazića
Lazić pogađa posle ofanzivnog skoka, a Edžim pravi drugi vezani faul u napadu.

Za sada Lazić, Dobrić i Kuzmić odlični i "nose" Zvezdu srpski igrači.

Priključuje im se Noko – 26:20.
Lojd 0/6
Katastrofa...
15' Serija 5:0
Ivanović pogađa trojku, a Lojd maši peti vezani šut.

Kuzmić je faulirao Kobsa na ulazu, pa su to bila dva bacanja – 22:20.
14' Dobrić "pali mašinu"
Posle dva promašaja, Dobrić pogađa od tablu – 22:15.

Drugi faul zaradio je i Uskoković, a Dejan Radonjić se ljuti na sudije.
Dobrić!
Evo trojke Dobrića – 20:15.

Tajm-aut Milojević.
12' Dobar početak 2/4 Zvezde
Lojd gubi još jednu loptu. Ima dve izgubljene i šutira 0/4.

Prve poene u drugoj četvrtini postiže Apić sa linije penala – 15:15. Drugi faul Davidovca.

Uskoković sjajno asistira Kuzmiću, koji zakucava za 17:15.

Kraj prve četvrtine
Crvena zvezda vodi posle prvih 10 minuta – 15:14.
10' Serija 7:0
Noko polaže za 15:11.
9' Serija 5:0 Zvezde
Luka Mitrović faulira Noka, koji pogađa oba bacanja za 10:11.

Lazić hvata skok posle promašaja Dela Valea, a onda se upisuje i Dobrić i vodi Zvezda.

Novu trojku maši Kobs, pa Popović faulira Dobrića i to su dva bacanja. Maši oba.

Danilo Nikolić maši trojku, pa maši za dva Volden.

Noko krade loptu, pa je fauliran pod košem i išao je na bacanja – 13:11.
6' Vodi Budućnost
Luka Mitrović zakucava za 8:8, pa Lojd gubi loptu. Posle toga izlazi iz igre.

Zoran Nikolić ide na bacanja, ali maši oba. Na drugoj strani Lazić maši za dva.

Kobs pogađa daleku trojku za 8:11.
5' Sjajni Branko Lazić
Lazić krade loptu i Zvezda se odbranila. Lazić maši trojku, Noko hvata ofanzivni skok i dodaje do Voldena, koji pogađa trojku za 5:4.

Zoran Nikolić odgovara zicerom, pa Lazić pogađa trojku!
Lojd opet maši
Četvrti vezani promašaj.
Drugi faul Zorana Nikolića
I ostaje u igri centar.
Drugi faul Hola
Za tri minuta. Mora u igru umesto njega Volden.
Loš start Lojda
Lojd je vezao i treći promašaj.
3' Tvrd početak
Lojd maši dvojku, pa Simonović ne dozvoljava Mitroviću da "diše". Isteklo je vreme za napad i lopta je za Zvezdu.

Prve poene na utakmici postiže Hol, koji pogađa za dva. Lazić igra sjajnu odbranu na drugoj strani i izbija loptu.

Prve poene za Budućnost postiže Kobs – 2:2.

Lojd maši za dva, pa Hol faulira Kobsa u kontri. Mitrović pogađa horog za 2:4.
1' Počela je utakmica
Ko će biti šampion? Zvezda ili Budućnost?
Petar Popović, košarkaš Budućnosti
Peta utakmica se neæe mnogo razlikovati do prethodne èetiri, koje su bile izuzetno fizièki i mentalno zahtevne. Crvena zvezda je dobra ekipa, mi imamo svoje adute i biæemo spremni da damo sve od sebe i pokušamo da doðemo do pobede u Beogradu. Na momente smo pokazali dobru igru, na momente smo imali prazne minute. Ako želimo pobedu, moramo prazne minute da svedemo na minimum. Ako budemo koncentirisani i spremni da neke osnovne stvari radimo na vrhunskom nivou, mislim da možemo da ostvarimo pobedu.
Dejan Milojević, trener Budućnosti
Oèekuje nas peta utakmica, verujem da ko bude bolje izneo pritisak važnosti meèa, da æe imati veæe šanse da pobedi. Obe ekipe su na gostovanjima imale šansu za pobedu, nisu ih iskoristile. Videæemo da li æemo uspeti da pobedimo na strani.
Branko Lazić pred utakmicu
Nema šta mnogo da se kaže, peta je utakmica, poslednja u seriji. Oèekujem od cele ekipe da damo svoj maksimu i da izaðemo na teren i dobijemo utakmicu.
Dejan Radonjić, trener Crvene zvezde
I mi i Buduænost smo dobili meèeve na svom parketu. Na nama je zadatak da odbranimo teren i doðemo do trofeja. Èitave sezone bila je borba za poziciju na tabeli, bili smo prvi i to nam je donelo moguænost da na svom terenu doðemo do cilja. Svesni smo èinjenice da igramo protiv kvalitenog protivnika i da nas èeka težak zadatak. Meèevi su bili dobri i interesantni za gledanje. U sutrašnjem meèu je bitno da napravimo iskorak u segmentima igre u kojima nismo bili dobri, da budemo kocentrisani. Mišljenja sam da to možemo da odradimo. Imaju kvalitet na svim pozicijama, zadatak da je iskontrolišemo taj kvalitet. Moraæemo da odreagujemo, koncentracija mora biti na maksimumu. Jasno je da moramo odigramo dobro da dobijemo meè, da imamo stabilnost u igri kako bismo kontrolisali meè i pobedili.
Direktan prenos je na TV B92
Meč počinje u 20:30 i možete ga gledati uživo na TV B92.
Dobrodošli!
Pratićemo uživo petu, odlučujuću utakmicu finalne serije ABA lige između Crvene zvezde i Budućnosti.