Tim Majka Brauna je uspeo da nadoknadi -17 u poslednjoj četvrtini i da posle mini-drame u finišu stigne do druge pobede nad Kavsima u sezoni.
Branson je bio najefikasniji sa 34 poena i četiri asistencije. Heroj iz senke je bio Kolek sa 16 poena, devet asistencija i tri skoka, a značajan doprinos imao je Klarkson sa 25 poena.
Kod Kavalirsa su se istakli Mičel sa 34 poena, šest skokova i šest asistencija. Garland je dodao 20 poena i 10 asistencija, Tajson 16 poena i šest skokova, a Mobli 14 poena i devet skokova.
Niksi su drugi na tabeli Istoka sa skorom 21-9, dok su Kavalirsi sedmi sa učinkom 17-15.
Kavalirsi su jako dobro otvorili meč i u prvoj četvrtini izrešetali rivala, ubacivši mu 38 poena.
Vrlo brzo je napadački potencijal gostiju utihnuo, ništa im nije išlo, broj izgubljenih lopti se uvećao, a Niksi za tili čas preokrenuli.
Treći kvartal je bio sličan uvodnom, Kavalirsi su ubacili u veću brzinu, pogađali trojke, bilo je tu i lepih zakucavanja, pa su pred završnu deonicu mogli da se pohvale sa prednošću od +12.
Kavalirsi su na početku četvrtog kvartala stekli i maksimalnih +17, međutim, domaćin je na krilima Klarksona i Koleka uspeo da priđe na posed zaostatka na četiri minuta pre kraja.
Legendarni golman Đanluiđi Bufon potvrdio je da je podneo ostavku na funkciju šefa delegacije nacionalnog tima, posle odlaska predsednika Saveza Gabrijele Gravina.
Košarkaš Memfisa Brendon Klark našao se u žiži javnosti nakon što je priveden u američkoj saveznoj državi Arkanzas, gde se suočava sa nizom ozbiljnih optužbi koje bi mogle imati dalekosežne posledice po njegovu karijeru.
Fudbaleri Srbije poraženi su od Španije (3:0) u prijateljskom meču koji je rivalu poslužio kao zagrevanje za Mundijal. "Orlova" tamo neće biti, ali je ovo bila idealana prilika za ozbiljan test kvaliteta našeg tima.
Kadeti Srbije nisu uspeli da obezbede plasman na Evropsko prvenstvo, ali su bili pravi kada je bilo najpotrebnije i kupili su sebi kartu za Mundijalito u Kataru.
Beograd će ovog četvrtka opet biti epicentar evroligaške košarke, jer kada se sastaju Crvena zvezda i Partizan, malo šta zanima ljubitelje ovog sporta kao duel večitih rivala.
Meč Srbije protiv Saudijske Arabije bio je u punom značenju te reči – provera, jer smo videli i dobre i loše stvari, a one će sigurno dati smernice za dalji razvoj plana selektora Veljka Paunovića.
Kompanija Kia zvanično je otpočela proizvodnju novog električnog modela EV2, čime je označen važan korak u strategiji elektrifikacije brenda na evropskom tlu.
Na sajmu automobila u Njujorku proglašeni su pobednici izbora World Car Awards. Među pobednicima su BMW, Hyundai i Lucid, dok je najveće iznenađenje stiglo u segmentu automobila visokih performansi.
Apple se nije baš proslavio sa Siri poslednjih godina - obećane funkcije su stalno odlagane, a ponuda je bila siromašna u odnosu na Google i Samsung. Međutim, stvari će se ubrzo promeniti.
Google je pomerio procenu za "Dan Q" na 2029. godinu. Evo zašto se strahuje da će kvantni računari razbiti trenutnu enkripciju ranije nego što se očekivalo.
Komentari 5
Pogledaj komentare Pošalji komentar