Generalni menadžer Dalas Maveriksa Niko Herison izjavio je da ne žali zbog trejdovanja Luke Dončića u Los Anđeles Lejkerse
Izvor: Beta
SOPA Images / ddp USA / Profimedia
Herison kaže da njegov klub dovođenjem Entonija Dejvisa ima ekipu koja može da konkuriše za titulu šampiona NBA lige.
Dončić je 2. februara trejdovan u Los Anđeles Lejkerse za Entonija Dejvisa, Maksa Kristija i pika prve runde na draftu 2029. godine, a navijači Dalasa su nezadovoljni tom odlukom počeli da skandiraju "Otpustite Nika" na utakmicama Maveriksa.
Dalas je izabrao Dončića kao trećeg pika na draftu 2018. godine, a slovenački plejmejker je kao igrač Maveriksa pet puta bio član idealne petorke NBA lige.
On je bio i najbolji strelac (28,9), skakač (9,5), asistent (8,1) i kradljivac lopti (1,9) Dalasa u prošlosezonskom plej-ofu, u kom su Maveriksi došli do finala NBA lige.
Klub iz Teksasa je u finalu izgubio od Bostona sa 1-4 u mečevima, a Dončić je bio lider finalne serije po poenima (29,2), skokovima (8,8) i ukradenim loptama (2,6).
"Istorija će odlučiti. Ekipa koja na terenu ima Kajrija (Irvinga), Kleja (Tompsona), Pi Džeja (Vašingtona), Entonija Dejvisa i (Dereka) Lajvlija je konkurent za titulu. Iako su navijači mogli da budu uznemireni zbog trejdovanja Luke, ne bi bili nezadovoljni sa rezultatima", naveo je Herison u svom prvom razgovoru sa novinarima nakon trejda.
Sam Hodde / Getty images / Profimedia
Dalas je imao dosta problema sa povredama nakon dovođenja Dejvisa. Američki centar je zadobio povredu prepone u svojoj prvoj utakmici u dresu Maveriksa, dok je ol-star plejmejker Kajri Irving pokidao prednje ukrštene ligamente levog kolena dok je Dejvis bio van terena.
"Ne žalim zbog trejda. Deo mog posla je da radim najbolje stvari za Maverikse, ne samo danas već i u budućnosti. Neke odluke koje ću doneti neće biti popularne. To je moj posao i moram da stojim iza svojih odluka", rekao je Herison.
Dejvis je 10 puta bio izabran za ol-stara NBA lige, a 2020. godine je postao i njen šampion sa Los Anđeles Lejkersima.
Američki centar je tri puta bio član idealne defanzivne petorke NBA lige, dok je tri puta bio i lider tog takmičenja po blokadama, a Herison je naglasio Dejvisove odbrambene sposobnosti kao glavni razlog njegovog dovođenja.
"Zbog naše filozofije da odbrana osvaja titule, želeli smo da igrač koji je dobar na obe strane terena bude lider ekipe, i to je Entoni Dejvis. Svako će imati svoje zamerke, ali smo dobili ono što smo želeli", kazao je generalni menadžer Dalasa.
Herison je zabranio svako audio i video snimanje u prvom razgovoru sa medijima o Dončićevom trejdu
Dalas je regularni deo sezone završio na 10. mestu na tabeli Zapadne konferencije sa skorom 39/43, i time se plasirao u plej-in. Maveriksi će morati da pobede obe svoje utakmice u plej-inu kako bi ušli u plej-of NBA lige.
Herison je rekao da mu optimizam uliva nastup ekipe Maveriksa u utakmicama u kojima su jedva imali dovoljno zdravih igrača.
"Nisu prestali da igraju, pa sam jako optimističan što se toga tiče, i verujem u trejd koji sam napravio. Optimističan sam i uzbuđen zbog budućnosti, i verujem da će se navijači vratiti kad budemo pobedili", naveo je Herison.
Los Anđeles Lejkersi su od dolaska Dončića zabeležili 22 pobede i 13 poraza, čime su regularni deo sezone završili na trećem mestu na tabeli Zapadne konferencije i time direktno ušli u prvu rundu plej-ofa.
Lejkersi su u svojoj poslednjoj utakmici protiv Maveriksa pobedili 112:97, a slovenački plejmejker je u tom duelu zabeležio 45 poena (7/10 šut za tri poena), osam skokova, šest asistencija i četiri ukradene lopte.
Ivica Zubac (28), najdugovečniji igrač Los Anđeles Klipersa, trejdovan je u Indijana Pejserse u jednom od najšokantnijih poteza ovogodišnjeg prelaznog roka u NBA ligi.
Legendarni Nemac i nekadašnji vezista Real Madrida, Toni Kroos, ponovo je istakao ključnu ulogu Kristijana Ronalda, tvrdeći da je upravo on jedini razlog globalne vidljivosti saudijske Pro lige.
Večiti rivali odmeriće snage tri puta u razmaku od nepuna četiri nedelje, pošto su određeni termini predstojećih derbija između Crvene zvezde i Partizana u regionalnom i evropskom takmičenju.
Mediji u Velikoj Britaniji tvrde da Manchester United želi dovesti italijanskog reprezentativca Sandra Tonalija kako bi zamijenio Casemira u veznom redu.
Košarkaši Partizana su upisali pobedu nad ekipom Dubaija u 18. kolu ABA lige rezultatom 86:76. Ipak, ovaj trijumf nije bio dovoljan crno-belima da zauzmu prvo mesto na tabeli pred Top 8 fazu.
Legendarni Nemac i nekadašnji vezista Real Madrida, Toni Kroos, ponovo je istakao ključnu ulogu Kristijana Ronalda, tvrdeći da je upravo on jedini razlog globalne vidljivosti saudijske Pro lige.
Večiti rivali odmeriće snage tri puta u razmaku od nepuna četiri nedelje, pošto su određeni termini predstojećih derbija između Crvene zvezde i Partizana u regionalnom i evropskom takmičenju.
Crvena zvezda je imala meč u rukama, kontrolisala ritam veći deo meča i odbranom držala Makabi ispod svog proseka, ali je sve stalo u poslednji napad, gde je Džordan Nvora promašio pobedu.
U utakmici koja je po rezultatu bila ubedljiva, a po utisku još ubedljivija, Partizan je protiv Panatinaikosa (78:62) pokazao kako izgleda timska pobeda u punom značenju te reči.
Košarkaši Partizana od 20 sati i 30 minuta dočekuju ekipu Panatinaikosa u meču 27. kola Evrolige, a ovo je sve što treba da znate o predstojećem susretu u Beogradskoj areni.
Hyundai je potvrdio da će za dva meseca predstaviti novi električni hečbek - Hyundai Ioniq 3, direktnog rivala modelima Volkswagen ID.3, Renault Megane i Peugeot e-308.
Hakerska grupa APT28, koju bezbednosne službe povezuju sa ruskom obaveštajnom agencijom GRU, krenula je u masovnu ofanzivu koristeći svežu ranjivost u Microsoft Office paketu.
Komentari 7
Pogledaj komentare Pošalji komentar