Trener fudbalera Vojvodine Miroslav Tanjga izjavio je da će njegova ekipa dati sve od sebe da pobedi TSC i plasira se u finale Kupa Srbije.
Izvor: Tanjug
Srđan Stevanović/Starsport
Fudbaleri Vojvodine dočekaće u sredu od 18.30 časova TSC u polufinalu Kupa Srbije.
"Posle svega što se dešavalo u poslednjih mesec dana, duel sa TSC-om je meč sezone. Potencijalnom pobedom bismo se plasirali u finale, ali sigurno da na isti način razmišljaju i igrači i rukovodstvo TSC-a. Ovo je i više nego bitna utakmica za nas, ušli smo u bolji ritam", rekao je Tanjga na konferenciji za medije, a prenosi sajt kluba.
Vojvodina je pre osam dana poražena u Novom Sadu od TSC-a rezultatom 3:0, a Tanjga je rekao da se nada da je njegova ekipa izvukla pouke iz tog meča.
"Imali smo i peh da su nam se u Zaječaru povredila trojica igrača još u prvom poluvremenu, što je upalilo sve moguće alarme. To nismo očekivali i definitivno je to veliki problem. Nema alibija u povredama, znamo šta znači polufinale i šta znači plasman u finale i daćemo sve od sebe da pobedimo. Nadamo se da smo izvukli pouke iz poraza od TSC-a, jer u toj utakmici to nismo bili mi. Posle toga smo se popravili, pokazali smo protiv OFK Beograda koliko možemo. Igraće samo zdravi, spremamo se, ali sam tim neću znati do veče pred utakmicu", izjavio je trener Vojvodine.
Tanjga je poručio da je Vojvodina vežbala penale i dodao da se nada pobedi tokom 90 minuta.
"Često na treninzima, nakon što igramo na dva gola, posle šutiramo penale, da dobijemo pobednika. Ali, mislim da ovde nema favorita. TSC je na poslednje četiri utakmice izgubio tri, a dobili su samo nas. I sada opet dolaze nama u goste. S druge strane, mi dobijemo sve, a izgubimo od njih. To je ujedno i najbolji poziv za navijače da nas podrže. Da, vežbaju se penali, ali stvar je i tu u glavi, tu je prevaga", rekao je Tanjga.
Pobednik meča između Vojvodine i TSC-a igraće u finalu Kupa Srbije protiv boljeg iz duela između Crvene zvezde i Napretka iz Kruševca.
Generalni sekretar Rukometnog saveza Srbije Ivan Milivojević kaže da je Međunarodna rukometna federacija (IHF) priznala grešku sudija na meču između naše selekcije i Farskih Ostrva.
Crvena zvezda saopštila je da će svi mališani koji poseduju "Super Zvezdaš" kartice utakmicu protiv Vojvodine moći da prate sa istočne tribine stadiona "Rajko Mitić", a ulaz je specijalno obeležen.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Trener fudbalera Vojvodine Miroslav Tanjga izjavio je da novosadski klub spremno dočekuje finale Kupa Srbije protiv Crvene zvezde i dodao da njegov tim želi da osvoji trofej.
Crvena zvezda saopštila je da će svi mališani koji poseduju "Super Zvezdaš" kartice utakmicu protiv Vojvodine moći da prate sa istočne tribine stadiona "Rajko Mitić", a ulaz je specijalno obeležen.
Utakmica Partizana i Bajerna u Evroligi ostaće upamćena kao jedan od najneobičnijih mečeva koji su se ikada odigrali u beogradskom hramu košarke – a možda i mnogo šire.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Čini se da je iPhone 17 Pro neprimetno izgubio jednu dugogodišnju Apple funkciju kamere - korisnici su otkrili da Night Mode Portrait više nije dostupan na ovogodišnjim Pro modelima.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar