22:09

Kuva se u borbi za plej-of: Pešićeva Barsa na +27 u Pireju

Posle nekompletnog 26. kola Evrolige situacija u borbi za plej-of dodatno se zakomplikovala.

EPA-EFE/GEORGIA PANAGOPOULOU

Košarkaši Makabija poraženi su u Tel Avivu od moskovskog Himkija rezultatom 94:91, u meču 26. kola Evrolige.

Gosti su vodili tokom većeg dela meča, ali je Makabi u poslednjoj deonici zaigrao bolje i viđena je prava drama u finišu meča.

Ipak, domaćini nisu uspeli da iznenade protvnika i zasluženo su slavili u Tel Avivu.

Moskovljane je do 11. pobede predvodio Gil sa 24 poena, Aleksej Šved je zabeležio dabl-dabl sa 22 poena i 12 asistencija, dok je naš Stefan Marković upisao pet poena i pet asistencija.

U poraženom sastavu istakao se Pjer Džekson sa 25 poena i sedam asistencija, 16 je dodao Dešon Tomas.

Barselona je u gostima ubedljivo pobedila Olimpijakos sa 90:63. Ekipa iz Pireja je parirala protivniku u prvom poluvremenu, ali su ’Blaugrani’ odigrali odlično treću četvrtinu i pitanje pobednika se nije postavljalo.

Ekipu Svetislava Pešića predvodio je Ante Tomić sa 19 poena i deset skokova, pratio ga je Moerman sa 17 poena i 13 uhvaćenih lopti, dok su kod Olimpijakosa Printezis i Meklin upisali po 14 poena.

Efes je u gostima poražen od Brose Bamberga sa 88:79, a to je bila četvrta pobeda nemačkog tima.

Dorel Rajt i Leon Radošević sa sa po 15 poena bili najefikasniji u pobedničkom timu, dok je Avgustin Rubit upisao 14 poena i deset skokova. Srpski igrač Dejan Musli meč je završio sa devet poena i dve uhvaćene lopte.

U ekipi iz Istanbula, Erik Mekalum se istakao sa 21 poenom, a naš Vladimir Štimac je za 17 minuta ubacio 18 poena.

U poslednjem meču dana Baskonija je deklasirala ekipu Žalgirisa sa 84:64.

Baskonija je od početka imala prednost i kako je meč odmicao tako je prednost rasla.

Crvena zvezda posle pobede nad Valensijom ima 11 trijumfa i 15 poraza, dve manje od osmoplasiranog Makabija iz Tel Aviva, koji ima bolji međusobni skor u odnosu na našeg predstavnika.

Nažalost, timu sa Malog Kalemegdana na ruku ne ide ni raspored jer ih čekaju dueli sa Panatinaikosom i moskovskim CSKA u gostima, odnosno Fenerbahčeom i madridskim Realom kod kuće.