Dvoboj Jokića i Dončića – Denver nastavio niz! VIDEO

Košarkaši Denver Nagetsa savladali su Dalas Maverikse sa 117:113 na gostovanju i tako stigli do četvrte uzastopne pobede u NBA ligi.

Izvor: MT

Utorak, 26.01.2021.

08:00

Srpski centar Nikola Jokić nastavio je sa dabl-dablovima, niz koji nije prekinuo od starta sezone.

On je meč završio sa 20 poena, 10 skokova, četiri asistencije, blokadom i šest izgubljenih lopti.

Jokić je na terenu proveo oko 33 minuta, uz šut iz igre 8/13.

Veliku pomoć je imao u Majklu Porteru džunioru, koji je imao 30 poena i osam skokova.

Grin je dodao 17, dok je Džamal Marej utakmicu završio ranije, zbog poteza u stilu Bate Mirkovića. To nije koštalo Denvera novog trijumfa, iako je Luka Dončić ostvario još jedan tripl-dabl.

Slovenac je imao 35 poena, 16 asistencija i 11 skokova. Pratio ga je Tim Hardavej sa 19 poena, sedam skokova i dve asistencije.

Boban Marjanović je na terenu proveo tek nešto više od dva minuta i za to vreme je postigao dva poena.

Nagetsi su prednost imali sve do sredine trećeg kvartala, kada su domaći napravili seriju od 14:2 i preokrenuli rezultat.

Ipak, Denver vraća vođstvo na samom početku poslednje četvrtine. Dalas je doduše u jednom momentu ponovo imao šansu da se vrati, ali je nije iskoristio i gosti su stigli do trijumfa.

Denver je sa četiri uzastopna trijumfa skočio na 4. mesto Zapada i ima učinak 10-7.

Dalasu je ovo treći poraz u poslednjih pet utakmica i sada su 10. sa učinkom 8-9.