Košarka 5

28.3.2024.

7:31

Dabl-dabl Micića – Pokuševski ponovo dvocifren

Košarkaši Šarlota savladali su Klivlend 118:111 u meču NBA lige odigranom u Severnoj Karolini.

Izvor: B92.net

Autor: B92

B92
B92
Tanjug/AP Photo/Nell Redmond

Bio je ovo revanš Hornetsa za nedavni poraz od Kavsa u gostima 23 razlike.

Srpski duo u ekipi Šarlota Vasilije Micić – Aleksej Pokuševski dao je veliki doprinos takvom ishodu - Micić čak sa rekordom NBA karijere u asistencijama.

Već do poluvremena nanizao je šest, do kraja još toliko, za dabl-dabl ostvarenje: 11 poena i 12 asistencija.

Micić je odigrao vrlo dobar šuterski meč, racionalan, uz 5/11 učinak iz igre uz jednu pogođenu trojku iz tri pokušaja.

Pokuševski je takođe bio vrlo zapažen - protekle noći bez promašaja iz igre i drugi put uzastopno "dvocifren" (Klivlendu pre tri dana ubacio 11 poena).

Utakmicu je završio sa 10 poena, sedam skokova i jednom asistencijom za 23 minuta u igri.

Za dva je bio bez greške 4/4, jedino mu je nedostajalo više koncentracije sa linije penala (2/4) ali ukupan utisak kaže da gledamo sve bolje, sigurnije i kvalitetnije role srpskog pečalbara.

Utakmicu je inače obeležio Brendon Miler sa sedam trojki i 31 poenom. Ključnu je dao 25 sekundi kada je i postavio konačan rezultat 118:111.

Taj broj šuteva za tri poena ubacio je iz 13 pokušaja.

Pogodio je i dve dvojke iz četiri poku[aja.

Drugi strelac kod Šarlota bio je Majls Bridžis sa 17 poena.

Kod gostiju, koji su igrali bez Donovana Mičela, Džeret Alen je dao najviše poena, 24, Maks Strus je doneo 19, Meril 17, a Garland 14.

Kavalirsi su uprkos porazu zadržali četvrto mesto na tabeli istočne konferencije (44-29) dok Hornetsi praktično ne mogu da mrdnu sa 13. pozicije.