Infantino ima podršku 200 saveza – vladaće još godinama
Već sada, devet meseci pre izbora u FIFA, jasno je da će aktuelni prvi čovek FIFA Đani Infantino biti reizabran na najvišu poziciju Svetske fudbalske organizacije.
Leo Barrilari/SPP / imago sportfotodienst / Profimedia
Naredni izbori u FIFA na programu su u martu naredne godine, a novoizabrani predsednik dobiće mandat da obavlja funkciju do 2031. godine.
Za sada, Infantino nema protivkandidata.
Kako stvari stoje, teško da će se takav pojaviti, ali i da se to desi, Švajcarac će biti veliki favorit da dobije i tu bitku jer, prema navodima brojnih medija, ima gotovo nepodeljenu podršku Saveza članica FIFA.
Infantinu je poslednjih dana podršku pružilo okruglo 200 Saveza širom sveta, piše madridska Marka, ali i brojni drugi veliki evropski portali donose ovu vest.
"Problematične" su samo neke evropske federacije poput Nemačke, ponajviše zbog skandaloznog uplitanja politike - čitaj Trampa, u zakone FIFA, naravno zbog "slučaja Balogun" kome je, mimo svih propisa, već samo golom silom, oprošten crveni karton pa je mogao da igra protiv BiH u prvoj rundi nokaut faze.
Ali nijedan Savez, koji u ovom trenutku nije zadovoljan Infantinovim potezima, nema svog kandidata za izbore i veliko je pitanje da li će se takav kandiat u međuvremenu pojaviti.
Ron Sachs / Zuma Press / Profimedia
Španci su, na primer, sa obe ruke za Infantina jer im je vrlo važna saradnja sa FIFA u narednim godinama, daleko važnija od oponiranja i konfrontacije, zbog organizacije narednog Mundijala.
"U Evropi su se pojavili pojedini glasovi neslaganja sa Infantinom, ali se većina njih odnosi na pitanja vezana za takmičenje i na neželjenu senku koju je bacio Donald Tramp, što je poremetilo uobičajeni tok Svetskog prvenstva. Niko nije dao zvaničnu izjavu. Norveška i Nemačka su izrazile rezerve u pogledu određenih odluka, ali za sada niko nije preduzeo ništa više od toga", piše Marka o aktuelnoj poziciji evropskih Saveza prema krovnoj svetskoj organizaciji.
UEFA je takođe oštro kritikovala stav FIFA prema slučaju Belogun, ali ništa više od toga se nije desilo što bi trebalo da zabrine FIFA i Infantina i njegovu poziciju koja je, izsvesno, čvrsta koliko je bila i pre Mundijala.
Očito, Mundijal u proširenom formatu FIFA će uskoro proglasiti kao pun pogodak, sa time je, na kraju dana, saglasan i fudbalski svet, navijači, potom brojnost publike bila je rekordna, i to će FIFA da uzme za argument u svoju korist. Takođe i gledanost, zaradu, rekordnu naravno...
Imajući u vidu sve navedeno, u prevodu - veliki uspeh sa svetskim prvenstvom, čini se da će martovski izbori biti samo formalnost.
Pobednik se, očito, već zna.
Infantino će još dugo vladati i sprovoditi svoje sve ambicioznije projekte - u korist ili na štetu fudbala. Procenite sami.
UEFA je spremna da blokira povratak ruskih timova u međunarodni fudbal, nakon što je Međunarodni olimpijski komitet (MOK) privremeno ukinuo suspenziju Rusije iz globalnih takmičenja.
Dosadašnji fudbaler Saragose i reprezentativac Bosne i Hercegovine Samed Baždar potpisao je višegodišnji ugovor sa Sent Trudenom, saopštio je belgijski klub.
"Nisam očekivao ovakav poziv. U neku ruku sam u glavi imao taj plan da kada završim igračku karijeru započnem i trenersku. Ali da će to doći tako brzo nisam očekivao."
Partizan će, ukoliko u Kazahstanu sačuva tri gola prednosti iz Beograda i eliminiše Tobol, pred dvomeč sa Hetafeom moći da registruje samo dvojicu novih fudbalera.
Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Hapoel Ber Ševe rezultatom 1:0 u mađarskom Sombathelju, u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.
Predsednik FIFA Đani Infantino sazvao je krizni sastanak sa najbližim saradnicima u Maroku, nakon što je propao plan o prodaji dela komercijalnih prava Svetskog prvenstva.
Đani Infantino odustao je od projekta "FIFA Forvard enterprajz" nakon velikog otpora članica FIFA. Mediji tvrde da bi predsedniku svetske kuće fudbala plata porasla sa tri na 30 miliona evra.
Predsednik Konfederacije fudbalskih saveza Severne, Centralne Amerike i Kariba (CONCACAF) Viktor Montaglijani razmatra kandidaturu za predsednika FIFA.
Dosadašnji fudbaler Saragose i reprezentativac Bosne i Hercegovine Samed Baždar potpisao je višegodišnji ugovor sa Sent Trudenom, saopštio je belgijski klub.
"Nisam očekivao ovakav poziv. U neku ruku sam u glavi imao taj plan da kada završim igračku karijeru započnem i trenersku. Ali da će to doći tako brzo nisam očekivao."
Malo toga bilo je dobro kod Crvene zvezde ove večeri u Sombathelju protiv Hapoel Ber Ševe. Tek poneka šansa, bez kreacije u više od pola sata igre sa igračem više na terenu deluju više zabrinjavajuće nego minimalan poraz.
Smart je neobičnom kampanjom u velikim svetskim gradovima otkrio izgled novog modela #2. Naslednik legendarnog ForTwo stiže ove jeseni kao mali električni gradski automobil sa dometom do 300 km.
Lamborghini obeležava 60 godina legendarnog modela Miura specijalnom verzijom Revuelto Miura 60° Homage. Biće proizvedeno samo 99 primeraka, uz retro dizajn i hibridni V12 pogon od 1.015 KS.
Ove godine stiglo je 1.000 prijava za subvencije za električna vozila, što je pet puta više nego prethodne godine, rekla je ministarka zaštite životne sredine Sara Pavkov.
Jedan AI model kompanije Meta je hakovao sistem druge kompanije tokom testiranja, što govori o sve većim bezbednosnim rizicima koje ovakvi modeli nose sa sobom.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar