Srbija je tako nastavla sa žetvom medalja na svetskim prvenstvima - ovo joj je bila ukupno osma!
Trijumf protiv Nemaca dobija dodatno na značaju jer je ostvaren bez doprinosa povređenog Strahinje Stojačića, i to posle preokreta, a prelomne poene - dvojku - doneo je Marko Branković na tridesetak sekundi pre kraja, za beg na 17:15.
Bio je to vrhunac naleta Srbije koja je loše ušla u meč uzdrmana teškim porazom u poludinalu, Nemci daleko bolje, te su vodili maltene čitavim tokom, ali je naš trofejni tim imao poslednju reč.
Srbija je bila najbolja kad je bilo najvažnije.
Konsolidovali su se srpski basketaši nakon početnog udara Nemaca i posebno energije, ali i poena, koju je rivalima donosio snažni Gisman, zaslužan za gotovo sve poene u povoju meča.
Najveća prednost Nemaca iznosila je šest poena - 9:3.
Bilo je i 11:5 u korist rivala, a prvu pravu nadu da se može do preorketa Srbiji je doneo Majstorović prvom dvojkom na meču (8:11). Srbija je od tog momenta proigrala kako ume, Nemci su više grešili, ređe pogađali, momentum je tada definitivno prešao na stranu Srbije.
Ubrzo je naš tim došao do egala (11:11), odmah potom i do prvog vođstva (12:11), a onda je i "preživeo" mini seriju Nemaca 3:0.
Nemačka je povela 15:12, ali je i na taj udar Srbija imala odgovor, te uzvratila istom merom i poravnala pred sam finiš meča.
Na scenu je potom stupio Branković, pogodio verovatno najvažniji šut na meču, dvojku iz ćoška preko ruke za 17:15 i usmerio srpski brod ka trijumfu. Naš tim je do kraja imao dovoljno snage i koncentracije da održi vođstvo i u penal završnici stavi tačku na još jedan veliki rezultat.
Dejan Majstorović je imao devet poena, koliko je ubacio i Branković, dokje tri dao Nemanja Barać.
Kod Nemaca Fabijan Gisman je bio najefikasniji sa sedam poena, LeonFertig je imao četiri, Denzel Agjeman tri, a Sidi Beikame dva.
Sve najvažnije momente sa meča mogli ste da pratite u nastavku uz LIVE BLOG na b92.sport.
Završeno
13:16
SRB
GER
18
:
16
15:07
Prva bronza
Srpski basetaši su potvrdili epitet svetske sile u ovom sportu osvajanjem osme medalje na svetskim prvenstvima.
Sjajno su se naši momci odbranili, pa potom iskoristili napad - Barać je pronašao Majstorovića koji je bio siguran u reketu na polaganju.
Dvojkaaaaa!
Marko Branković je pogodio možda i ključne poene.
Srbija vodi 17:15. Nemci dolaze do brzih poena.
Barać je fauliran, imaće dva penala... Pogađa jedno. Srbija će imati i posed na četiri sekunde pre kraja. Majstorović stavlja tačku, pogađa jedno bacanje, za nedostižnh 19:16. Ponovo je fauliran i potom pogađa oba penala, za kraj, za osmu medalju Srbije na svetskim prvenstvima u basketu.
Konačan rezultat 21:16.
14:08
8' Serija Nemačke 3:0
Dvojku su pogodili Nemci u poslednjoj sekundi napada (14:12), nije naš tim potom iskoristio napad, a Nemačka dolazi potom do novih poena.
Serija 3:0.
Srbija ponovo u kontra ritmu.
14:06
8' Nerešeno je!
Kakva serija Srbije, koja sada vodi!
Dvojku je iz ćoška, iz teške pozicije, pogodio Branković, za njim je i Majstorović poentirao, potom su Nemci izgubili loptu, a naši basketaši to kaznili lakim poenima.
Srbija vodi 12:11 na tri minuta pre kraja.
14:04
7' Majstorović za nadu!
Konačno, ulazi dvojka, Majstorović je pogodio i doneo nadu u pravom trenutku.
Srbija prilazi na 8:11.
Imaće i posed naši basketaši nakon prekršaja Nemaca.
14:03
6' Nemci bliži trijumfu
Srbija definitivno bez Stojačića, koji nije ulazio od starta niti će moći da pomogne protiv Nemaca.
U isto vreme Gisman nastavlja da se poigrava u reketu, prejak je za svoje čuvare, ko god to bio, beleži nove poene...
Nemačka vodi 11:6.
14:01
5' Gisman!
Neumoljiv je najbolji igrač Nemaca, pogodio je i za dva poena, ukupno četiri za njega danas.
Nemačka vodi 9:3.
Stiže odgovor od Baraća, njegovi prvi poeni...
13:58
4' Nemci bili na +5
Gisman pogađa posle lob pasa, ne greši u reketu, stiže potom nova dvojka za Nemačku - za najveću prednost na meču (6:1).
Muška 3x3 U23 reprezentacija Srbije zabeležila je dve pobede svog drugog dana takmičenja u B grupi na Svetskom prvenstvu u Kini i plasirala se u četvrtfinale!
Basket 3x3 reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u polufinale Evropskog prvenstva, pošto je u četvrtfinalu u Kopenhagenu poražena od selekcije Letonije rezultatom 20:14.
Trener Crvene zvezde Saša Obradović je u poslednjem intervjuu za B92.sport koji je dao pre nego što je seo na klupu crveno-belih ispričao anegdotu sa gostovanja "kneževa" beogradskom Partizanu, kada ga je najveća srpska dvorana dočekala – aplauzima.
Košarkaši Partizana od 20 sati i 30 minuta u Beogradskoj areni dočekuju Crvenu zvezdu u prvom večitom derbiju ove sezone koji se igra u 15. kolu Evrolige. Ovo je sve što treba da znate o crno-belima pred ovaj susret.
Kinesko tržište električnih automobila i hibrida (vozila nove energije - NEV)postiglo je novi istorijski rekord u prodaji prošlog meseca, što je potpomognuto i snažnim rastom izvoza.
Veštačka inteligencija je sve "pametnija", ali i dalje nije savršena - što je i potvrđeno u novom izveštaju kompanije za pronalazak i rešavanje sajber pretnji, Huntress.
Komentari 18
Pogledaj komentare Pošalji komentar