NBA plej-of ulazi u najuzbudljiviju fazu, trka za najvrednijeg igrača sezone (MVP) dostiže vrhunac.
Srpski centar juri za svojom četvrtom MVP titulom u poslednjih pet sezona, dok zvezda Oklahome sanja prvi trofej i podršku dobija – od samih igrača.
Prema anonimnoj anketi koju je sproveo ugledni sportski portal The Athletic, među 155 ispitanih NBA igrača, čak 56,1 odsto glasalo je za Gildžus-Aleksandera, dok je 37,4 odsto podržalo Jokića.
Novinari Sem Ejmik i Džoš Robins ističu da su učesnici ankete posebno naglasili dve stvari u korist Kanađanina – najbolji skor Oklahome u ligi (68 pobeda i 14 poraza) i njegov impresivni napadački učinak, sa prosekom od 32,7 poena po meču, što ga čini najboljim strelcem NBA lige.
Jokić, s druge strane, nije imao ništa manje impresivnu sezonu – kao treći igrač u istoriji koji je prosečno beležio tripl-dabl tokom čitave sezone, predvodio je Denver Nagetse do 50 pobeda.
"Dajem glas Šeju jer je Jokić već osvajao nagradu prethodnih godina. I dalje igra neverovatno, ali vreme je da se MVP prenese na sledeću generaciju, a Šej je upravo to", rekao je jedan od anonimnih učesnika ankete.
Ukoliko Gildžus-Aleksander zaista osvoji MVP priznanje, postaće tek drugi Kanađanin u istoriji sa ovim trofejom, nakon legendarnog Stiva Neša koji je to učinio u sezonama 2004/05 i 2005/06.
Sa druge strane, Nikola Jokić bi se eventualnim četvrtim priznanjem svrstao u odabrano društvo koje čine Lebron Džejms, Vil Čembrlen, Majkl Džordan, Bil Rasel i Karim Abdul-Džabar – legende koje su ostavile neizbrisiv trag u istoriji lige.
NBA zvezda Kristaps Porzingis ne isključuje mogućnost da jednog dana zaigra u Evropi, a u razgovoru za "BasketNews" posebno je izdvojio Partizan i Crvenu zvezdu. kao sredine koje ga intrigiraju.
Deset godina je prošlo od trenutka kada je Beograd slavio evropsko zlato, a Dejan Savić sa klupe vodio jednu od najvećih generacija u istoriji svetskog vaterpola.
U poslednjoj deceniji je kroz rukometnu reprezentaciju Srbije prodefilovao izrazito veliki broj igrača, ali ne i na golu, gde je uvek na usluzi naciji stajao Vladimir Cupara.
Hyundai je u Briselu premijerno predstavio model Staria Electric, prvi potpuno električni MPV u ponudi ovog proizvođača. Ujedno je prikazan i koncept koji najavljuje Ioniq 3 u Evropi.
Četbot Grok, u vlasništvu kompanije milijardera Ilona Maska, ograničio je funkciju generisanja i uređivanja slika isključivo na pretplatnike koji plaćaju usluge društvene mreže X.
Komentari 51
Pogledaj komentare Pošalji komentar