Četvrtak, 03.12.2020.

19:20

Borbena Zvezda pala u završnici u Tel Avivu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Makabija 81:76, u meču 12. kola Evrolige.

Zvezda je tako doživela treći uzastopni poraz u elitnom evropskom takmičenju.

S druge strane, "Ponos Izraela" je prekinuo negativan niz od tri uzastopna poraza.

Zvezda je kao i protiv Efesa odlično otvorila utakmicu.

Imala je +7, ali onda je proradio Otelo Hanter i serijom od 6:0 smanjio tu prednost na samo jedan poen.

Razigrali su se bekovi i centri Makabija i ubrzo je domaćin preokrenuo.

Lojd je sa bacanja doneo izjednačenje na nekoliko sekundi do kraja i onda je Vilbekin u poslednjem napadu pogodio trojku sa preko sedam metara preko trojice igrača.

Domaćin je sa +3 otišao na mali odmor.

U drugoj četvrtini gledali smo festival slobodnih bacanja.

Zvezda je skoro sve poene postigla sa penala, dok je Makabi takođe dosta išao na slobodna bacanja.

Igralo se koš za koš, poen za poen i na poluvremenu je bilo +3, ali je utisak da je Zvezda mogla i morala bolje.

Igrali su dobru odbranu, ali jednostavno su bili loši u napadu, posebno u prvih 6 minuta druge deonice, gde su postigli samo 3 poena.

Zvezda je katastrofalno započela treću četvrtinu.

Vilbekin pravi seriju od 7:0, a u prva tri minuta Zvezda je postigal samo jedan poen i Makabi je imao +11.

Prednost domaće ekipe nastavila je da raste, ali onda je Zvezda zaigrala.

Prvo je O’Brajant napravio seriju od 6:0 i Zvezda je od zaostatka od 13 poena stigla pametnom igrom u napadu i dobrom odbranom na samo poen zaostatka.

Ušlo se u poslednju deonicu sa samo jednim poenom prednošću za Makabi i sve je bilo otvoreno.

Fantastično su igrali Lojd i O’Brajant i Zvezda je došla do preokreta.

Bila je to sjajna košarkaška predstava, igralo se koš za koš i nije moglo da se nasluti ko će doći do pobede.

Zvezda je igrala sjajnu odbranu, Makabi je malo zastao u napadu i na četiri minuta do kraja Zvezda je imala prednost.

Brajant je sa dve trojke napravio novi preokret i Makabi je ponovo imao +5 na 3 minuta do kraja.

Na minut do kraja, Zvezda nije poentirala, Brajant vezuje treću trojku za +7 na 29 sekundi do kraja i to je bilo to.

Najefikasniji u Makabiju bio je Skoti Vilbekin sa 23 poena.

Pratili su ga Brajant sa 18 i Hanter sa 13 poena i 10 skokova.

U ekipi Zvezde istakli su se Lojd sa 24, Davidovac sa 14 i O'Brajant sa 13 poena.