Ponedeljak, 05.02.2018.

15:15

Klop: Zaradio bih najveću kaznu u istoriji da kažem šta mislim

Menadžer Liverpula Jirgen Klop kritikovao je sudija posle remije njegove ekipe s Totenhemom (2:2).

Klop: Zaradio bih najveæu kaznu u istoriji da kažem šta mislim IMAGE SOURCE
IMAGE DESCRIPTION

28 Komentari

Sortiraj po:

krik naglas

pre 6 godina

luzerpul i prevara klop misle da su veliki klub u premjer ligi e pa stvari su se malo promenile luzerpul je izgleda pao u drugi sesir premjera da je tako pokazuje broj pobeda na strani broj pobeda kuci i bezbroj neresenih tamo gde ntreba da ih bude pa tako i sa totenhemom pa makar i sudije gresile hoces da budes najbolji moras pobediti bez obzira na sve e kada si luzerpul i imas prevaru za trenera to je nemoguca onda misija

belgrado

pomocni sudija mora da baci u 7. ligu istok ,
da i tamo bude pomocni sudija !
oducili bi ga seljaci zasto ne treba da bude u centru paznje :d

est 1892

A to što celo drugo poluvreme igraš defanzivu , ubacuješ Matipa i čekaš kraj, to ništa. Totnem zaslužio da ne izgubi.
(Trajan iz Ovče, 05. februar 2018 18:18)

Jel si procitao citavu izjavu Klopa? Lepo covek objasnio, Liverpulu NISTA nisu svirali, ni najmanje prekrsaje a ovi biju po citavom terenu, u takvom odnosu snaga kada i predjes na protivnicku polovinu ne mozes nista jer ti lako uzmu loptu, sudija svojim kriterijumom gura mec u jednom smeru. najtuznije da Liverpul ima ovakvo sudjenje kao domacin. Dejvis je jos u prvom poluvremenu imao start za crveni. Ako su ovo bili penali za Totenhem onda je za Liverpul bio penal protiv Svonsija, Mane rukom gurnut sa ledja i protiv VBA Foster sa ledja srusio Ingsa, kazem ako su ovo bili penali za Totenhem, ono su penalcine za Liverpul.

sakupljac minusa

Normalno je da je Klop kao i svi navijaci Liverpula sada ljut. al ja ne znam kakve veze ima Totenhem sa Sudijom Mosom? Sto prozivate totenhem. udije su gresile i tu totenhem nema nikakve veze. Kad pokradu Totenhem jel onda pritivnicka ekipa kriva? Niste razmilsjali o tome da je sudija mozda ovde sudio za nekog treceg. Jos neke ekipe bi imale koristi od toga da Liverpul ne pobedi u ovoj utakmici. To jest da totenhem izvuce nesto. Jos ekipa u vrhu je bilo zainteresovano za ovaj ishod. Pa Mos i njegovi pomocnici su na taj nacin razmisljali. Mislite i o tome. Totenhem nema veze sa sudjenjem. A kako su u drugom poluvremenu zabili Redse u misju rupu i zasluzili su taj bod.

MHS

Kod prvog penala, Kane je u ofsajdu al on se ne sudi dok lopta ne dodje do njega. Drugi problem je taj sto je Lovren promasio loptu, al ju je dirao i imao nameru igrati njom tako da to ponistava ofsajd. U ovom slucaju samtra se kao pokusaj vracanja lopte golmanu.

Znam da zvuci glupo al takva su trenutacna pravila.

Problem nastaje kod glavnog sudije koji nije siguran da li je Lovren dirao loptu al opet dosudjuje penal iako je i on vise bacanje Kanea nego sto je opravdan.

Sto se tice drugog penala, linijski je predvideo ofsajd, ali ako to zanemarimo vidi se kontakt, samo je upitan intenzitet udarca. Jer ne cini se kao da mu je nogu odvalio, ali pomocnom ocigledno dovoljno.

Na kraju tuzno u svemu da su odlicnu utakmicu unistili sudci koji su isplivali u centru paznje.

Mnogi ce pisat da bi VAR unistio fudbal i sve ono sto ga cini zabavnim, ali upravo zbog ovakvih situacija i cinjenice da se okrece velik novac, ispravile bi se slivne nepravde.

Na kraju dana mozemo pricat o tome jesu li Spursi zasluzili bod ili ne, ali Liverpool je ostecen za dodatna dva.

Milos

Glavni je kriv. Bio je siguran i jasno rukama mahao da nije penal i opet slusa pomocnog..
(Sandzak, 05. februar 2018 17:26). Drugi penal je cist kao suza,pomocni je i kod tog penala vrhunski odradio posao. Jos da ga je kod prvog poslusao i umesto penala dosudio ofsajd sve bi bilo ok.

