Petak, 12.10.2018.

08:55

"Bobinaciju" osetio i Makabi iz Haife, ostali Srbi neprimetni

Srpski reprezentativac Boban Marjanović nastavio je sa sjajnim partijama u predsezonskim utakmica Los Anđeles Klipersa.

"Bobinaciju" osetio i Makabi iz Haife, ostali Srbi neprimetni IMAGE SOURCE
IMAGE DESCRIPTION

31 Komentari

Sortiraj po:

BOBO I TOBO 2

pre 5 godina

"(...) pišu kao spor je, ne igra odbranu, pa šta? Harden je vrhunski odbrambeni igrač jel?"

Harden je kombo bek. Ako imaš dobrog krilnog ili klasičnog centra iza njega (ili čak neku jaku trojku) takav često može da zaustavi igrača koji ga prođe... Boban je centar, i kad mora da ispravi takve greške saigrača jednostavno ne može to da radi, a ispred sebe ima Teodosića, Lou Williamsa i Galinarija koji igraju odbranu kao rekreativci u 2 i po ujutru.

Sad ovo će definitivno biti hiperbola, ali zamisli da igraš fudbal i imaš u timu golmana koji izvodi prekide brutalno, ali je očajan golman... takav igrač se definitivno ne bi naigrao protiv nijedne ekipe koja umije da se odbrani i da istrči kontru.

Ipak, stoji da je jako prepumpana ta priča koliko je Boban loš centar u odbrani. Definitivno nije na nivou većine centara koji dobijaju startne minute, ali mislim da efikasnošću to nadoknađuje u velikoj mjeri.
Za igrača njegove konstitucije bi bio veliki rizik da ga igraš 25+ minuta svaku noć, ali bar 15ak minuta svako veče uz neke manje role na onim tzv. 'back to back' utakmicama, i moglo bi to dosta fino da funkcioniše... ne bi me ni čudilo ove sezone da tako nešto i vidimo. Rivers nije neki majstor osnova košarke, ali mislim da je prilično potcijenjen po pitanju kreativnosti, tako da je moguće da vidimo Bobana sve češće ove godine, jer ako je suditi po prošloj, mnogo više ga cijeni nego što ga je SVG (koji je inače katastrofa od trenera a još duplo gori GM) cijenio u Detroitu.

Pogan

(za b93, 12. oktobar 2018 10:01)

Boban sa svojom konstitucijom ne može da igra 40min svako drugo veče u NBA. Bilo bi samo pitanje vremena kada bi se povredio. Ne znam zašto to mora da vam se crta. On je u raspaloj ABA ligi gde se igra jedna utakmica nedeljno (+1 EL), mnogo sporijim tempom, igrao ispod 30min i to kao prvi centar i najbolji igrač.
S druge strane, svakako zaslužuje da igra kao backup centar 10-12min po utakmici. Mada opet, minutaža mu zavisi ponajviše od postave protivnika. Recimo ako protivnička ekipa ima centra koji iole može da ga zaustavi u odbrani (makar polu uspešno), a da usput zna i trojke da šutira (a takvih je baš dosta), Boban neće videti teren. U najgorem slučaju može da se koristi kao match up nightmare protiv centara koji nemaju navedene osobine.

genijalac

Da li moze neko da objasni zasto Bobi igra svaku utakmicu u predsezoni, razvali, daje poena koliko ima i minuta u igri bude najbolji u timu i kada krene sezona on zakucan za klupu?! Pa daj mu covece 10 do 15 minuta ne vise, ali mu daj neka igra, a ne pred kraj kada je + ili - 25 pa kao neka ga malo...Stvarno ne razumem!
pa i kad u regularnoj sezoni dobije minute isto tako, poen i skok po minutu. Koliko puta u detroidu dobije nekih 15 minuta, odma dabl dabl. Cak je jednom za 20 minuta imao 20 poena i 20 skokova! ali eto, ne igra odbranu?

