Četvrtak, 09.11.2017.

10:15

Van Gandi: Neki igraju, neki ne, a svi su bitni

Trener Pistonsa Sten Van Gandi kaže da su igrači njegove ekipe svesni da će neki igrati iz noći u noć, dok će drugi strpljivo morati da čekaju svoju šansu.

Van Gandi: Neki igraju, neki ne, a svi su bitni IMAGE SOURCE
IMAGE DESCRIPTION

8 Komentari

Sortiraj po:

vlado

pre 6 godina

U sinocnoj utakmici Big Al Dzeferson je krenuo da zatrpava Dramonda i ostale samo tako, u jednom naletu ubacio im je 3 kosa 6 poena za redom i onda SVG (aka Dzeremi Ron) uvodi Marjanovica. Big Al je bio ustopovan odmah i jedina dva kosa koja je dao preko Bobija su bila jedna duga dvojka i jedan zicer sa leve strane (napadacke) u situacijama kada je Boban morao da pokriva ledja probijenom beku. Tako da ne bih komentarisao Bobijevu odbranu bar ne u ovom mecu, a ako se dobro secate EP setite se utakmice protiv Letonije pa se setite ko je izbacio Porzingisa iz igre svojom napadackom igrom.

Krang

Uvek se setim nadimka koji je Van Gandiju nadenuo neko na Youtube-u apropo Bobanovog neigranja (tokom prosle sezone): Can't Van Coach.

Chris T-Rex BOSH

Boban Marjanovic bi u svakom slucaju mogao dati veci doprinos ako bi igrao vise. Tu nema nikakve dileme, tako da ne podrzavam ovog trenera. Pozdrav.

Divos

Мудро збори Рон Џер..., упс, пардон, Стен Ван Ганди, кратко и језгровито.

Ствари тако стоје. Детроит, ако су сви здрави, од 13 оних који изађу на паркет, чак су шесторица играчи на унутрашњим позицијама, два центра и петорица крилних центара. Гужва у рекету.
На ниском посту је, и поред одређених мана у офензии, неприкосновен млади центар Драмонд, који игра са силном енергијом.
По потреби га мењају крилни центри Луер и Морленд, и ту за Бобија нема места.
Луер је тренутно на листи повређених, зато је Бобан добио нешто минута у 2/4 у овом мечу, неће га бити и против Атланте, и Боби би и ту могао добити који минут, касније мрка капа.

Шта даље?
Повратак у Европу за Бобија није опција, иако би био добар да превише не зарђа, одрадиће трогодишњи уговор, до љета 2019-е, и зарадити својих 21 мил.$.

Размена где ће Боби бити укључен?
Трејд је увек могућ. Ту Бобијев уговор може бити проблем али може бити и предност, ако "заинтересована франшиза" лови минимални селери-кеп.Ту Бобијев уговор може бити проблем али може бити и предност, ако "заинтересована франшиза" лови минимални селери-кеп. Но, франшизе размени прилазе озбиљно, темељито, све се "скенира", и ту се ни играч (па звао се он Казинс) ни његов агент не питају.

Видећемо шта ће донети будућност.

DukiNS

Bobi ima problema jedino sa vrhunskim peticama koje imaju sut spolja ili su mnogo brzi od njega. U svim ostalim kombinacijama, on bi trebao da dobije vecu minutazu , 15-20 minuta po mecu. Ali koncepcija igre cele ekipe treba da se podredi delimicno njemu , i u odbrani i u napadu.