Fudbal 1

25.5.2024.

15:55

Hrvat krunisao sezonu karijere novim golom

Fudbaleri Osasune i Viljareala odigrali su bez pobednika (1:1) u polsednjoj utakmici sezone za oba sastava.

Izvor: B92.Sport

EPA-EFE/Villar Lopez

Bio je ovo duel timova koji su imali da odigraju relaksirajući duel jer su već duže vreme u poziciji da se ne mogu boriti za viši plasman od trenutnog.

Ujedno, bio je ovo okršaj i dvojice golgetera koji su, pored nekolicine još, obeležili ovu sezonu.

Osasunin Ante Budimir je još jednim golom krunisao sezonu karijere, postiao je 17. gol i uvrstio svoje ime među top 5 golgetera lige (ima gol više od Grizmana).

Na drugoj strani napad gostiju od starta je predvodio Norvežanin Aleksander Sorlot koji je ispred sebe imao važan cilj - da sa dva gola prestigne lidera na listi strelaca Artema Dovbika iz Đirone.

Nije, ipak, imao sreće Sorlot, povredio se već u 17. minutu i morao je van igre i samim tim "proglasio" Ukrajinca najboljim golgeterom sezone.

Sorlot je ovu takmičarsku gosinu završi osa 23 gola, jednim manje od napadača Đirone.

Pored Budimira, strelac na ovom meču bio je i Morales u 57. minutu, za poravnanje.