Petar

@goran zato sto Houston ne moze primiti koliko Harden moze dati haha :) ne znam, u svakom slucaju nije slucajnost da u 3 razlicita tima ne dobije minutazu a da pritom ima najbolje NBA brojke u istoriji u odnosu na minute koje igra, ocigledno ima tu nesto

Cika Toni

@ Nazalost Srbin .... Rekao bih i NAZALOST PO SRBIJU, TO STO SI SRBIN. Prvo, nekulturno je komentarisati bilo cije politicko opredeljenje.To je osnovno pravo svakog gradjanina, pa i Bobana Marjanovica. Kulturni ljudi to ne rade. Drugo, imas priliku da se odreknes srpskog drzavljanstva kad god to pozelis. Srbija zali za pametnim mladim ljudima koji odlaze(nazalost), za tobom sigurno nece. I TRECE, Boban nesporno zasluzuje bar 10 min. po mecu, sto ce nadam se dokazati u ovoj sezoni.

Goran

Perte ! To sto ti kazes izgleda logicno ALI!!! Harden je vjerovatno medju najslabijim odbrandbenim igracima u ligi i ne vidim da je to problen ni za njega a jos manje za tim.

Hare

некадашњи играч детроита, спарса, звезде, меге, цска и хемофарма
(веверица, 12. oktobar 2018 11:50)

i Radnickog KG.

Petar

Znas kako, to je sad moja teorija na pamet ali ocigledno da pije vodu s obzirom da nije igrao ni u Spursima ni u Detroitu a izgleda ni u Clipersima. Mozes dati ti 20p na utakmici ali ako tim direktno preko tebe dobije 25p na utakmici onda bolje da ne igras nikako

Hogar

Toliko je glupost što Bobi ne igra da ja više ne znam ni šta da kažem. Čitam šta ameri pišu kao spor je, ne igra odbranu, pa šta? Harden je vrhunski odbrambeni igrač jel? A da ali Harden utrpa 35 poena! A Bobi ne bi da igra 40 minuta? I pritom bi još protvnik ostao bez centara pošto bi svi imali po 6 faulova. Da se razumemo Bobi osim u Sparsima svuda je trebao da bude u rotaciji bar po 15-20 minuta.
(za b93, 12. oktobar 2018 10:01)

Cudi me da se NBA klubovi ne otimaju o tebe, kad si takav strucnjak?!
Marjanovic da pocne jos vise i snaznije da podrzava Vucica i on ce mu srediti da igra bar 2 min po mecu.
(Nazalost Srbin, 12. oktobar 2018 10:54)
Još jedan kome je Vučić kriv za sopstvenu nesposobnost. Pali sa sportskih vesti

Brkajlo

Juta ekipetina! Biće iživanje gledati ih ove sezone, a u plej ofu se nadam da će im značiti prošlogodišnje iskustvo za korak dalje!

Nazalost Srbin

za b93

JPR24

Bobi da dobije ove minute tokom sezone, bilo bi super. Odradi posao, ubaci poene, opali koju rampu i teraj. Njemu daje prostor da da maksimum, a ekipi bi uvek dobro doslo, i svi na konju. Inace, simpaticni su ovi treninzi, nego hajd i tih par dana da prodje pa da pocne i ta sezona, da vidimo ozbiljne stvari.

samo kazem

ljubitelj evropske kosarke

imam osecaj da bi Bobi bio predominantan da se vrati u Evroligu! bio je najbolji u grupnoj fazi pre 3 godine. A sada vec deluje nezaustavljivo

Lord_Sarma

Nadam se da će ovo konačno biti njegova sezona. Gortat i Bobi bi mogli da ravnopravno podele minute na terenu pošto su približno istog kvaliteta. Bobiju je problem odbrana, Gortatu je problem napad jer nije baš efikasan igrač ali ima veliko iskusvo igranja u ligi. I savršeno bi se medjusobno dopunjavali po tom pitanju. Naravno, cenim da će Klipersi prvom prilikom u nekom trejdu probati da dovedu neko zvučnije ime na poziciji centra, a do tada nadam se da će Boban imati barem približno ovakve brojke u toku sezone.