Ponedeljak, 30.01.2012.

00:32

Rouz promašio produžetak u Majamiju

Košarkaši Majajmi Hita pobedili su Čikago Bulse 97:93 (24:22, 32:29, 20:20, 21:22), u derbiju Istočne konferencije NBA lige.

pre 12 godina

Sinoc sam gledao ovu utakmicu i to mi je posle dugo,dugo vremena bilo da pogledam NBA utakmicu iako pratim tu i tamo izvestaje i igrace!Kosarku pratim sva jaca nacionalna prvenstva,ABA,Euroligu,Evrokup ali ljudi ova NBA kosarka je smesna!Pa ovo nema zrna ozbiljnosti u sebi!Ne sporim individualni kvalitet Dzejmsa,Rouza i drugih ali Rouz ih probija deset napada za redom u reketu ali oni njega utroje a samo trce kraj njega nema ruku,nema odbrane,nema postavljanja a zna se da ce on zavrsiti napad!Poslednji napad i cini mi se Haslem mu se postavi i ''lagano'' se Rouz zabi u njega sto je dokaz da su u pravu oni koji kazu da se odbrana u NBA igra samo zadnji minut u neizvesnim utakmicama!Prosto neozbiljna igra,neizvesna zavrsnica 2-3 minute do kraja i umesto da Bosu spusti loptu iz aviona se vidi da je osto protiv nizeg igraca Vejd gadja sa 5 metara iskosa preko visocijeg od sebe,mislim...Fizicki su jaci ali mozga nemaju ni 5%!Neka mi ne zamere ljubitelji NBA na iznesenom misljenju!

Pa vidi u Evropi se igraci i treneri zale na umor zbog 2 utakmice u 7 dana a igrju protiv igraca koji su fizicki mnogo slabiji od onih u NBA.Zamisli kako bi izgledale odbrane u Evropi da moraju da igraju 10 utakmica za petnaest dana.I ne bih se slozio da odbrane u NBA ne postoje.Ti mozda znas da ce Rouz zavrsiti napad zato sto se je utakmica zavrsila ali kako to oni mogu da znaju na terenu? Rouz je jedan od najboljih bekova u ligi a neki od njegovih koseva sinoc su bili iz gotovo nemogucih pozicija.Koliko bekova iz evropske kosarke bi pogodilo te suteve? Kad god su sinoc pokusali da ga skroz zatvore on bi razigravao nekog drugog.I najgore je sto si odabrao Majami da nama nemacima pojma objasnis kako se u NBA ne igraju odbrane.Bravo.Jednostavno ljudi shvatite kosarka u NBA i Kosarka u Evropi nisu isto.Ja ispod utakmica Euro i ABA lige ne komentarisem da su smaracke i da sam u cudu sto BAlvani daju i po 30 poena a standarni bekovi daju trojku na rodjendan a jedini ulaz im je iz svlacionice na parket.Imas daljinski pa izvoli.

jablan

Tu su sad svi da ocrne Lebrona kako nema srce sampiona! a Rose MVP? ima li on tu zicu?Rose je neverovatan igrac ali ajde molim te,oce li neko prokomentarisati njegov procenat suta.Izivljavanje klasicno! Lebron je vanserijski, to ce se videti u play off-u ove godine! I kako Kobe igra po 40 minuta ove godine,prosle je jedva da je 30 igrao?

Demijan Fizbek

god shamgod

Dobra utakmica, na kraju neizvesno zahvaljujuci Jamesu koji je po 100. put pokazao da nije igrac koji treba da ima loptu u zavrsnici.Jeste njegova statistika strasna ali u 4. cetvrtini je nestao a na samom kraju izgubio loptu, promasio 2 suta i 2 bacanja, imao je srece pa je i Rose uradio to isto.Mnogo Bullsima fali Deng, Boozer igra ispod svakog nivoa.

doni

nocas stvarno veoma zanimljivi mecevi...
heat mozda i zasluzeno pobijedio ali rose je pokazao kakav je igrac...
ipak utakmica veceri a i jedna od najboljih ove godine je dallas spurs
sampioni vodili 18 razlike i popovic ubaca rezervnu petorku koja predvodjena gerry nealom prestize dallas trojkama i zamalo pobjedjuje, cak su se i radovali nakon kraja regularnog dijela ali ipak je kos green postignut ja mislim milisekund nakon isteka
lakersi nekako pobijedise nase timbervolfse...pekovic solidan mada nije igrao zadnjih 20-tak minuta kada je minesota i stizala razliku
komentatori su odusevljeni njegovom igraom i samom pojavom i bit ce darku sve teze da ostane prvi centar, mada je falila nocas njegova igra u odbrani

srdjan

Zaista odlicna utakmica,mislim da bi Bulsi mogli da dobiju Miami ukoliko bi Rose i dodao neku loptu,prosle sezone ih je to kostalo ulaska u finale.....igraci Miamia ga utroje a on i dalje gleda kos a ne saigrace.