Sreda, 8. jul, prvi je slobodan dan u nokaut fazi takmičenja, a FIFA je odlučila da privremeno zaustavi program kako bi reprezentacije dobile vreme za oporavak pred četvrtfinale.
Posle eliminacione runde, u borbi za titulu ostalo je još samo osam reprezentacija – Francuska, Maroko, Španija, Belgija, Engleska, Norveška, Argentina i Švajcarska.
Odluka o slobodnom danu doneta je zbog zgusnutog rasporeda, velikih putovanja između gradova domaćina u Sjedinjenim Američkim Državama, Kanadi i Meksiku, ali i visokih temperatura koje prate ovogodišnji turnir.
U proširenom formatu Mundijala, ekipe koje stignu do završnice odigraće čak osam utakmica, pa je dodatno vreme za odmor od velikog značaja.
Kada se nastavlja Mundijal?
Alexandra Fechete / Zuma Press / Profimedia
Takmičenje se nastavlja već u četvrtak, 9. jula, kada će biti odigran prvi četvrtfinalni duel između Francuske i Maroka.
Raspored četvrtfinala:
Četvrtak, 9. jul: Francuska – Maroko
Petak, 10. jul: Španija – Belgija
Subota, 11. jul: Engleska – Norveška
Subota, 11. jul: Argentina – Švajcarska
Nakon četvrtfinala uslediće još dve pauze, 12. i 13. jula, dok su polufinala zakazana za 14. i 15. jul.
FIFA je i završnicu turnira rasporedila tako da reprezentacije imaju dovoljno vremena za oporavak. Posle polufinala ponovo neće biti utakmica 16. i 17. jula, meč za treće mesto igra se 18. jula, dok je veliko finale zakazano za 19. jul na stadionu "MetLife" u Ist Raderfordu.
Do tada će preostale reprezentacije iskoristiti slobodne dane za oporavak, analizu protivnika i pripremu za odlučujuće bitke u borbi za titulu prvaka sveta.
Fudbaleri Engleske osvojili su treće mesto na Svetskom prvenstvu, pošto su u potpuno ludoj utakmici u Majamiju savladali Francusku rezultatom 6:4 (4:0).
Veliku prašinu je podigao potencijalni transfer Tornika Šengelije u Partizan, ali španski mediji vide drugačiju sliku i čak najavljuju da bi i Karlik Džons mogao da napusti Partizan, koji se nalazi u "teškoj situaciji".
Mark Kukurelja je dao obećanje, a sada će morati i da ga ispuni – defanzivac Španije rekao je da će istetovirati lik selektora Luisa de la Fuentea ako "crvena furija" osvoji Svetsko prvenstvo.
Španija je novi prvak sveta! Gol Ferana Toresa u 106. minutu doneo je pobedu nad Argentinom (1:0) posle produžetaka, dok je Lionel Mesi u, po svemu sudeći, poslednjem nastupu za reprezentaciju ostao bez odbrane svetske titule
Fudbaleri Engleske osvojili su treće mesto na Svetskom prvenstvu, pošto su u potpuno ludoj utakmici u Majamiju savladali Francusku rezultatom 6:4 (4:0).
Španija i Argentina igraju finale Svetskog prvenstva. Mesi juri poslednju titulu, Jamal i "crvena furija" žele svetsku krunu, a evo svega što treba da znate pred veliki spektakl.
U dresu Stokton Kingsa, pokazao je da njegov talenat i dalje nije nestao, na 18 odigranih utakmica prosečno je beležio 21,2 poena, 7,9 skokova i 3,4 asistencije, uz 1,2 ukradene lopte i 0,7 blokada za 35,3 minuta na parketu.
Nije savršen, ima svoje slabosti, ali ako Crvena zvezda uspe da uklopi njegove kvalitete i sakrije njegove nedostatke, dobila je jednog od boljih ofanzivnih visokih igrača u evropskoj košarci.
Bentley želi da njegov prvi električni SUV ne bude samo brz, već i emotivan. Zato je za model Torcal angažovao simfonijski orkestar koji će kreirati jedinstven zvuk inspirisan legendarnim V8 motorima ovog brenda.
Jedan od glavnih razloga uspeha je cena. U Kini Geely E2 košta od 9.000 evra, što ga čini jednim od najpristupačnijih električnih automobila na tržištu.
Treba napomenuti da je ovo stav jednog bivšeg inženjera, dok proizvođači automobila i motornih ulja i dalje preporučuju korišćenje ulja koja su navedena u uputstvu za konkretan model vozila.
Direktor Riviana rekao je da je njegov tim detaljno analizirao električni Xiaomi SU7 i ostao veoma impresioniran kvalitetom izrade i tehnološkim rešenjima. "Da živim u Kini, ovaj model bio bi jedan od mojih izbora".
Naučnici upozoravaju na novi GhostWriter napad koji tajno ubacuje lažna sećanja u AI asistente. Hakeri sa uspešnošću od čak 98% menjaju dugoročnu memoriju sistema, što može dovesti do opasnog curenja podataka.
Luksuzni brend Caviar pre vremena je pustio u prodaju Samsung Galaxy Z Fold 8 Ultra posvećen Lionelu Mesiju. Telefon je obložen 24-karatnim zlatom i košta neverovatnih 13.130 dolara, a otkrio je i prve specifikacije.
Apple i Google dobili su opomenu pred tužbu sa zahtevom da sa svojih prodavnica obrišu AI aplikacije za kreiranje lažnih golih slika. Optuženi su da pomažu širenje intimnog sadržaja kreiranog bez pristanka osoba.
Komentari 20
Pogledaj komentare Pošalji komentar