Sasa

Engleske sudije ni sa war tehnologijom ne mogu da procene, kakav penal su dosudili nad Salahom u kupu i to posle gledanja i cekanja 5 minuta da se odluce, bruka najgore sudije na svetu, ne mogu da verujem da ona neznalica Mark Klatenburg uzima onilike pare muslimanima.

TecHiFi

VAR! Gledanje snimka traje manje od minuta, to mogu dvojica sudija koji nisu na terenu da odrade, pa ovi iz režije na TV nađu i vrate snimak i najbolji ugao za bukvalno 10-15 sekundi, koliko je potrebno da dvojica profesionalnih sudija koji imaju komunikaciju sa glavnim jave šta je bilo, ja garantaujem da ne bi trajalo duže od 1 minut i to u nekim musavijim situacijama gde se teško vidi. Stvari kao gol posle ofsajda bi se iskorenile, već imaju i software za to koji povuče onu liniju ograča i prati ge frejm po frejm, sudija samo vrati snimak na trenutak dodavanja i nema greške, to bi trajalo i manje od minuta, tad je ionako prekid dok neko slavi taj gol iz ofsajda.

Ovo sve važi za velike lige, naročito su kod Engleza svi mečevi izuzetni tehnički ispraćeni, čak i u Championshipu, da ne govorim o Premier ligi.

Ono sinoć je bilo dno dna, kako je linijski upropastio utakmicu, stravično. Da ne govorim što dva puta Kejnu nije svirao ofsajd kada je srećom promašio, onaj izlaz iz prekida kada je šutirao glavom, bio je još jedan ne mogu sad da se setim tačno kakva je akcija bila. Valjda je morao da da taj 100. gol pa po svaku cenu. Da je omašio i onaj drugi penal svirali bi i treći, na centru!

Nikola

Прва ситуација није била офсајд али ни пенал.
Друга ситуација јесте био фаул над Ламелом и судија је донео добру одлуку
(COYS, 05. februar 2018 16:42)

Pre komentarisanja posetiti oftamologa.

skr

Neviđena krađa, gledao meč i posle dosuđenog drugog penala za Totenhem prebacio kanal koliko mi se sve smučilo. Sad se vidi koliko je VAR sistem dobra stvar, nije savršena najviše zbog dugog pregleda snimka ali na kraju ipak ne ostavi gorak i mučan ukus jer spreči nepravdu.
Komentar poslat iz B92 Android™ aplikacije (Android Robot by Google, CC BY 3.0) (Miroslav, 5. februar 2018 15:59)

Ja mislim da nijedan nije bio penal ali sam 100% siguran da bi i uz VAR dosudili oba. Dakle kod prvog ofsajd nije bio za sudije zbog Lovrenovog kontakta s loptom (sto je meni teska budalastina) a VAR na to ne bi uticao. Kod oba penala kontakt jeste postojao, opet nedovoljno za penal, posebno u poslednjem minutu ali to sudije odlucuju a ne tehnologija. Problem je sto se igraci podsticu da padnu na svaki kontakt jer ako ostanu na nogama, penal se nece svirati makar bio ocigledan, jos kad se na to doda specijalan tretman engleskih fudbalera, jasno ja zasto Kejn i Ali imaju najvise dosudjenih penala u ligi. Bitno da je Niase dobio 3 utakmice suspenzije za simulaciju.

COYS

Rade

Ako je problem gledanje snimka, zašto četvrti sudija ne bi pogledao snimak, ne bi trajalo duže od 3 minuta, barem se ne bi dešavale ovakve krađe.

Fudbalski siromah

Opušteno Klopo, sve će se ovo vratiti... ... svima, počevši od Mossa pa nadalje... Ne daj Bože da negde u gradu sretnem Mossa... Hm šta još... Da, čim sam video da ubaciješ Matipa znao sam da ćeš izgubiti bodove... Odoh da šetam sam, još sam nervozan

Nikola

To što su uradili Liverpulu protiv Totenhema je sramota! Uopšte nije pitanje koga simpatišeš ili navijaš. Još jedan dokaz da je VAR sistem ipak potreban Englezima! Svaka zamerka do sada izrečena na VAR sistem je stvar navike. Jeste remeti te, ali kada za 2, 3 sezone svi naviknu, neće se ni spominjati to. Bilo je pogrešnih odluka sudijai posle gledanja snimka, ali je bilo xy grešaka koje su ispravljene! Kada je u pitanju tehnologija, tu nema mesta za nostalgiju. Svaki dan ona sve više napreduje i treba je koristiti, a ne izbegavati i plašiti se.